1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Chei - Inchidere centralizata si Alarma OE la A3 8L - sincronizare chei cu auto - duplicare cheie -

Discuție în 'Audi A3 8L (1996 – 2003)' creată de 66cmn, 25 Ian 2010.

  1. 66cmn 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Ian 2010
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    a3, 1.9tdi, an 1999
    am s io o problema..o noua problema. am un audi a3..din 2000 si mi sa stricat inchiderea centralizata, avariile clipesc cand apas pe cheie..dar pus si simplu nu se deschide decat mecanic. si asa decat usa de la sofer. cum pot s deschid capacul de la rezervor ???? k mi sa aprins si becu la motorina...un sfat ..idee ceva ?????
     
  2. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    in dreptul capacului de rezervor .. dar in spate .. in portbagaj .. ai un dob .. da`i dobu ala afara si acolo e un inel rosu cu un fir care se continua .. tragi de inelu ala ...
    la masina mea ... este in partea dreapta in zona de la subwoofer ... umblam la subwoofer odata si am vzt inelu ...
     
  3. andrei.c

    andrei.c 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Oct 2008
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi A3, 1.6 AVU, 2002
    Fa cum a zis LevY. Acelasi mecanism e si la A3.
     
  4. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    ai gasit ?! ai reusit sa alimentezi ?!
     
  5. 66cmn 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Ian 2010
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    a3, 1.9tdi, an 1999
    da .ms frumos.mi-a rezolvato un coleg la munca...da este cum ai zis tu
     
  6. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    ma bucur ca ai rezolvat problema cu ajutorul comunitatii, dar acum ca ai rezolvat, ai multumit si ai plecat. De ce nu faci si tu o treaba buna lasandu-i si pe altii sa invete din patania ta.
    si am refer la titlurile extrem de sumare, dar EXTREM de sumare pe care le dati in general....
    inchidere centralizata - CINE crezi ca isi da seama ca tu nu poti alimenta? sau ca ala iti este oful?

    Ti-am modificat eu titlul asa cum ar fi trebuit sa arate:

    "inchidere centralizata defecta - nu mai pot deschide capacul de la rezervor"

    pe viitor sa stii si tu ce ai de facut!

    bafta
     
  7. 66cmn 1st Gear Member

    Înscris:
    24 Ian 2010
    Locație:
    ploiesti
    Masina:
    a3, 1.9tdi, an 1999
    ai si tu dreptatea ta.sunt nou pe forum...si nu am mai folosit nici in trecut...sa ma familiarizez si io cu termeni..cu mersu p'aici..
     
  8. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    pai pt inceput cinteste bine regulamentul .. si prezinta`ti masina in sectiunea noilor membri .. ;)
     
  9. BEBE_BEBE

    BEBE_BEBE 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Noi 2008
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A3 1,9 TDI 2003
    Inchidere portiere a3

    Salut Am incercat azi cu Dorutzu din Suceava baiat jos palaria sa facem chestia aia sa se inchida centralizata in mers la viteza de 15 km/ora la un a3 8l 2003 si nu am reusit stie cineva a mai facut chestia asta in vag com era canalul 35 poate ne anunta cineva multumesc!!!
     
  10. flo_tiesto

    flo_tiesto 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Aug 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 , 1.9 TDI
    Chear ca sunt si eu curios de treaba asta :) nici mie nu mi-a iesit
    Poate ne lamureste cineva , nu ar strica un DIY :)
     
  11. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Claudiu a facut asta din cate stiu (userul devill). Vorbiti cu el:)
     
  12. flo_tiesto

    flo_tiesto 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Aug 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 , 1.9 TDI
    sa speram ca raspunde la mesaj :) si ca ne poate ajuta cu ceva informatii
     
  13. BEBE_BEBE

    BEBE_BEBE 5th Gear Member

    Înscris:
    7 Noi 2008
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A3 1,9 TDI 2003
    o procedura am dar nu merge astept si eu poate exista pana la urma o rezolvare

    sunt curios daca merge si faza aia follow me home poate stie cineva procedura :)
     
    Ultima editare de un moderator: 25 Mar 2010
  14. devilll

    devilll Bronze Member

    Înscris:
    17 Oct 2008
    Locație:
    pe undeva prin TM
    Masina:
    ce primesc
    nu se inchide la 15 km/h doar la 20-25 .... cum se face , nu stiu :D
     
  15. flo_tiesto

    flo_tiesto 5th Gear Member

    Înscris:
    4 Aug 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 , 1.9 TDI
    i-am trimis la ovidiutm un mesaj .. astept sa vad ce spune omul :)
     
  16. BooGyBoy

    BooGyBoy 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Noi 2011
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    EX :Audi A3 8L, 1.9 TDI ASZ , 2001 ~250hp ACC : Seat Leon 1M 1.8 20vt FR
    Probleme butoane centralizata pe cheie

    Prin curiozitatea mea de a ma invata cu un VCDS habar nu am ce am facut pt ca nu mai merge sa-mi inchid /deschid masina din butoanele de pe cheie.Menztionez ca nu s-a dus modulul de comfort pt ca geamurile si trapa merg din butucul usii.Modelul e un A3 8L din 2001.Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat as fi foarte recunoscator.Ori cum sa-mi setez cheia cu VCDS ori cu o setare manuala (din cate stiu ar exista si asa ceva).Va multumesc.
     
  17. BooGyBoy

    BooGyBoy 2nd Gear Member

    Înscris:
    7 Noi 2011
    Locație:
    Piatra Neamt
    Masina:
    EX :Audi A3 8L, 1.9 TDI ASZ , 2001 ~250hp ACC : Seat Leon 1M 1.8 20vt FR
    Mdaaaa....ce sa spun.Acum 3 zile m-am dus intr-un mod absolut normal ca in orice alta dimineata sa plec la munca.Si tot intr-un mod normal ma jucam cu butoanele de pe cheie.Pun mana pe manerul de la usa,trag si opaa..ce sa vezi , s-a deschis usa.Inchid din buton , masina se incuie.Deschid din buton masina se descuie.Ciudat.Acum nu se mai aprind becurile de la semnalizari si nici comfortul nu merge din buton ci doar din butuc.Sunt de neinteles masinile astea :))
     
  18. Tracto

    Tracto Bronze Member

    Înscris:
    11 Oct 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A3 8P - BAG
    Programare cip chei

    Salutare !

    Ma confrunt cu o problema. Am facut un swap de ceasuri de bord la masina mea (A3 8L). Ceasurile vechi sunt "UN4" iar cele noi sunt VDO.

    Codurile sunt aproape identice 8L0 919 860 A (vechi) si 8L0 919 860 E (noi).

    Ceasurile noi functioneaza perfect martori, indicatori tot doar ca nu pot programa nici cum cheile vechi la imobilizatorul din ceasurile noi. Pur si simplu nu vrea sa le invete.

    Am incercat cu VCDS si TACHO. Nu am putut cu nici unul. Apar urmatoarele erori dupa incercarea esuata. (poza).

    Am auzit povesti cum ca daca sunt producatori diferiti nu o sa pot niciodata desi nu vad de ce pentru ca IMMO este integrat in ceasurile de bord.

    Aveti vreo idee ?
     
  19. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Trebuie sa cumperi obligatoriu un alt cip. Vezi ce cod are cipul tau, ca sunt pe coduri si imperechezi cheile (dupa ce inlocuiesti cipul vechi cu cel nou) cu IMMO.
    Foloseste o interfata originala nu clona. Daca ai deja codul IMMO este suficient interfata originala. Daca nu ai codul IMMO il extragi cu Vag-Tacho sau VAG -Commander. Bafta.
     
  20. Tracto

    Tracto Bronze Member

    Înscris:
    11 Oct 2008
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A3 8P - BAG
    Stiu si eu procedura. Problema e ca nu vroia nici cum sa invete cheile. Pana la urma o sa cumpar cip nou.
     

Distribuie pagina asta