1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Buzzer defect la A4 B5 - avertizare acustica pentru lumini aprinse - rezerva motorina - usi deschise

Discuție în 'Audi A4 B5 (1994 – 2001)' creată de LuChIaN0, 5 Feb 2008.

  1. LuChIaN0

    LuChIaN0 Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 1,9 tdi 116 CP AJM 2001 B5 (facelift) DUK
    ma intreb daca masina mea audi A4 avant din 2001 are bec la centura de siguranta si daca la lasarea pozitiei cand deschizi usa suna ceva :think:
     
  2. V8TDI

    V8TDI Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    la casa
    Masina:
    Q7 4.2 TDI. De la Abt.
    :):):) Si asta ne intrebi pe noi? Pai ca sa gasesti raspunsul, urca-te in masina si vezi ce ai pe bord cand pleci fara centura pusa si ce se aude cand aprinzi pozitiile si deschizi usa soferului fara sa bagi cheia in contact. Sau poate n-am inteles eu intrebarea :think:?!
     
  3. LuChIaN0

    LuChIaN0 Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 1,9 tdi 116 CP AJM 2001 B5 (facelift) DUK
    poi tocmai ca eu facut lucrurile astea si nu mi se aprinde bec la centura si nici nu suna cand am pozitia pusa sa fie defecte sau nu ii dotata nu stiu
     
  4. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    la mine tipa cand deschid portiera chiar daca las o semnalizare aprina, fiindca ramane pe partea respectiva pozitia aprinsa
    la centura nu se aprinde.
    deschide portiera si aprinde luminile, fara sa pui cheia si vezi daca functioneaza
    ar trebui sa fie standard aceasta optiune...la opleul din 92 aveam, deci...
     
  5. LuChIaN0

    LuChIaN0 Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 1,9 tdi 116 CP AJM 2001 B5 (facelift) DUK
    ok o sa incerc maine dar ma mira si pe mine faptul ca la centura nu cred ca este
     
  6. 4AUDI Silver Member

    Înscris:
    26 Aug 2007
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 Avant, 2003, 1.9TDI, 131CP
    si renaultul lui tata din '87 urla daca deschizi usa si raman luminile aprinse(cu cheia scoasa din contact, bineinteles) :)
     
  7. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Dotata sigur e, poate s-a ars buzz-erul (arata ca un releu) si din cauza asta nu se mai aude.
     
  8. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Salut! Vezi ca toate manerele de la usi au un switch,daca ala e dus sau nu face contact,de aia nu piuie cand deschizi usa si ai farurile aprinse.Pt asta trebuie data fata de la usa jos,(interioru) si schimbat switchu sau dat cu spray contact daca e cazu.Sau:la fiecare usa ai un burduf cu fire si cu mufa,cand deshizi usa se vede burdufu de cauciuc negru,tre sa desfaci ala si sa vezi si acolo pt ca la mine era un fir de vina,nu facea contact klumea,si de aia nu-mi piuia cand lasam usa deschisa cu farurule aprinse etc..si nu-mi mergea nimik de la butoane usa (geam el,butoanele alea) din cauza unui fir.verifica toate astea ca sigur e ceva pe acolo.Bafta !!!

    Becurile din interior ti se aprind cand deschizi usa? daca nu,e clar...
     
    Ultima editare de un moderator: 7 Feb 2008
  9. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    la mine nu se aprindeau becurile in interior cand deschideam usa si era un fi rupt langa plasticul pe care tin piciorul langa ambreiaj.
    sunt multe fire pe acolo... si ia mult timp pana sa il gasesti
     
  10. LuChIaN0

    LuChIaN0 Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 1,9 tdi 116 CP AJM 2001 B5 (facelift) DUK
    am verificat treaba asta cu contactele de la usa si becurile se aprin cand descid usa probabil ca buzerul ii dus puteti sa imi spuneti unde ii unde il gasesc?
     
  11. V8TDI

    V8TDI Gold Member

    Înscris:
    21 Noi 2007
    Locație:
    la casa
    Masina:
    Q7 4.2 TDI. De la Abt.
    Mai poti sa te uiti in tabloul de sigurante ca mi se pare ca exista o siguranta pentru becul de la bord cu centura. S-ar putea sa fie arsa sau sa lipseasca, poate a scos-o precedentul proprietar ca mergea fara centura si il enerva becul ala. Si daca nu ma insel si buzzerul pentru lumini are o siguranta a lui. In mod normal sunt descrise toate pe interiorul capacului de la tablou.
     
  12. LuChIaN0

    LuChIaN0 Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 1,9 tdi 116 CP AJM 2001 B5 (facelift) DUK
    da frate da eu is varza la germana ms oricum de sfat o sa incerc sa le aiu babeste pe toate pe rand:D
     
  13. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    buzerul e in pozitia 40
    daca gasesc si la centura revin
     
  14. LuChIaN0

    LuChIaN0 Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 1,9 tdi 116 CP AJM 2001 B5 (facelift) DUK
    ok te rog. ms
     
  15. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    la centura nu am gasit si chiar m'ai facut curios....ar trebui sa se aprinda cand pun contactul,nu? la mine nu se aprinde nici o centura....
    e in standard optiunea asta?
     
  16. LuChIaN0

    LuChIaN0 Gold Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A4 1,9 tdi 116 CP AJM 2001 B5 (facelift) DUK
    nici eu nu stiu si nici la mine nu se aprinde nici cand pun contactu eu cred ca ar trebuiii sa fie
     
  17. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Cel mai simplu e sa mergi la un electrician-auto, nu poate sa fie cine stie cat de scump. :icon_thumright:
     
  18. 4AUDI Silver Member

    Înscris:
    26 Aug 2007
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    A4 Avant, 2003, 1.9TDI, 131CP
    LuChIaN0, o intrebare: nu mi-am dat seama din discutii... cand deschizi usa cu luminile aprinse si vrei sa te avertizeze, faci chestia asta cu cheia scoasa din contact?
    cat despre centuri, nici la mine nu se aprinde nimic si nici nu piuie. poate trebuie facute ceva setari din vag com. sincer, nici nu am nevoie de chestia asta...
     
  19. cristi231077

    cristi231077 Audi Expert

    Înscris:
    5 Sep 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    <<<<===
    Buna observatia. :icon_thumright:
    Daca nu scoti cheia din contact nu o sa te avertizeze ca ai luminile aprinse
     
  20. mariobos

    mariobos Bronze Member

    Înscris:
    23 Ian 2008
    Locație:
    LUGOJ TIMIS
    Masina:
    AUDI A6 4F-A4 B8 Facelift
    Da,cand nu ai cheia in contact ar trebui sa piuie dak ai farurile aprinse sau numai pozitia...cu martoru de centura se poate activa prin vag-com,io mi-am activat si usile sa se blocheze automat cand ajung la 15 km/h.ma simt mai in siguranta mai ales la semafoare si deastea..in zilele noastre cate se intampla..
     

Distribuie pagina asta