1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Faruri AfterMarket si/sau Xenon after-market montate la A4 B6 - instalare - erori - diverse probleme

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de audizet, 28 Iul 2007.

  1. audizet

    audizet 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Iul 2007
    Locație:
    baia sprie
    Masina:
    a4 quattro.1.9 tdi.2002
    Am montat astázi kitul de xenon. Functioneazá perfect lumineazá de 3 ori mai bine ca becurile philips ce m-au costat 50€ :banghead:
    kitul l-am cumpárat cu 140€ :arco:
    nu cheltuiti banii pe becuri halogene :asskicking:
    se pot pune poze in acest forum ? cum ?
    dacá i-mi spuneti vá pun poze.
     
    Ultima editare de un moderator: 26 Oct 2011
  2. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    Salutare. Ma bucur pentru tine :P poti sa atasezi poze atunci cand postezi. Trebuie sa te uiti cu atentie in josul paginii, imediat sub fereastra in care scrii :)

    Chiar suntem curiosi :) Sa le porti sanatos :)
     
  3. Adrian

    Adrian Administrator Staff Member

    Înscris:
    8 Iun 2007
    Locație:
    Earth
    Masina:
    cu gandul la un Audi A8 W12 450hp ;)
    Este un buton Manage Attachments. ;)
     
  4. audizet

    audizet 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Iul 2007
    Locație:
    baia sprie
    Masina:
    a4 quattro.1.9 tdi.2002
    PROBÁ
     
  5. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    poti pune si o poza cu drumul luminat noaptea? :P
     
  6. audizet

    audizet 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Iul 2007
    Locație:
    baia sprie
    Masina:
    a4 quattro.1.9 tdi.2002
    acum nu am dar am sá fac
    s2
     
    Ultima editare de un moderator: 26 Oct 2011
  7. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    ook, asteptam cu drag. eu unul chiar sunt interesat, ca vreau si eu sa imi pun :)
     
  8. Georgekey

    Georgekey 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2007
    Locație:
    ATENA
    Masina:
    AUDI TT 225 TQ BAM 2001
    Am montat si eu un kit Xenon oem made in japan care am cumparat de la ebay.
    Am cumparat un kit adaptor special pntru TT-ul meu care contine un circuit care
    ia curent direct de pe bateria ,o siguranta si un rele.Am pus kitul asa ca sa asigur tensiune stabila.Kitul functioneaza bine si color iceberg 10.000k
    arata super.!!Sigura problema este ca apare pe bord atentie" bec ars" .Temporar m-am suparat dar am gasit solutie cu un 'canceller' kit care se pune pe locul halogenelor si dispare de pe bord becul respectiv.Acum astept sa vine cu posta kitul, cind termin de tot o sa postez si eu niste poze.
    In general pe TT-urile si S3-urile este cam greu instalarea xenoanelor din cauza locului limitat.Eu ca sa le instalez am desfacut toata masina pe fata blocului,am scos toate plastice,bateria, inductie si filtru TTDA.Ca sa pun canceller kit trebuie sa le dau jos din nou:(
     
  9. preciouss 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Aug 2007
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    AUDI A6, 3.0 TDI quattro, 2007
    salut

    Am si eu o problema fratilor...am un audi a4 si vreau sa-i montez un lkde xenon, dar am o problema ..am inteles ca pe faruri trebuie sa se foloseasca becuri de 55kw si toate kiturile care se gasesc au doar 35kw...ce ma sfatuiti?
    Si inka ceva... kit-ul de 35kw si 6000k vi se pare ok?
     
  10. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    Dap, este sooper ok... ideea e ca gasesti si de 55, dar sunt mai scumpe.. :) daca vrei iti aduc eu, dureaza 21 de zile :))

    Merita fara sa stai pe ganduri si cele de 35 :)
     
  11. audizet

    audizet 2nd Gear Member

    Înscris:
    8 Iul 2007
    Locație:
    baia sprie
    Masina:
    a4 quattro.1.9 tdi.2002
    am montat de 50w dar trebuie sa cauti un kit sa nu ai probleme cu *bec ars in bord*
     
  12. Georgekey

    Georgekey 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2007
    Locație:
    ATENA
    Masina:
    AUDI TT 225 TQ BAM 2001
    Eu am rezolvat daca vrei sa trimit cu pm un link care poti cumpara''canceller kit'
    de acolo.:)
     
  13. micu

    micu Bronze Member

    Înscris:
    9 Iul 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A3 18T 8L
    Nu cred ca este nici o problema sa il postezi pe forum. Poate mai sunt si altii care vor un astfel de kit :)
     
  14. Georgekey

    Georgekey 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2007
    Locație:
    ATENA
    Masina:
    AUDI TT 225 TQ BAM 2001
    Ai dreptate nu m am gindit:)
    Autoluminate <autoluminate@yahoo.com> (INFOS)
    just send a payment directly to " pliao33@hotmail.com "
     
  15. v-lo

    v-lo 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Aug 2007
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    a4,1.8,20valve.1996
    in pachetul xenon se gásesc toate accesoriile de montare ?bec,transf.,conducte,mufe ,tot?becurile se pot monta pe toate tipurile de audi?
     
  16. Georgekey

    Georgekey 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2007
    Locație:
    ATENA
    Masina:
    AUDI TT 225 TQ BAM 2001
    Nu toate kiturile contin toate accesorile de montare.De obicei kitul contine 2 balast si 2 bulbs capsules .Mai bine sa ei curent direct din bateria ca sa ai tensiune stabila si sa intervine un rele si o siguranta.Eu am comandat separat un Xenon kit,Un adaptor cu cablurile ,releul,siguranta si un 'canceller kit'' ca sa dispare becul ars din bord (NU este oblicator pentru toate masini).Becurile se monteaza depinde de tip de halogen care poarta masina ta adica H1,H3,...etc
     
  17. bell 1st Gear Member

    Înscris:
    18 Sep 2007
    Locație:
    Pitesti
    Masina:
    Audi A4 Albastru.101 CP cand sta pe loc...Mai multi cand merge!
    intrebare...xenon montat

    am un a4 1.9TDI an 2003...101 CP.
    azi tocmai i-am pus un asa zis kit xenon..de 35W si 8000K.
    intrebare mea este...de ce dracu lumina care o fac becurile astea...e pe faza scurta...atat de scurta!?
    intrebare a doua...la A4 asta..farurile(oglinzile adica) trebuie reglate pe inaltime cum stiu eu ca se regleaza...adica te duci la un service da ala acolo de doua ori din surubelnita..si se ridica cumva oglinda aia..
    de ce intreb asta...ca lumina facuta de becuri acopera cam 5-6 m din fata masinii!
    :))
    util ar fi o "luminare" din partea voastra!
     
  18. adibose

    adibose 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Aug 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    2007 - A4 B7 Avant 1.9TDi
    1. de obicei instalatiile de xenon aftermarket in speta cele ieftine lumineata prost si nu intotdeauna din cauza becului, ci din cauza instalatiei de descarcare. incearca cu un bec de 4500-6000k sa vezi daca e vreo diferenta, eu am avut tot de 8k pe masina si nu prea mi-au placut, acum am 4500 si sunt bune ca si vizibilitate.
    2. reglajul farurilor se face cel mai bine la un service autorizat sa faca treaba asta, nu la cei care ti le regleaza cu surubelnita pe zid la 2 metri de masina, sunt niste cote exacte de reglaj. Daca nu mergi la service, incearca sa le repozitionezi tu dupa cote standard. sunt destul de multe articole pe net care te invata, cauta si tu pe cel mai usor. spre exemplu http://www.lifespy.com/2007/how-to-adjust-and-align-a-cars-headlights/
     
  19. won

    won 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    timis
    Masina:
    a4,1,9(131cp) AWX,2003
    ce "model" de xenon sa aleg......

    ....,am tot citit diferite pareri ,pro si contra despre pachetele xenon,eu nu sunt multumit de vizibilitatea pe care o ofera faza scurta parca e galbuie:( .ce becuri sa mi cumpar sau ce kit xenon imi recomandati.:thumbs-up:
     
  20. Georgekey

    Georgekey 6th Gear Member

    Înscris:
    13 Aug 2007
    Locație:
    ATENA
    Masina:
    AUDI TT 225 TQ BAM 2001
    Anulatoare de bec ars pentru montaj Xenon After Market

    Verisorul meu a cumparat u Xenon kit si l-am montat eu pe masina lui A4.
    In bord apare un bec ars si eu am luat de la ebay un canceler kit ca sa dispare
    atentia de pe bord.Am primit kitul si este cu totul diferit cu cel care am montat eu pe masina mea este si mult mai complet si nu contine instalation guide!!
    Postez o poza cu partea dreapta al kitului(pentru far drept) ,stie cineva ceva
    informati?
     

Distribuie pagina asta