1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Reconditionare Integrala - Tinichigerie - Mecanica - Caroserie si Motor - Audi A4 B6

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de djeclipse, 14 Mai 2015.

  1. djeclipse 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2015
    Locație:
    italia
    Masina:
    a4 1,9tdi 2004
    Salutare la toti audisti,ma puteti ajuta cu o sugestie unde in toata Europa pot sa reconditionez un Audi a4 din 2004 in conditii de nou cum era la iesirea din fabrica cu mici imbunatatiri dar fara sa strice forma originala.am cu ea 762000 de km si merge perfect nu consuma ulei iar turbina intra perfect dar as vrea sa-i mai dau o viata sa ma mai tina 750000 de km in aceleasi conditii uzura zilnica (fara sa repar toata ziua).multumesc
     
    Ultima editare: 14 Mai 2015
  2. coco_catalin

    coco_catalin Gold Member

    Înscris:
    31 Aug 2011
    Locație:
    Botoșani
    Masina:
    Audi A4 B5 / 1.6 ADP / 101 CP / 1997
    Felicitari in primul rand pentru cei 762.000 km daca i-ai facut tu sau partial!
    Nu stiu cum ti-a venit ideea asta cu regenerarea... :) Stiu ca nu exista "nu se poate" dar.... dar regenerarea asta depinde de tine cum iti intretii masina permanent, zi de zi. Insa nu cred ca exista un service sau ceva atelier, reprezentanta special pe tema asta.
    Bafta :friends:
     
  3. djeclipse 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2015
    Locație:
    italia
    Masina:
    a4 1,9tdi 2004
    Da,732000 sunt facuti de mine,ma gandeam poate or fi undeva in europa ceva super profesionisti sa ramana originala doar caroseria fara usi fara nimic si reconstruita una noua numai ca am auzit ca chiar daca piesele sunt originale nu va mai fi ca noua iar eu o vreau noua ca de noile modele mi s-a rupt sunt foarte defectoase asa la asta eu doar o duceam la revizie o data sau de doua ori pe an pentru a controla consumabilele.
     
  4. ovimatrix

    ovimatrix 6th Gear Member

    Înscris:
    7 Ian 2011
    Locație:
    Celalalt capat al lumii, HD
    Masina:
    Audi A4 B6, 1.9TDI, 2003, AVF
    Oare nu ar fi mai bine daca ai gasi o caroserie la dezmembrari :) ? Insa nu stiu, zic si eu....
     
  5. ovimatrix

    ovimatrix 6th Gear Member

    Înscris:
    7 Ian 2011
    Locație:
    Celalalt capat al lumii, HD
    Masina:
    Audi A4 B6, 1.9TDI, 2003, AVF
    As dori si eu un sfat daca cineva se pricepe, se ocupa sau a trecut prin asa ceva. Trebuie sa inlocuiesc aripa fata - dreapta (a suferit un accident de la cineva incercand sa intoarca cu spatele). Iar eu vreau sa schimb aripa. Acuma problema intervina in felu urmator, se merita sa pun una noua (din cate am inteles pe producator bun, insa din pacate nu stiu inca denumirea firmei AM, dar pot reveni cu un nume) sau sa iau una SH din dezmembrari ? Ca idee personal mi teama de AM ca stiu ca multi se planga de calitatea proasta, probabil ma trezesc ca nici nu da bine pe masina si mai stiu eu ce. Ce m-ati sfatui ?
     
  6. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Iei una buna SH din dezmembrari. Cea AM chiar daca este noua risti sa nu pice la gauri si va trebui ciocanita. Am patit eu asta la alta marca de masina (noroc ca de obicei stiu ca trebuie sa fac probe de verificare inainte de vopsitorie). Bafta.
     
  7. drogas Gold Member

    Înscris:
    31 Ian 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B6 1.8T AVJ 2002
    Recent am trecut prin asa ceva cu usa soferului si am preferat direct SH la culoare.

    Culoarea ta cred ca se gaseste imediat fiind destul de populara...
     
  8. ovimatrix

    ovimatrix 6th Gear Member

    Înscris:
    7 Ian 2011
    Locație:
    Celalalt capat al lumii, HD
    Masina:
    Audi A4 B6, 1.9TDI, 2003, AVF
    In privinta culorii te inseli :). Insa multumesc de sfaturi. Si eu ma gandeam la fel insa am zis sa mai cer si alte pareri inainte sa fac pasu acesta.
     

Distribuie pagina asta