1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Faruri si becuri far la A8 D3 - schimbare - erori - codari faruri Led

Discuție în 'Audi A8 D3 (2003 - 2010)' creată de TEFF, 28 Ian 2009.

  1. TEFF

    TEFF 5th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S3, 2.0T, 2007
    Salutare baieti, sunt nou pe forumul acesta:). Vroiam sa va arat cateva poze cu A8-ul meu cu angel eyes de 6000k. A durat 6 ore toata operatiunea, dat bara fata jos, scos faruri, taiat faruri, fire, lipt fire si multe altele, dar pana la urma a iesit exact asa cum imi doream...Din pacate am decat cateva poze facute cu telefonul in timp ce se lucra la ea si nu sunt foarte clare, cat de curand o sa revin cu poze artistice si de calitate foarte buna ca sa va dati cu parerea...din pacate nu pot sa spal masina timp de 3 zile ca sa las timp siliconului sa se intareasca bine....
    :thrashi:asa ca in 3-4 zile o sa pun multe poze bune

    masina mea: Audi A8 4E, 3.0tdi, 233cp, stock deocamdata, in viitor full bodykit de la Hofele + chip si evacuare:rock::rock:
     
    Ultima editare: 28 Ian 2009
  2. Florin Sandu

    Florin Sandu Banned

    Înscris:
    26 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI QUATTRO, Audi A3 1,6 FSI
    Interesanta modificarea, spor la modificari in continuare ;)
    si apropo, poate deschizi si tu un post nou la sectiunea noilor membrii in care sa te prezinti si tu si sa-ti prezinti si masinutza prin ceva poze, cand se usuca siliconul :)
    si poate vii si la intalnirile regulate in fiecare vineri, orele 21,00, in spatele Tribunalului Bucuresti (fost Juniorul) vezi sectiunea Intalniri/Evenimente - Intalnirea membrilor Bucuresti :friends:
     
  3. TEFF

    TEFF 5th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S3, 2.0T, 2007
    Mersi, o sa vin, o sa postez si la sectiunea membrii noi imediat dupa ce ii fac niste poze mai reusite :thumbs-up:

    Am facut cateva poze acum de dimineata ca am coborat sa iau ceva din masina si m-am gandit sa fac unele si pe timp de zi asa rapid pana vin cele mai profi, sper ca se intelege cat de cat ceva si nu ma injurati ca le-am mai editat putinel.
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Iul 2012
    chiuzbbi apreciază asta.
  4. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Ce marca sunt farurile si se aburesc?E un fenomen des intalnit la farurile after market.
     
  5. TEFF

    TEFF 5th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S3, 2.0T, 2007
    Pai nu am luat farurile cu totul, doar angel eyes separat si le-am montat pe farurile care le avea ea, dar cu greu...a trebuit sa dam bara fata jos sa putem scoate farurile si abia se da bara jos ca are niste suruburi ascunse de iti vine sa te dai cu capu de pereti, apoi am taiat farurile si am montat kitul angel eyes si dupa am lipit farurile la loc cu silicon, mai devreme cand am fost pana jos m-am uitat la faruri si nu se aburisera, sper sa nu se abureasca pana se intareste siliconul ca dupa din cate stiu nu mai sunt probleme...:anbet:
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Iul 2012
  6. TTs

    TTs Pasionat Audi

    Înscris:
    1 Sep 2008
    Locație:
    Piatra Neamț
    Masina:
    Audi TT Quattro 1,8T
    Ai avut ceva de munca;pune si tu poze cu masina si prezinto;Bafta.
     
  7. TEFF

    TEFF 5th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S3, 2.0T, 2007
    Eh, un baiat a facut toata munca, eu am stat mai mult pe langa :) :hubbahubba: de la 7.30 seara pana la 2 dimineata a durat, nu e chiar asa mult :) :sign_omg:
     
    Ultima editare de un moderator: 17 Iul 2012
  8. Bogdan.IS

    Bogdan.IS Audi Expert

    Înscris:
    6 Sep 2007
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A6 C5 1.9 TDi , Audi 80 B3 1.6 D
    arata fain ;) .
     
  9. Ghost91

    Ghost91 4th Gear Member

    Înscris:
    5 Iul 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi a6 2.5 TDI 120kw 2004 BDG
    Foarte tare! interesanta idee:icon_thumright::yes:
     
  10. poleposition

    poleposition 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Oct 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.8T / BMW M6 / BMW 120d
    sincer, fara sa va suparati pe mine...strici frumusete de A8 cu asa ceva... angel eyes sunt TM pe alt producator... lasa-i pe aia, la AUDI, mai ales A8 asta nu imi place, este o masina prea reusita ca sa mai aiba nevoie de modiicari.

    Ce? sa compare lumea A8 cu E65 seria 7 ? e mult mai bine A8 oricum...
     
    A8 3.0i și Florin87audi apreciază asta.
  11. Speed Hunter

    Speed Hunter 2nd Gear Member

    Înscris:
    21 Ian 2009
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi 80 b4 1,9 tdi
    Eu zic ca arata bine.;) Imi place.
     
  12. alex.petrariu

    alex.petrariu Gold Member

    Înscris:
    17 Noi 2007
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A8 4.2 quattro 2004 / Audi A4 2.0i 2001
    Angel Eyes da bine si la DACIA cred ! Super modificarea ! Asteptam poze noi !
     
  13. poleposition

    poleposition 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Oct 2008
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    Audi A4 1.8T / BMW M6 / BMW 120d
    AUDI nu e dacia totusi si un A8 nu are nevoie de asemenea artificii...desigur, este numai parerea mea ;)
     
    A8 3.0i și CEX apreciază asta.
  14. TA2A2

    TA2A2 Banned

    Înscris:
    22 Ian 2008
    Locație:
    GRANTHAM ENGLAND UK.
    Masina:
    AUDI A4 1.8TURBO-SPORT PACK(163)
    bine ai venit pe forum.....
    cit despre faruri...........cred ca fiecare face ce vrea cu masina lui...gusturile nu se discuta....
     
  15. klaudyu

    klaudyu Silver Member

    Înscris:
    15 Mar 2008
    Locație:
    Rebrișoara
    Masina:
    Audi A4 1.9 TDI 131 cp 2002
    Din cate stiu eu si YCE are asa ceva pe masina.Din afirmatia ta reiese cum ca si YCE sau altii care mai au angel's eyes pe audi au stricat frumusete de masina.Iti recomand sa dai un "ochi" la pozele lui YCE.Noroc http://pocketbike.ro/galleries/yce/
     
  16. nitubogdan111 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Mai 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A6 3.0 TDI quattro 2007
    Si eu sunt de acord ca angel eyes sunt specifici pentru alta marca. Audi A8 are la randul lui destule modificari care pot fi aduse si sa fie in continuare specifice marcii (de exemplu ledurile albastre de pe pozitie cum are S8). Una este sa montezi pe o dacie angel eyes si alta ar fi sa vezi pe porsche :blink: sau in cazul asta A8. Cum la fel mi-ar parea ciudat sa vad pe o seria 7 leduri cum sunt pe A5. Dar pana la urma fiecare face ce vrea cu masina lui:)
     
  17. TEFF

    TEFF 5th Gear Member

    Înscris:
    26 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S3, 2.0T, 2007

    stai lin ca eu unu nu ma supar, important e sa-mi placa mie pana la urma ca d-asta le-am pus, fiecare isi modifica masina dupa cum crede el ca e cel mai indicat nu? ca d-aia modificam o masina, ca sa fie diferita fata de celelalte, sa fie mai personalizata. Cel putin asta e parerea mea.
    Asa si cei care isi pun usi LSD aftermarket...care sunt specifice Lamborghini, dar nu sunt TM
     
  18. RONIN

    RONIN Banned

    Înscris:
    1 Feb 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    AUDI A 8 /2.8 I /193 CP /2001
    Scuze ca ma bag si eu in discutie , sunt nou pe aici, intradevar fiecare isi modifica masina dupa bunul sau plac si asa este si normal, ceea ce a vrut domnul Poleposition sa spuna cred, si a fost contrat verbal de ceilalti membrii a fost treaba ca angel eyes sunt cam asociate cu Bmw-ul si sa nu imi spuneti ca de la distanta daca apare domnul cu A8 nu credeti ca este Bmw :)
    Scuze de deranj
     
    A8 3.0i apreciază asta.
  19. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Eu sunt foarte curios daca nu vei avea probleme cu clasicul condens.
    Cred ca in timp vei avea. Atunci sa vezi probleme si capete sparte :haudrauf:
    Treaba a iesit destul de bine. Sa ne ti la curent
     
    CEX apreciază asta.
  20. daniro 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Feb 2009
    Locație:
    montecatini,italia
    Masina:
    AUDI A6 2.5tdi V6 24v quattro
    bv nene ,iar in cat priveste demontarea barii din fata te inteleg perfect k am dat si io jos la a mea de 2 ori (A6) una sa ii pun farusi noi cu xenon si una sa ii sch radiatoru.Bafta la modificari ;)
     

Distribuie pagina asta