1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A3 2.0 FSI 2004

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de SebastianArmeanu, 14 Feb 2017.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. SebastianArmeanu

    SebastianArmeanu 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Oct 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A3 1.6 TDI 2012/ Fosta A3 2.0 FSI 2004
    Buna ziua. Am decis sa-mi prezint si eu masina mea pe acest forum. Este vorba de un A3 2.0 FSI din 2004. Mentionez ca este cea mai ieftina masina care am avut-o, dar ea este singura de care m-am indragostit. Sincer nu credeam ca va fi asa, dar masina aceasta pentru mine are ceva deosebit. Am adus-o personal din Germania, masina fiind cumparata de noua de catre compania SONY iar apoi din anul 2008 a avut un singur proprietar, o doamna. Are urmatoarele dotari: navigatia mica , cea cu butoane pe consola centrala si afisaj pe ecranul dintre ceasurile de bord, clima dubla cu scaune incalzite, sistemul audio BOSE, scaune reglabile electric din piele, trapa. magazie CD-uri, comenzi pe volan, car kit pentru Nokia 6310i, xenon, follow me home.
    Cand am cumparat-o masina avea termostatul blocat pe deschis si necesita schimbarea discurilor si placutelor de pe spate. In plus, are stricat stergatorul de pe spate. In rest de atunci, am facut putin peste 10 mii de km cu ea, schimbandu-i doar uleiul si filtrele plus cele mentionate mai sus.
    Fiind un perfectionist, vreau sa fac masina sa aiba aceeasi conditie tehnica si estetica ca in ziua in care a fost cumparata. Tocmai de aceea, nu mai suport sa vad butoanele tocite de la radio-cd-ul audi concert si butonul "-" de la panoul de clima. Am cautat pe net si pe acest forum si am vazut ce presupune o conversie de la 1DIN la 2DIN. Am gasit toate piesele pentru aceasta conversie de la o masina dezmembrata: consola 2DIN cu toate butoanele, panoul de clima 2DIN si un radio cd sympony (acesta l-am gasit momentan).
    Va multumesc pentru rabdare daca ati reusit sa parcurgeti tot textul. :)
     
    Ultima editare: 14 Feb 2017
    mirceacml și iVladBogdan apreciază asta.
  2. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Bun venit in club :sign_welcome:
    Cu timpul ai putea sa ii faci retrofit si la clima facelift, de asemenea si la RNS-E facelift, stopuri, bara single frame, eventual S-line ....planuri ar putea fi multe la masinuta, disponibilitate sa fie si resurse :hi:
     
  3. SebastianArmeanu

    SebastianArmeanu 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Oct 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A3 1.6 TDI 2012/ Fosta A3 2.0 FSI 2004
    Multumesc pentru primire. I-as face retrofit doar la RNS-E si la stopuri 2011+ si un set de jante pe 17" sau 18". Mie, personal, imi place mai mult bara asta decat cea single frame. Cred ca sunt printre singurele persoane care prefera aceasta bara. :).
     
  4. Kox

    Kox 2nd Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    S5 3.0 TFSI coupe B9 2018 & Q3 S-Line 2.0 TDI 2014, S-Tronic, Quattro Ex: A5 coupe, Quattro, A3 2.0
    Felicitari pentru masina. Multi km fara probleme.
    Atentia la cureaua de distributie. Stiu doua A3 uri 2.0 FSI 2004 carora li s-a rupt cureaua in mers. (una avea doar 80.000km)
    Spor
     
  5. SebastianArmeanu

    SebastianArmeanu 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Oct 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A3 1.6 TDI 2012/ Fosta A3 2.0 FSI 2004
    Multumesc la fel. Are distributia si curea de accesorii schimbata in urma cu 2 ani. Cand i-am schimbat termostatul, am verificat daca a fost schimbata cureaua si da, era schimbata.
     
  6. SebastianArmeanu

    SebastianArmeanu 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Oct 2016
    Locație:
    Brasov
    Masina:
    Audi A3 1.6 TDI 2012/ Fosta A3 2.0 FSI 2004
    Se poate inchide. Am facut upgrade tot la un A3 8P, dar mai nou. Intre timp am avut si un A3 2009 1.4 tfsi. Prefer oricand 2.0 FSI.:) Singura mea remuscare legata de masinuta aceasta este ca i-am vandut-o unui prieten si o vad mereu. Tot ce ii pot reprosa acelei masini, sunt butoanele care se toceau.
     
    cogdao apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta