1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A4 B6 AVF Quattro

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Catalin_1987, 1 Aug 2008.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Mocanu.adi

    Mocanu.adi Bronze Member

    Înscris:
    13 Feb 2015
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 C6 4F - 2011- S-line - 2.0 TDI (CAH) 170 CP
    Senzatie va fi ! Spor si hai cu poze sambata !
     
  2. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Merci Nucu!Sa speram ca o sa fie frumoasa si acum si dupa cativa ani.
    Atat eu, cat si Mihai am imbatranit si nu mai ducem usor nopti petrecute in genunchi pe langa masina.Pe langa asta, Mihai nu mai stie cu B6 si l-am cam certat aseara in cateva situatii.
    Merci Adi!Voi face ceva poze sambata, insa masina deja este prafuita si asa o sa ramana o perioada!

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
     
  3. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Ei, cu asta nu sunt deloc de acord :no: Pai atunci eu ce sa mai zic ? :)
     
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Lasă Nucu că tu ai forțe proaspete in jurul tau :)
    Pare că a ieșit foarte bine Cataline ! Aștept să o văd în razele soarelui curând ! Cât timp ți-au recomandat să nu o speli ?
    Teoretic atât timp cât elementele au fost pregătite în cuptor nu ar trebui să fie probleme in ceea ce privește spălatul.
    Ai de gând să o îngrijești special acum ? Mă refer aici la tratamente exterior - spălare corectă și ceara periodica.
     
  5. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Ma bucur ca pana la urma a iesit bine. Cu siguranta va arata bine si peste cativa ani ca doar e pe maini bune. Spor in continuare si sa o vedem din nou pe strazi!
     
  6. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Cosmin ZKG : baietii spun ca poate fi spalata imediat.Teoretic procesul de pregatire - vopsire a fost facut bine.
    Am in plan sa o intretin diferit, insa nu stiu 100% daca imi iese.
    @Stefan da, lucrurile au iesit pana la urma, dupa ce ne-am mai impiedicat ici - colo.

    Update : exterior montat complet, faruri reglate, stopuri montate temporar pe masina, roti de vara.Este atat de simplu sa o faci bucati si atat de complicat sa o montezi la loc, corect.
    Procesul de demontare - montare era imposibil fara ajutorul lui Rotitza.Am muncit cu el pana la 2 noaptea vineri si ieri pana la 00:00.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
     
    speedy82, LucianDom, mik15 și alți 26 apreciază asta.
  7. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Va mai felicit odata si aici, ca meritati :thumbs-up:
     
    Catalin_1987 și rotitza apreciază asta.
  8. alanb1

    alanb1 Bronze Member

    Înscris:
    11 Noi 2016
    Locație:
    Petroșani - Hunedoara
    Masina:
    Audi A4, 1.9TDI AWX, 2001
    Gust...:)
     
    Catalin_1987 apreciază asta.
  9. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Arata super ! Felicitari pentru toata echipa care a stat in spatele "misiunii imposibile" ! :icon_thumright:

    Ai apucat sa o scoti la lumină si fizic ? Esti multumit ? Lac intins si fara mizerii ? :cool:
     
    Catalin_1987 apreciază asta.
  10. Claudiu Ziros

    Claudiu Ziros Bronze Member

    Înscris:
    9 Noi 2011
    Locație:
    Voiteg - Timiș
    Masina:
    00' Audi A4 B5 1.8T quattro AWT & 91' Audi 80 B3 1.9 TDI 1Z & 97'Audi A4 B5 1.9 TDI AHU
    Deci...extraordinar!!! Sincere felicitari!!!
    B6-le asta ma face sa imi doresc si eu unu:d
     
    Catalin_1987 apreciază asta.
  11. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Arata super! Daca inainte era frumoasa... acum este si mai mult! Ii vine foarte bine in aceasta culoare!:applaus:

    Aveti grija la montajul pieselor... tineti ochii bine deschisi... poate mai apare loc pentru alte modificari!:)
     
  12. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Masina emana pasiune, la propriu !
    Felicitari !
     
  13. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    @ nucugheri :Multumim!Am primit aprecieri inclusiv din service : "sunteti meseriasi"!
    @Cosmin ZKG misiunea nu a fost imposibila, insa au fost momente cand am m-am enervat rau.
    M-am invartit 3 zile cu Rotitza pe langa masina si am concluzionat ca este vopsita bine.Sunt cateva gunoaie pe unele piese, insa la suprafata lacului.Intentionez sa o duc la un detailing profi dupa 2-3 saptamani.
    @Claudiu Ziros : este simplu acum sa faci pasu la B6.Unde mai pui ca mie o sa-mi strige toti ca nu mai are vopsea de fabrica daca vreau sa o vand.
    @marian : masina este aceeasi culoare.
    @RED : asta a fost si concluzia mea si a lui Rotitza in pauzele de tigara : da, este o masina personalizata din bara in bara.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
     
    Tudor.r, Claudiu Ziros și Stefan apreciază asta.
  14. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Stiu ca este aceeasi culoare, m-am exprimat gresit.:) Se discutase inainte sa o vopsesti, de un eventual schimb de culoare. Acum ca este totul gata, parca aceasta culoare ii sta mai bine decât alta.

    Felicitări inca odata pentru toata munca ce ati depus, pentru finalizarea proiectului! :applaus:
     
  15. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Felicitari Cataline! E de invidiat munca depusa :) Bafta si spor in continuare!
     
  16. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Felicitari pentru munca si nervi.

    Idea cu comentariile altora ca nu iti mai scoti banii si prostiii de genul asta sunt pentru oamenii cu o slaba pregatire mintala fata de aceasta pasiune si cred ca tu ai suficienta de a nu ii baga in seama.
    Si eu am auzit intrebarea asta si comentarii de genul si raspunsul meu este unul amuzant (cel putin pentru mine) le zic:NU BEAU,NU FUMEZ...........SI PENTRU CA AM RENUNTAT LA VISUL SA FIU MILIONAR MA BUCUR DE MASINA PENTRU CA ESTE ASA CUM VREAU EU SI MA BUCURA SUFLETESTE SI IMI CRESTE INIMA CAND MAI APARE UN NEBUN SA SPUNA CA ARATA BINE.

    Totuși eu cred ca e bine sa o lasi mai mult pana ii faci detailing.

    Si asteptam niste poze la lumina naturala
     
    lowlife, Razvan Badea și Stefan apreciază asta.
  17. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    @MarianMaxx : culoarea originala nu este rea.Are in componenta mai multe perle si se vede interesant si in soare si la umbra.Am zis pas la schimbul de culoare din pricina timpului si a muncii in plus (plus ceva bani....insa de bani n-a dus lipsa masina asta).
    @ andyzaharia Multumim!Am muncit mult....insa suntem antrenati.Unde mai pui ca o zi la garaj te oboseste cat 30 de minute la birou :)).
    @gabitza121 : glumeam cu masina revopsita.Dupa 14 ani este un plus sa iei o masina revopsita, nu un minus dpmdv.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
     
    Red_, gabitza121, Stefan și încă o persoană apreciază asta.
  18. Mocanu.adi

    Mocanu.adi Bronze Member

    Înscris:
    13 Feb 2015
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 C6 4F - 2011- S-line - 2.0 TDI (CAH) 170 CP
    :jump::jump::jump: Haos !!! A iesit super, felicitari !:icon_thumright:
     
  19. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Multumesc Mocanu.adi !
    In alta ordine de idei....am terminat masina duminica pe 30 si am luat-o acasa.Pe 1 mai m-am trezit ca mi-a expirat ITP-ul si am intrat in panica, pentru ca pe 2 urma sa plec din Bucuresti.Cu putin noroc si ajutor din partea colegilor, am facut Itp-ul pe 1 mai, masina trecand fara probleme de toate verificarile.
    Am facut cateva sute de km de la preluarea din service si mi-au trecut toti nervii.Dupa 5 saptamani de mers cu un Ford Focus 2, pot spune cu mana pe inima ca am o masina WOW : frane, suspensie, putere motor, confort....etc. 20170501_130427.jpg 20170501_131232.jpg 20170501_135036.jpg 20170501_135051.jpg 20170501_130427.jpg 20170501_131232.jpg 20170501_135036.jpg 20170501_135051.jpg
    Am atasat cateva poze la lumina zilei, de calitate slaba.....insa atat am.
     
    speedy82, TTs, stefan550 și alți 17 apreciază asta.
  20. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Bravo Cataline, a trecut totul.
    Asa cum iti ziceam dupa prima tura cu masina o sa uiti toate neajunsurile
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta