1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A5 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de RflMnk, 6 Iul 2018.

  1. RflMnk

    RflMnk 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A5 2.0 TFSI QUATTRO 2014
    Salut colegi de forum!
    Dupa multe cautari de A5 facelift,am reusit sa fac achizitia.E vorba de un A5 Ice Silver Metallic,pe care l am achizitionat dupa consultarea cu colegul de forum @stefan550 caruia ii multumesc foarte mult pentru indrumare.
    Masina,dupa parerea mea arata fenomenal,imi place absolut tot la ea si se comporta foarte bine.Nu am apucat sa ii fac asa multe poze pentru ca abia am achizitionat-o.O sa revin cu mai multe poze in curand.
     
    andyzaharia, Alexandruu, bobalex18 și alți 2 apreciază asta.
  2. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Salut si bun venit! Ma bucur ca masina asta a ajuns la un alt paionat al marcii, desi inainte nu a fost prezentata pe club. Asteptam mai multe imagini si o recenzie amanuntita, sa te poarte cu zambete largi pe buze cat mai multi km!
     
    bobalex18 apreciază asta.
  3. RflMnk

    RflMnk 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A5 2.0 TFSI QUATTRO 2014
    O sa vina si o recenzie mai amanuntita si o sedinta foto,cat de curand o sa ma duc sa i fac ITP-ul,ii fac o spalare si revin cu poze.
     
    bobalex18 apreciază asta.
  4. AndreiF92

    AndreiF92 Silver Member

    Înscris:
    14 Dec 2015
    Locație:
    Arad - București
    Masina:
    A4 B8 2009 2.0 TFSI 270 HP CDNC
    Super tare! Ce sa zic .. benzina,talpa si dupa sa ne spui parerea (cu zambetul pe buze) :D
     
  5. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    Nice! Avem aceeasi culoare!
     
  6. RflMnk

    RflMnk 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A5 2.0 TFSI QUATTRO 2014
    AndreiFlorea
    E superba senzatia, sa vedem dupa Stage 1.

    lucianmarius
    E foarte frumoasa si a ta mai ales ca e S
     
    lucianmarius și AndreiF92 apreciază asta.
  7. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    nice ! hai cu mai multe info precum si o desciere pe masura
    sa o stapaniti sanatosi !!
    multi km fara probleme
     
  8. RflMnk

    RflMnk 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A5 2.0 TFSI QUATTRO 2014
    Am ramas dator cu o descriere mai amanuntita si cu un set de poze.Am lipsit de pe forum,sau mai bine zis,am stat in umbra petru ca a trebuit sa obtin permisul de conducere,acest A5 fiind prima mea masina.
    E vorba de un A5,B8.5 2014,aproape 170.000 km la bord,lunea viitoare urmand revizia.
    In tot acest timp n am stat degeaba,am strans consumabilele,un set de jante pe 17 de iarna,cauciucuri,presuri de cauciuc pentru la iarna,dar greul acum incepe :)
    Masina se prezinta astfel:
    • 2.0 TFSI QUATTRO 224 CP
    • Pachet S-line (int,ext,suspensii)
    •S-tronic in 7 rapoarte cu padele
    •Audi Drive Select (cutie,motor,suspensie,directie)
    •Scaune S line de piele si alcantara
    •Scaune incalzite fata
    •Cruise control
    •Black optics package
    •Jante pe 19 cu cauciucuri 255/35 R19
    •Navigatie 3G+ cu HDD si 2 sloturi SD
    •Bi-xenon adaptiv
    •Ornamente interioare Brushed Aluminium
    •Pachet lumini interior
    •Senzori lumina/ploaie
    •Bluetooth
    •Senzori parcare fata/spate
    In timp doresc sa ii fac un Stage 1,arcuri Eibach si amorizoare Bilstein,distantiere,jantele vopsite Glossy Black sau Gunmetal Grey.
     
    Alexandruu, Tudor.r, cogdao și alți 14 apreciază asta.
  9. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Sa o stapanesti sanatos si sa o folosesti cu placere!
    Este foarte frumoasa si cu motorul potrivit!
    Nu este insa, un pic cam puternica pentru un incepator?
     
  10. Clauu Gold Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    ̶A̶4̶ ̶B̶8̶,̶ ̶2̶.̶0̶d̶ ̶-̶ ̶C̶J̶C̶B̶,̶ ̶2̶0̶1̶2̶ A1 8X, 1.4tfsi, CAXA, 2012
    Folosita cu simt de raspundere si fara cocalarisme, nu vor fi motive de ingrijorare.
    Pt noi ceilalti, niciodata nu este prea puternica :eyebrows:
    Sa o conduci fara probleme :icon_thumright:
     
  11. RflMnk

    RflMnk 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A5 2.0 TFSI QUATTRO 2014
    cogdao
    Chiar nu imi place sa abuzez de masina sau sa dau exemplu de aroganta cu o masina puternica ca incepator. Sunt linistit si constient de limitele mele de condus si totodata nu am teribilismul specific varstei.


    Clauu
    Intr-adevar,nu isi au rostul astfel de prostii, nu am de gand sa fac ceea ce poate nu sunt capabil, sa stapanesc masina in situatii limita pentru ca nu am experienta. M-am obisnuit cu puterea si chiar nu mi se pare asa wow, daca o pastrezi in limite decente.
     
    Clauu și Andu333 apreciază asta.
  12. Clauu Gold Member

    Înscris:
    2 Iul 2015
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    ̶A̶4̶ ̶B̶8̶,̶ ̶2̶.̶0̶d̶ ̶-̶ ̶C̶J̶C̶B̶,̶ ̶2̶0̶1̶2̶ A1 8X, 1.4tfsi, CAXA, 2012
    Bravo pt atitudine :icon_thumright:
    Acum ca te-ai obisnuit cu puterea ei, esti de-al nostru :) Fara nici o ezitare stage1,2
     
  13. RflMnk

    RflMnk 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A5 2.0 TFSI QUATTRO 2014
    O sa urmeze si un soft. Intai vreau sa ma asigur ca e ok total dim punct de vedere mecanic, apoi estetic si in primavara va urma si un stage 1, daca nu direct admisie, evacuare, intercooler si facem un stage 2 :arco:
     
    Clauu și Mitiy apreciază asta.
  14. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar cred ca te misti mult prea repede pentru un incepator.
    Ai putina rabdare, acomodeaza-te cu masina, fa cateva zeci de mii de km ca sa aduni experienta si abia apoi cresterile de putere fiindca nu vrem sa te vedem la stiri fiindca aceasta combinatie pe care ai descris-o este o reteta pentru dezastru.
    In cazul meu, desi poate nu este relevant in cazul tau, desi aveam putere mai mare am asteptat un an pana sa ii fac Stage 1 insa, totodata, am si foarte multa experienta. Conduc de 14 ani, mi-au trecut multe masini prin maini, am si foarte multi km la activ.

    Ai o Masina superba si sper sa te bucuri de ea cat mai mult timp! Potential de cresteri de putere exista, ai o baza buna, felicitari! :applaus:
     
  15. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Ori ca sa mergi fast forward go on track
    Vezi ca ai Transilvania Motoring, Adancata, academia ATA și altele și doar apoi începi sa urci în căluți
    Dpmdv cu cât mai mulți cu atât mai bine insa ce contează e lagatura dintre volan și scaun, adică tu
    Succes iti doresc sa fie bine!

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  16. RflMnk

    RflMnk 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A5 2.0 TFSI QUATTRO 2014
    stefan550
    Nu o sa ma arunc imediat, astept sa vad si cum ma descurc, nu o sa ma arunc imediat, sunt planuri pe viitor, vom vedea cand se vor indeplini.
    Nu iau niciun sfat in nume de rau, sunt constient ca vin de la oameni cu mult mai multa experienta pe langa mine si tin cont de ele.
    Voi vedea voi face pe parcurs, deocamdata nu am nevoie de upgrade de putere, vreau sa fac masina sa arate cat mai bine, apoi, cand voi fi indeajuns de experimentat, va veni si un upgrade de putere.


    Cata_ADC
    Multumesc de informatii, o sa fac si un curs de conducere defensiva si probabil un curs de pilotaj. Sunt foarte pasionat de condus si am pasiunea pentru Audi de cand a venit primul in familie.
    Voi tine cont de sfaturi si voi fi cat mai atent ca sa nu dau gres.
    Multumesc frumos.
     
    stefan550 și Cata_ADC apreciază asta.
  17. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Daca si crezi ceea ce scrii si nu o faci doar pentru populism, te felicit si iti urez succes!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  18. RflMnk

    RflMnk 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Feb 2017
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A5 2.0 TFSI QUATTRO 2014
    Cred, ce scriu si ce fac cu masina. Am adunat 8000 km de cand am cumparat masina fara nici un incident. Iti multumesc si apreciez.
     

Distribuie pagina asta