1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A6 C7 2.0 tdi S-line

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de cristea, 22 Mai 2015.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Sa traiti domnilor:)tin sa anunt si eu fericirea mea adusa din germania acum 2 sapt fiind vorba de un a6 2012 cu motor de 2 la care parerea mea eu zic ca la 177 cai sunt de-ajuns pentru mine
    ca multi altii,urmaresc si eu de ceva timp aproape toate miscarile de pe forum,sincer imi face placere sa vad o gramada de modificari aduse masinilor voastre si va urez mult spor in continuare
    de altfel ii a 2 mea masina prima fiind un a4 2009,nu am avut timp sa modific nimic la ea fiind tot pe drumuri,chiar si de aceea nu am mai prezentat-o!!
    si ca sa va fac mai usoara curiozitatea va dau cateva detalii acum fiind ocupat cu inmatricularea actelor etc......
    nu va mai insir dotarile standard asa ca va enumer doar cateva
    sistemul start stop care parera mea nu cred ca ii face bine mai ales in oras(intelegeti ce vreau sa zic,ii doar parerea mea)asa ca eu il opresc de fiecare data:):)
    modul drive select pe 5 nivele
    suspensie pneumatica(ador chestia asta)
    exterior interior s-line
    scaune piele incalzite fata-spate
    asistenta faza lunga
    jante orig s-line pe 18
    sistem audio bose
    si nu in ultimul rand farurile full led care schimba vizual toata masina
    peste cateva zile revin si cu poze....
     
    Ultima editare: 22 Mai 2015
  2. wrss 3rd Gear Member

    Înscris:
    31 Oct 2014
    Locație:
    Galati
    Masina:
    Audi A4 2012 143 CP CJCA Multitronic
    Poze? Pret de achizitie (si oras), consum? mersi
     
  3. Logitech

    Logitech Bronze Member

    Înscris:
    19 Oct 2012
    Locație:
    Romania
    Masina:
    Audi A4 B7 | 2006 | BRB |DPF| 1.9 TDI
    asteptam poze :D

    Intrebari de baraj....
    btw vad ca toti intreaba de consum .....ma gandesc ca daca iti cumperi o marca premium (si platesti 20-25k+ )nu iti faci griji pentru consum....cat sa consume un 2.0? :think:
     
    Ultima editare: 27 Iul 2015
  4. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    probabil cat un golf v:))
     
  5. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Salut.
    Sa o stapanesti sanatos.

    Din pacate nu iti pot raspunde la PM-ul tau intr-ucat ai ales sa nu primesti mesaje... :)

    In acest caz am sa iti scriu aici raspunsul la intrebarea ta:

    "Salut.

    Te rog sa mai ierti pentru raspunsul intarziat!
    Iti multumesc pentru apreciere!

    In opinia mea poti merge linistit pe 20". Intr-adevar vei fi nevoit sa acorzi o atentie mai mare drumurilor proaste. In special bordurilor le vei cam spune adio :)

    Acum, ce tine de deterioararea unei anvelope cu inaltime mica in general este presiunea. Mai precis cu cat ai balon mai putin inalt cu atat presiunea trebuie sa fie cea inscrisa pe portiera soferului sau pe stalpul masinii. Cauzele pentru care se formeaza galme sunt datorate tocmai presiunii mici, astfel anvelopa se poate deforma foarte mult si in acest fel o poti deteriora iremediabil.

    La partea cu dardaitul, nu cred sa ai probleme, mai ales ca ai o suspensie pe aer. In principiu daca ai circula cu presiunea corecta in orice anvelopa ar cam trebui sa ai cam aceeasi duritate la denivelari, bine acum acest lucru tine si de greutatea rotii dar astea sunt alte discutii.

    O zi buna
    "
     
  6. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Merci rotitza de informatie. Nu ai de ce sa te scuzi, (n-am observat ca am bifat din greseala sa inchid PM-ul). Oricum am planul acesta prin primavara, doar ca trebuie sa ma gandesc bine, stau foarte rar pe forum. Promit ca voi reveni cu poze curand :)
     
    Ultima editare de un moderator: 8 Oct 2015
  7. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    in sfarsit va aduc si eu ceva poze:):):):):):)
     
    CristianPodar, Znstefan și stefan550 apreciază asta.
  8. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Superba. Cel putin fata e de milioane, toata neagra si cu grila de RS6. Sa o stapanesti sanatos. Te bate ganadul sa modifici ceva la ea sau inca nu te-a cuprins febra modificarilor? :D
     
  9. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    ms mult de apreciere:):)
    asta ii si problema,ca nu prea stiu ce as putea modifica la ea;)
    cand o sa intru in tara am zis ca invelesc tot volanul si schimbatorul in piele perforata,iar la primavara montez jante de 20
    ceea ce as mai vrea sa fac ar fi sa retapitez partea de sezut cu piele in romburi dar asta ramane de vazut
     
  10. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    Bine ai venit , foarte frumos exemplar :)
    Dar le-ai amestecat in toate felurile ( grila centrală RS6 cu logo , pe spate S6 , iar in interior e plin de S-line ) e un S6RS TDI cu interior S-line
     
  11. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Multumesc dar acuma asta eeee :)
    Mie imi place asa cum este, utilajul este S-line acuma daca vorbim de grila si logo spate pur si simplu mie imi place mai mult chiar daca stiam sigur ca cineva se leaga de intimitatea masinii. :) ce glume am :)
    Probabil am sa demontez logo-ul din grila sa fiu si eu in rand cu lumea. ;)
    Orice sfaturi sunt binevenite, nu vreau sa dau in tiganeala dar cand intervine plictiseala ii durere mare. Ma multumesc cu cateva priviri in trafic. :)
     
    Ultima editare de un moderator: 12 Oct 2015
    mike_cy apreciază asta.
  12. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Cum vad grila baietii apar si discutiile
    Sincer romanului ii pasa mai mult de curtea vecinului dar asta este offtopic :)
    Stai linistit fiecare face ce doreste cu propria masina, important e ca tu sa te simti bine
    Seamana in mare cu a mea mai putin motorizarea si chiar imi place grila centrala :icon_thumright: m-ai pus pe ganduri
    Poate doar suportul de numar spate l-as inlocui , lipit numarul cu banda dubla adeziva direct pt un clean look
    Si da jantele striga sa le inlocuiesti ;)
    Felcitari si km fara probleme, te asteptam cu poze dupa modificari si nu numai
     
    mike_cy apreciază asta.
  13. MARRIUS24 Silver Member

    Înscris:
    3 Apr 2010
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi
    Grila e super , si eu cercetez variantele aftermarket . Nu am avut intentii rele la remarca facuta :) doar ca ai 2 logo-uri diferite pe masina RS6 si S6 , ideal este sa alegi unul
     
  14. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    s-line :icon_thumright:
     
  15. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    MARRIUS24 stai linistit, nu e nici o suparare. Initial am inceput cu grila fata care a venit direct cu emblema la care nu m-am obosit sa o mai dau jos. Cert este ca aceleasi pareri la un loc conteaza asa ca voi da jos doar emblema din grila, in rest o voi lasa asa.


    cata adciel imi face placere sa vad ca va place si voua masina dar intr-adevar nu toti avem aceleasi gusturi mai ales ca fiecare dintre noi punem sentiment in masinile noastre. :)
    La achizitionarea masinii nu eram departe de 3.0 tdi dar sa fiu sincer nu prea am nevoie pentru ca fac multi km in oras, iar in al 2-lea rand sa fim seriosi, impozitul si alea, alea la stat, nu mersi !! ;)
    Pot sa spun ca trage destul de bine, nu ma plang. :) Mai intai de toate aleg confortul. As fi vrut sa mai fi avut scaunele electrice dar cum nu poti sa le ai pe toate, te acomodezi.
     
    Ultima editare de un moderator: 12 Oct 2015
  16. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Cel mai simplu e sa scoti (daca chiar vrei) logo de pe spate. Cel din grila fata e posibil sa nu il poti scoate fara sa ramana o "gaura" inestetica. Si eu urmaresc sa iau grila de "RS" si vedeam discutii pe diverse forumuri ca nu merge scoasa embelma si nu merge nici inlocuita cu una de S-line ca are alte prinderi. Poate ma insel si nu mai tin minte bine
    Grila e luata de tine sau asa ai luat masina? Cat a costat in cazul in care e valabila prima varianta?
    Daca rezolvi ceva cu romburile la tapiserie anunta-ma si pe mine te rog ca mi se pare interesanta ideea (la tapiserie si la fetele de usi)
     
  17. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Sincer nici eu nu m-am uitat daca se poate da jos emblema, La inceput d-abia asteptam sa o montez ca nici nu m-am gandit ca probabil am sa o dmontez. Am luat-o de pe ebay la 350 Eiro cu emblema deja pusa. O sa ma uit in zilele astea sa vad cum este prinsa
    Acum, referitor la scaunele cu tapiteria pe romb tipul si-a pus alcantara, eu m-am gandit sa fac romburile tot din piele asa ca o sa ma gandesc la fata locului. Ca si idee. :)
    https://www.facebook.com/TapiterieA...2335672454/701756953243991/?type=3&permPage=1
     
    Ultima editare de un moderator: 12 Oct 2015
  18. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Frumos ce iese din mana lui.
    Chiar sunt curios sa ne prezinti ce va iesi la final.
    Ce culoare ai de gand se le faci ?
    Legat de embleme pana la urma fiecare alege ce vrea sa puna sau sa scrie pe fierul lui ;)
     
  19. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    In poze sa vede bine. Mi-ar placea sa le vad si in realitate...acolo se vad detaliile
     
  20. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Daaa si eu sunt curios cum ar putea iesi in realitate. Stau cam prost cu timpul, lucrez in Italia asa ca sper sper ca va fi ceva pana la primavara. Despre culoare credeti ca a-s putea combina ceva ? Eu ma gandeam sa merg pe aceeasi culoare, altfel nu imi imaginez. Daca aveam piele neagra era frumos sa il asortez cu rosu. :) Ceva sugestii ?
     
    Ultima editare de un moderator: 12 Oct 2015
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta