1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A6 C7 2.0 tdi S-line

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de cristea, 22 Mai 2015.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    La italieni ma refeream. ;)
    La ce te asteptai cu asa "racheta" ?:) In plus ai numere de Romania.:p
     
  2. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    tocmai de-aia,oricum nu au ce sa-mi faca!in rest cu colegii de lucru s-au obisnuit deja!
    aaa si inca ceva ce detest la italieni si anume condusul cu oglinzile inchise:):):):):)deci nu-mi vine sa cred.........
     
  3. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Ei acum si tu, sunt profesionisti, nu au nevoie de ele. Ajunge ca folosesc alea din interior.....sa isi aranjeze parul.:)
     
  4. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Frumoase modificari. Banuiam eu ca or sa arate bine :)
     
  5. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    initial eram si eu tare fixat ca masina sa aiba mai toate elementele pe negru,cum de exemplu si grila de RS ,dar n-a durat mult timp ca sa imi dau seama ca ii trebuie un pic de contrast parerea mea!
    cum zicea si Cata_ADC ca si look s6 e cel mai potrivit,acum ca am tipsurile cromate ma gandesc cum sa vopsesc difuzorul,cred ca, sa dea bine i-ar trebui dunga aia in culoare aluminiu!!
     
  6. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    in sfarsit masina este gata:),pot sa zic ca imi place foarte mult starea actuala,pe sfarsitul saptamanii imi mai ramane sa ii dau o ceara collinite si o reimprospatare a pielii cu leatherique rejuvenator oil
    La vara ii fac o antifonare ca la carte si cred ca am sa ii pun si distantiere
     
    Mitiy, stefan550, rotitza și alți 3 apreciază asta.
  7. Mocanu.adi

    Mocanu.adi Bronze Member

    Înscris:
    13 Feb 2015
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A6 C6 4F - 2011- S-line - 2.0 TDI (CAH) 170 CP
    :hubbahubba: Foarte bine arata !
     
    cristea apreciază asta.
  8. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Acum am văzut masina pe forum si pot spune ca era frumoasa când ai cumparat-o însă acum este superba!
    Ai schimbat si jantele între timp?
     
    cristea apreciază asta.
  9. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    multumesc pentru apreciere, jantele am sa le schimb fara discutie numai ca inca tre sa ma gandesc bine ce sa iau,adica pe 19 ori pe 20
    momentan inca is cele pe 18 si datorita suspensiei pe aer ii foarte confortabila, toata treaba e ca atunci cand intru in concediu sa ma duc la RAR sa imi treca masurile pentru ca atunci cand am inmatriculat-o am uitat sa le zic sa imi puna toate masurile asa ca mi-au lasat pana la 18:)
    masina arata exact asa cand am cumparat-o
     
    @lex și stefan550 apreciază asta.
  10. Vabis

    Vabis 2nd Gear Member

    Înscris:
    1 Iun 2014
    Locație:
    Marte
    Masina:
    Benz....Mercedes-Benz
    Interiorul e de 10+
    Sfatul meu, mergi pe 20 să se vadă diferența.Ceva ieftin și simplu dar de efect: scoate ramele de la plăcuțele de înmatriculare și dacă ai impresia că e necesar, să le ștergi și conturul negru cu acetonă.Am văzut stopuri "fumate" la un A6 identic în RO, arată bestial.Și cam atât.Dar s-ar putea să pară prea 'mafia' și mai ales cu numere de RO să-ți faci prieteni buni din carabinieri :D
     
    cristea apreciază asta.
  11. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Multam Vabis, incerc sa fiu atent mereu,cat despre jante am zis ca aleg pe original chiar daca am putine optiuni,am deja banda dubla adeziva asa ca dau jos rama cu totul,iar despre stopuri fumate nu stiu ce sa zic,am observat ca cele de pe facelift au o tenta mai inchisa,probabil o pelicula chiar deschisa i-ar sta bine!
    momentan stau la vanat de un "set" de scaune electrice:)
     
  12. quattro2001

    quattro2001 Silver Member

    Înscris:
    3 Oct 2012
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A8L D4 2016 3.0TDI CTBD 262CP 580Nm
    Frumoasa masinuta sper sa o fac si eu pe a mea asa la anul :hi:
    Am observat 2 chestii ciudate la masina ta
    1 Ornamentele de pe praguri se aprind ? la mine nu am vazut sa lumineze vreo unul :readit:
    2 Cele care vin cu pachet s line la portbagaj este mai ,,tuguiat,, parca ar avea ca un eleron din turnare,al meu parca nu e asa alungit :crying:
     
  13. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Pragurile originale le-am dat jos si le-am inlocuit cu un set luminate, gasesti pe ebay.
    Cat despre portbagaj, eu unul cred ca sunt la fel si cel S-line cat si cel fara pachet S-line, eleron este doar pe S6
    In rest masina mere brici, schimbul de ulei si toate filtrele le fac la maxim 10.000 km, problema cu termostatul o am si eu, dar dupa cativa km incepe sa-si dea drumul
    Am scapat si de difuzorul spate nereusit mie care m-a plictisit imediat, asa ca am luat si eu unul original iar diferenta este destul de mare.
    Acum astept cu nerabdare sa imi ajunga scaunele:arco:
     
    Cata_ADC, clauuualc, stefan550 și alți 4 apreciază asta.
  14. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Este uriasa diferenta. Arata perfect acum cu difuzorul original !! :)
     
  15. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Nu este termen de comparație
    Era singurul element ne la locul sau pe masina ta.
    Bravo nu mai rămâne decât sa pui la vară niște jante mai late sa iasă de sub caroserie,merita mai ales la cat de bine arata acum

    Sent from my SM-G935V using Tapatalk
     
  16. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Intr_adevar Clauuualc sunt foarte nultumit de cum a iesit,oricum mersi de ajutor,nu a fost chiar usor adaptarea difuzorului de bara numai ca a trebuit atentie si multa rabdare:)

    Cata_ADC ,sincer de cand am cumparat masina in plan era sa schimb jantele!!
    In vara trecuta cand am fost in concediu crede/ma ca am incercat la RAR din Oradea sa imi treaca masuri mai mari dar din pacate nicicum nu au vrut sa imi faca pe motivul ca , cartea masinii in germania a fost trecuta masura maxima pe 18 !
    Deci mai pe scurt intelesul a fost ca daca n/au trecut germanii in carte nu imi trec nici ei,doar daca aveam motor de 3litri
    Chiar nu stiu cum sa procedez, le/am si spus ca sunt multe masini de 2litri cu jante si de 20 dar degeaba!
    ar mai fi sa le pun pe raspunderea mea dar mi/e frica sa nu mi se ia talonul sau doamne fereste in caz de accident!
     
  17. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Am si eu aceeasi problema si am 3.0 BiTDI.
    In carte imi sunt trecute 18" si 17" (nici nu cred ca intra de frane) si momentan am 19 si 21. La primavara mai fac o incercare sa le trec in carte. Pana acum am avut 19" doi ani si nimeni nu m-a intrebat nimic.
     
  18. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Un amic a facut adresa scrisa la reprezentanta Audi, i-au trecut aia toate dimensiunile de jante omologate de fabrica pe modelul 4G iar apoi cu hartia oficiala RAR-ul a modificat cartea si i-a trecut dimensiunile respective.
     
  19. cristea

    cristea 5th Gear Member

    Înscris:
    25 Oct 2013
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    A6 c7 2.0 TDI 177HP COD CGLC COD CUTIE NSL
    Nu am stiut despre apelul la reprezentanta! am sa incerc in vara aceasta,daca nicicum nu o sa pot sa rezolv,poate aleg ceva pe 19
    probabil in alte judete se accepta mai usor omologarea in cartea masinii! oricum mersi de info!
     
  20. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Nu se accepta usor in nici un județ.
    Daca mergi la reprezentanță si platesti o taxa (50lei era mai demult) ei iti dau o lista cu marimile agreate de producator insa sunt cazuri in care ce ai in carte aia primesti si in tabel.
    Dar oricum daca reprezentanta iti da un tabel cu mai multe marimi decat ai in carte cand vei merge la RAR ei te vor intreba ce dimensiuni vrei sa iti treacă.
    Nu iti trec toate dimensiunile din tabel.

    Iti recomand sa scoti de la reprezentanta o hartie sa vezi ce ai in tabel sa vezi ce dimesiune iti cade bine daca ai altele in tabel decat in carte si dupa aia sa iti iei roti si cu rotile puse si hartia mergi si iti omologhezi ce ai pe mașină.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta