1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A6 C7 - Keep it simple

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de borsy, 24 Noi 2018.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Între timp mărunțișuri, semnalizări dinamice la oglinzi;

    IMG_20190219_103558.jpg IMG_20190219_103432.jpg

    Aștept să umblu la motorașele de la oglindă și doar atunci le voi monta.
     
    paul14, Mihael03, Sorin192 și alți 3 apreciază asta.
  2. DSF

    DSF Silver Member

    Înscris:
    10 Aug 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi Q5 2.0TDI 190CP CNHA 2015
    de unde le-ai cumparat, caut si eu de Q5 si nu gasesc decat pe ebay. sa postezi ofilmare cu ele:)
     
  3. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Păi de pe ebay. :)
     
  4. DSF

    DSF Silver Member

    Înscris:
    10 Aug 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi Q5 2.0TDI 190CP CNHA 2015
    fuck :angrymod:
     
  5. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Pam pam :)

    IMG_20190225_121223.jpg

    A fost un adevărat chin montajul, care nu poate fi unul perfect. În zona marginilor a rămas cu luft (încă studiez problema ca să îl elimin cât de cât, deși în realitate nu e așa vizibil).
    Apoi, difuzorul nu poate fi montat prin clipsare, clemele nu sunt suficient de lungi ca să ajungă în locaș (deși am bricolat la ele de le-am zăpăcit :banghead:) plus că difuzorul are o buză în partea de sus care îl împinge în jos, pe lângă că e conic ca și bara.
    Într-un final s-a reușit adaptarea lui pe bară cu un rezultat de 7-8 din 10. Acum eu pot trăi cu asta, deși caut o soluție să acopăr lufturile de pe margini așa cum spuneam mai sus, dar cine e mai pretențioas, nu îi recomand. :)

    Dar, cum întotdeauna e un dar :), rezultatul e spectacol :arco:, iar difuzorul e ok, nu e mai slab plasticul ca la cel OEM, în schimb despre evacuări nu am aceiași opinie, nu le dau prea multe șanse. :)
     
    Alex_WeS, Pauoloo, Andu333 și alți 6 apreciază asta.
  6. DSF

    DSF Silver Member

    Înscris:
    10 Aug 2018
    Locație:
    Slatina
    Masina:
    Audi Q5 2.0TDI 190CP CNHA 2015
    arata super :hubbahubba:
     
    borsy apreciază asta.
  7. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    DSF, mersi.
     
  8. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Coltul din stanga merge, dar cel din dreapta este total inestetic. Acum sunt sigur 100% ca nu am sa incerc un difuzor AM... prea mult stres pentru "piticii" mei. :)

    Chiar studiam in aceste zile ideea de a incerca un kit RS copie sau un facelift. Cred ca trec direct la facelift... eventual cu masina cu tot.:)
     
    Mitiy apreciază asta.
  9. K3nT Platinum Member

    Înscris:
    1 Oct 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4B6 1.9TDI AVF 2003 Berlina 155HP 1BV ; A6C7 Avant Quattro 2,0 TDI -DDDA-2018
    Tinand cont de pretul OE vs AFM, eu zic ca se merita investitia si rezultatul este multumitor, intr-adevar exista acel luft mai mare pe dreapta dar si eu m-as putea obisnui cu asta.
    Nu cred ca mergi cu masina la intalniri gen Worthersee :) , pe strada multi vad putini pricep.

    Like ;)
     
  10. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Marian, difuzor RS6 AM nu există pentru avant, ci doar pentru sedan. Numai că unii vânzători spun că se poate adapta. Acum posibil cineva care a mai făcut astfel de adaptări să îl fi scos mult mai bine, ăștia ai mei atât au putut. :)

    Kent, mersi. Exact, depinde la ce te raportezi. Clar nu poate fi o soluție de revistă, dar rezultatul e unul bun. :rock:
     
  11. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Ciudat ca difuzorul este pentru bara de Sedan, el find identic pentru ambele versiuni. Difera doar bara intre Avant si Sedan, difuzorul este unic.

    Astept sa montezi semnalizarea dinamica din oglinzi. Sunt curios cum se potriveste... daca raman lufturi si cat de tare ilumineaza.
     
  12. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Să se încălzească un pic. Păi sper să nu rămân cu lufturi și pe oglinzi, e suficient difuzorul. :)
    Probabil diferă forma unde se clipsează difuzorul de e dedicat pentru sedan.
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  13. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Asta arogantă,deci in realitate nu exista RS6 berlina si pe AM nu produc difuzor decat pentru berlina si nu fac pentru avant.
    De ce nu ai cautat unul OEM sa se aseze bine
     
  14. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Păi de, asta e. OE nu am găsit (poate nu știu unde să caut). Per total sunt mulțumit de rezultat.
     
  15. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Stai linistit ca si cel OE nu vine perfect, in plus trebuia sa schimbi si bara cu cea de S-line cel putin. La fel trebuia sa bricolezi putin sa il adaptezi. Pretul bun se gaseste pe Allegro, dar multe sunt fara finale... care nu se gasesc separat si sunt scumpe. O bara RS6 completa este de la 500 €uro, la care se mai adauga vopsitul si montajul.

    Daca tie iti place cum a iesit aceasta, stai linistit ... probabil ai iesit si mai ieftin. :icon_thumright:
     
    borsy apreciază asta.
  16. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Pe allegro am găsit și eu lucruri faine dar nu toți trimit, sau nu vor PayPal. De ex.; am găsit un set de led matrix FL, complete, la un preț bun, vorbisem cu audi4ever pentru montaj, dar nu m-am putut înțelege asupra plății nici cum, el vroia transfer, eu PayPal sau allegro pay.

    Cât despre preț, în aceiași bani luam bara S-line OE, dar no, efectul e mult peste, cu acest difuzor.
     
  17. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Pentru 100€ ma duceam personal cu avionul... doar pentru faruri.:racer:
     
  18. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    M-am gândit și la asta :) dar rațiunea (nevasta) mi-a spus că sunt paranoia și să mă potolesc. :)
    Încă nu am abandonat ideea :arco:......mai tatonăm terenul, nu arde momentan, doar că era un deal bun.
     
    Cosmin ZKG și MarianMaxx apreciază asta.
  19. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @borsy stai linistit ca si original vine tot din China sau mai rau... Romania. Ultima piesa din China descoperita pe masina, este cotiera.

    IMG-20190225-WA0002.jpg
     
    borsy apreciază asta.
  20. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Marian, crede-mă, sunt extrem de liniștit. :)
    Plasticul e plastic.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta