1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A6 C7 BiTDI Sedan SKR

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de clauuualc, 21 Apr 2016.

  1. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Multumesc de informatie. O sa ma gandesc pe viitor ce fac cu ele. Momentan vreau sa termine masina ca sa imi pot face o idee.

    Incet incet "prinde viata":
    [​IMG]

    M'am izbit de o mica problema. Pragurile de RS6 se potrivesc pe toate prinderile pragurilor normale, mai putin dedesubt. Acolo am cumparat suportii de pe fata.
    Chiar sub ele sunt prinse in niste suruburi/cleme de plastic. Totul este la linie insa aceste suruburi sunt putin prea scurte. Apasat ele se infileteaza insa pentru ca sunt putin prea scurte, sar inapoi. Singura solutie pana acum este sa cumpar kitul de prindere pentru RS6 care contine toate prinderile si suportii (nu am pentru ce sa ii folosesc pe cei care sunt la fel si ii am deja). Practic trebuie sa dau 1100 lei pe 12 suruburi de plastic. Intreb poate cunoaste cineva sistemul sau o clema asemanatoare. M'am gandit inclusiv la ideea de imprimanta 3D. Daca nu gasesc o solutie...trebuie sa iau cel de la reprezentanta. Ideea este ca pragul sta fix si fara ele insa nu vreau sa il las asa sau sa "bag suruburi" normale.
    [​IMG]
     
    Mitiy apreciază asta.
  2. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Cred ca se gasesc suruburi metalice cu acelasi stil de filet si poti pune saiba, daca gaura este prea larga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. bet

    bet Gold Member

    Înscris:
    1 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4G 2O12
    Salut Claudiu! Sistemul de prindere a acelor cleme e pur și simplu prin presarea lor. Prin orice gen de rotire ele sar din poziția de montaj. Ești sigur ca diferă clemele la RS6?
     
    clauuualc apreciază asta.
  4. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    bet - este destul de greu pentru ca eu primesc informatiile prin telefon. El spune ca le monteaza si dupa ele sar din pozitie. Nu am vazut personal situatia. Vineri ajung la masina si vad eu exact. Si mie mi se pare destul de ciudat sa fie doar aceste cleme diferite.
     
    Ultima editare: 1 Aug 2017
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Sau "farurile Matrix" ca aici :)
    12821583_1032696000135193_4214214340181465176_n.jpg
     
    clauuualc, bobalex18 și Cata_ADC apreciază asta.
  6. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Don't go there ( cu farurile Matrix). E cea mai stupida parte din proiect la mine. O tampenie care te pune sa schimbi toate calculatoarele de pe masina si tot nu merge ( inca ). [emoji41]

    PS. Si mai faci un facelift pentru ele ca sa mergi cu mai putine functii decat ai acum [emoji28]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    clauuualc, stefan550 și Cata_ADC apreciază asta.
  7. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Costel, glumeam cu farurile, de aceea le-am pus in ghilimele. :) Imi pare rau sa aud ca o astfel de investitie, nu da satisfactie. :(
    Eu ma refeream la "mecanic"... ce bine da. Catalin a propus o fata, eu... una pricepută. ;)
     
  8. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Claudiu mergi la fata locului si ai sa vezi exact ce se întâmplă
    Asa de vaicareli tipice de tinichigii suntem toți sătuli.
    Pe vremea când am făcut face-lift ul la A3 crede-mă ca nici mecanicul ce a realizat lucrarea nu credea ca îl va vedea realizabil. Ori la fiecare clema și pas important dacă nu eram acolo ei luau panica parca se reseta memoria ram și rămâneau în lipsa de idei.

    Suntem în 2017 poți apela la o imprimanta 3D în caz ca ceva nu merge

    Cat despre fete @MarianMaxx eu am deja una trebuie sa ii găsim și lui @clauuualc ca mâine poimâine este gata bijuteria lui


    Sent from my Pixel XL using Tapatalk
     
    clauuualc, bobalex18 și andyzaharia apreciază asta.
  9. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    CMG - Sa stii ca mi'a trecut prin cap un facelift insa numai la LED facelift, fara Matrix. Poate scap mai usor. Ideea de matrix a disparut dupa ce am vazut problemele cu care te intalnesti tu. De aceea nu am facut facelift la stopuri inca, sa le fac toate odata.

    MarianMaxx - exact! si combinatia....de culori se potriveste.

    Cata_ADC - Stiu ca nimeni nu poate aprecia mai bine situatia decat mine. De aceea am lasat on hold si decid eu cand ma duc dupa ea. Pragurile sunt oricum montate deja. Dupa cum ai spus si tu.... daca chiar trebuie mai lungi, le printez (in CAD stiu sa le fac eu iar aici in Austria exista serviciu de la Conrad sa trimiti datele si iti trimit prin posta inapoi produsele).
    Ideea este ca eu lucrez oarecum in domeniu si poate gasim aici ceva asemanator. Avem departament unde se asambleaza prototipuri si acolo exista tot felul de cleme/suruburi.
    Cat despre "maine poimaine" sper sa fie si realitatea. Asa am stabilit ca vineri (poimaine) merg sa o ridic. Sper sa fie totul gata.
    Intre timp mai mai au pus 2 usi. A ramas doar fata, bara spate, oglinziile si interiorul.
     
    stefan550 și Iasmin90 apreciază asta.
  10. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    La stopurile de facelift poate ar fi fost bine sa treci daca te tenteaza ( exista module pe piata nu foarte scumpe) pentru ca va ramane un mic spatiu intre bara spate si stopuri pe care eu am corectat-o cand am "creat" bara spate. Spor in toate si succes! Sa fie minunata intalnirea cu masina!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    gabitza121 apreciază asta.
  11. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    Traieste!

    [​IMG]
     
    CosminSt, TaZZuLeTz, Tudor.r și alți 31 apreciază asta.
  12. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    wow. superbaaaaaaaa.
    cand ajungi pe la TM sa o vad si eu live ?
     
  13. CMG

    CMG Silver Member

    Înscris:
    30 Ian 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi RS6 Performance SEDAN
    Felicitari sincere! E superba!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Amazing ! :applaus: totul a ieșit cum îți doreai ?!
     
  15. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Felicitari! A iesit senzational, o culoare superba!
     
  16. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Superba!!!
    Asteptam multe poze!
     
  17. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Bravo :applaus: Iti doresc acum sa te poti bucura de ea :racer:
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Felicitări! Maşina a ieşit foarte bine, acum trebuie să găseşti... fata.:)

    Aşteptăm mai multe poze si impresii despre calitatea lucrării. ;)
     
  19. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Bravo, Claudiu....arata grozav in acea poza !
    Dar hai cu mai multe cadre, poate schimbam wallpaper-ul :)
     
  20. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Foarte tare! Felicitari!
    A iesit bine? I-ai pus distantiere?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     

Distribuie pagina asta