1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

A6 -> S6 -> Rs6

Discuție în 'Linia de modele RS' creată de GTRs, 15 Mai 2008.

  1. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    Nici macar. Ca sa fie un S adevarat, ii trebuie in primul rand (in afara de motor) tractiunea quattro, iar ca sa o faci quattro e fooooaaarte greu daca nu imposibil. Flow a incercat cu masinuta lui (A4) si nu i-a reusit in ciuda perseverentei si incapatanarii.
     
  2. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Atunci macar un S-line;)
     
  3. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    da, merge :icon_thumright:
     
  4. wowo

    wowo 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2008
    Locație:
    wonder land
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI quattro
    as fii si eu interesat de o mica mare transformare
    as vrea si eu un kit rs6 pt un audi a6 din 2002
    as vrea jante, spoiler fata spate, praguri,grila fata,eleron, evacuarea si siglele de la rs6..ca tot se vorbea aici de transformare as dorii si eu sa stiu cam cat m-ar costa o asemenea afacere si de unde mi-as putea achizitiona kit-ul.
    Multumesc!
     
  5. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    ca sa-l faci rs6 trebuie sa incepi cu motorul, nu cu ornamentele si barile, altfel siglele nu-si au rostul pe masina. :p
     
  6. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Te costa (ma refer la exterior) aprox. jumatate din pretul pe care l-ai dat pe masina!:)
     
  7. wowo

    wowo 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2008
    Locație:
    wonder land
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI quattro
    m-am interesat de ce ar fii nevoie...ma refer la kit rs6 kare contine spoiler fata spate,praguri,oglinzi crome, esapamentul,si jantele ies undeva la 6000 MAXIM si is preturi umflate rau astea care le-am gasit eu...+ ca nu sunt culoarea masini mele si trebuie sa le revopsesc..si la pretul asta am adaugat si niste suspensii de la audi sport second binenteles dar in stare buna :) sper sa pot sa fac aceste modificari pana in vara
     
    Ultima editare de un moderator: 10 Noi 2008
  8. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    si va iesi.... ce? Inca un Audi S6 diesel :)

    macar nu-i pune sigle cu S6, pune-i S-line
     
    Ultima editare: 10 Noi 2008
  9. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    Cred ca ti-a inteles toata lumea punctul de vedere, l-ai repetat doar de vreo 5 ori in topicul asta...
     
  10. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Exact cum ti-am zis, la pretul de 5000 (cel putin) m-am referit eu, nu stiu daca merita, decizia este a ta, dar gandestete, daca ai vinde masina si ai mai pune acesti 6000 langa banii pe care ii primesti pe masina eu zic ca ai putea sa-ti cumperi una mult mai noua si de ce nu S line! Bafta!;)
    PS: ai zis ca sunt preturi umflate, dar sa stii ca astea sunt perturile la un tuning de calitate si cu materiale de prima calitate, dar daca vrei fibra de sticla si alte c...turi, atunci poti sa o scoti si la 1500 de euro, dar eu zic ca nu merita!
     
    Ultima editare: 10 Noi 2008
  11. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    si o sa-l tot repet, pana o sa-si dea lumea seama ca a pune sigle cu S4, S6 pe un A4, A6 TDI e echivalent cu a pune VW pe Logan.... dar cred ca ma lupt cu morile de vant. Masinile s-au schimbat, dar conceptiile au ramas de pe vremea lui ceasca, atunci cand multe Dacii erau Audi, BMW, Ford etc :)
     
  12. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    vorbeam de kit RS6, nu de sigle. Si daca tot vorbim de conceptii invechite, sa stii ca nici diesel-ul nu mai e ce era acu 15 ani ;)
     
  13. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    asta asa e, sunt intru totul de acord cu tine .... chestia cu siglele e asa: omul a zis ca vrea sa-i puna si sigle cu S6, dar dupa mine cred ca mai degraba i s-ar potrivi S-line, asa ar mai merge.
    Peace! :icon_thumright:
     
    Ultima editare: 10 Noi 2008
  14. FloRio

    FloRio Platinum Member

    Înscris:
    30 Aug 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 1,9 TDI 110hp~AFN 1998
    De acord cu tine kellu,insa lasa-i ca ei se fac de ras,mai ales in fata cunoscatorilor,care la prima vedere stiu sa distinga un S de un TDI
     
  15. wowo

    wowo 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2008
    Locație:
    wonder land
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI quattro
    eu ziceam de sigla rs6 nu s6..si vroiam un rs6 look nu sa-l fac un adevarat rs6 cu motor suspensii si altele..doar lookul exterior...nu spoilere pana in pamant si eleroane de juma de metru...vreau ceva finut asa cum arata rs-ul adevarat...e si normal ca dintr-un a6 simplu cum am eu nu o sa fac un rs adevarat, vreau doar lookul...nu stiu cine ma intelege, si apropo de cunoscatori...ei stiu ce e bunul gust si ce e extravagantza si prostul gust.
     
  16. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    sigla de rs6 sau s6, tot aia e. Nu are ce cauta o astfel de sigla pe un a6 chior, orice bodykit ar avea.
     
  17. wowo

    wowo 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Noi 2008
    Locație:
    wonder land
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI quattro
    rs6 cu s6 e tot una ? oare?
    in fine oricum nici mie nu mi se parea ceva original o sigla...mai degraba una de s-line doar ca eram interesat sa o am
     
  18. kellu

    kellu Platinum Member

    Înscris:
    19 Aug 2007
    Locație:
    Mioveni
    Masina:
    Opel Corsa
    RS6 nu e acelasi lucru cu S6, vorbind de masini. Dar daca sigla respectiva vine pe un A6, e acelasi lucru. E un RS6 care de fapt e A6, sau e un S6 care de fapt e tot A6. Acelasi lucru l-a facut si frati-miu cu C-klasse-le lui, i-a pus AMG pe portbagaj, cu toate ca el nu e decat un banal C180. Cand l-am intrebat de ce a facut asa, mi-a zis ca e pentru ceilalti soferi, cica sa-i sperie :):):)
    In concluzie, cine-ti vede masina aranjata frumos si cu bun gust asa cum vrei s-o faci tu, automat se va uita si la spate sa vada ce model e, vor vedea RS6 si vor zice: mooooaaaaamaaa ce masina, probabil or sa vina si la tine prin parcari sa te intrebe de ea (eu asa fac :d ), mai ales sa le arati motorul ca asa ceva nu vezi in fiecare zi, iar cand vor constata ca nu e decat un A6 normal si pe deasupra si diesel, vor pleca cum au venit fara sa-ti acorde felicitarile de rigoare, chiar daca tu ai bagat o gramada de bani in cosmetizare.
    Pune-i doar sigla cu S-line, chiar daca ea va arata ca un RS6, cine cunoaste ti-o va admira ca atare.
    Bafta!
     
  19. Ice_2k

    Ice_2k Gold Member

    Înscris:
    29 Dec 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi S5 B8.5
    Transmite-i fratelui tau ca nu sperie pe nimeni, doar ii face sa rada pe cei care stiu ce-i aia AMG. La fel si cu sigle S\RS pe A6. Cei care se pricep oricum isi dau seama ca e doar un A6, slabe sanse sa-l poti face sa arate exact ca un RS (bodykit, jante, suspensie, oglinzi, evacuare etc) Daca mai intra in ecuatie si niste aripi evazate ca pe RS4, s-a terminat :) In concluzie, eu zic sa-ti pui un bodykit frumos si las-o clean. Eventual poti pune sigla casei de tuning de unde ai luat kitul daca nu iei de la Audi. Eu am preferat sa scot de pe spate modelul si motorizarea si am pus doar niste sigle finute cu Hofele pe aripi si usile spate.
     
    Ultima editare: 11 Noi 2008
    AlexinoA4 apreciază asta.
  20. andrein

    andrein Bronze Member

    Înscris:
    21 Aug 2007
    Locație:
    piatra
    Masina:
    Audi
    sa isi puna omul mai intai ceva pe masina si apoi sa ajungem la detalii precum siglele. Pana atunci e A6 simple :blow: sau ..ordinary :)

    Macar cip-chirip are la motor ?

    Ca asta vrei sa ajungi ? Cu aripi din astea ? :friends:
     
    Ultima editare: 11 Noi 2008

Distribuie pagina asta