1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Airbag aprins in bord - dezactivare airbag pasager la Audi Q5

Discuție în 'Audi Q5' creată de Emma28, 5 Apr 2016.

  1. Emma28 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Noi 2014
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi Q5, 3.0 TDI, 2009
    Stie cineva cum dezactivez airbag-ul de la locul din dreapta? Vreau sa montez scaunul pt bebe. Multumesc
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  3. Emma28 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Noi 2014
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi Q5, 3.0 TDI, 2009
    Nu am gasit acest butuc (nici in torpedou, nici pe lateralul bordului, nici pe portiera). Ma gandeam ca se dezactiveaza cumva din bord. Am tot cautat prin setari si nu am gasit nimic.
    Oare nu este posibila dezactivarea lui?
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Ai citit ce ti-am spus ? :) Acel butuc daca nu il ai nu ai cum sa dezactivezi airbag-ul. Este o dotare optionala care nu o ai. De ce tot intrebi si nu citesti manualul de intretinere si utilizare la masina care o ai ? daca nu il ai in engleza cauta pe net. Internetul este nemarginit. Asa cum eu am gasit explicatii (scrise in acel link) si poze asa gasesti si manualul.

    O noapte buna
     
  5. Bogdan-Petru 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Feb 2019
    Locație:
    Bucuresti/Ilfov
    Masina:
    Audi A1, 1.6 tdi 2012 (CAYB)
    Va salut! Am o ruda care are un Q5 (FY) 2017 2.0 TDI 163 CP, DSG si are niste probleme cu niste coduri pe airbag in urma unui accident! La diagnoza i-au aparut B10131B; B10061B; B10041B; B10151B.. se pot rezolva/sterge prin diagnoza sau e o chestiune mai serioasa ce tine de partea electrica/ trebuie schimbat calculator, ceva?
     

Distribuie pagina asta