1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Alarma Aftermarket sau modul inchidere centralizata pentru A2 - montaj - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A2' creată de maxxgabi, 10 Mai 2011.

  1. maxxgabi

    maxxgabi 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2011
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    1,4/ 8Z /2001
    Buna ...as dorii sa intreb unde aveti montate alarmele pe A2, fiindca astazi i-mi soseste si mie jucaria si as vrea sa fiu in tema.
    Poate am sa o montez singur.
    Am achizitionat un Pyle PWD250.
    Multumesc.
    Ps: Stiu ca trebuie postat in aria .....tehnica dar ca de obicei intrebarea se adreseaza posesorilor de A2 care aici isi cam fac veacul. De aceea eu cred ca trebuie reorganizat forumul in asa fel incit sa nu fie amestecate lucrurrile.
    Adica: cind sint in aria Audi A2, sa am o sectiune tehnica si acolo doar despre masina asta. In acest fel nu am fii amestecati in topicuri si as primii poate un raspuns de la o persoana care are aceasta masina.
     
    Ultima editare: 10 Mai 2011
  2. esson

    esson 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2008
    Locație:
    Piatra-Neamt
    Masina:
    Audi A2 1.4 - NT 06 XRW
    Sirena stiu ca e localizata in spatele stopului dreapta..
     
  3. maxxgabi

    maxxgabi 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2011
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    1,4/ 8Z /2001
    Un pas innainte.Ar fii destul de interesant senzorul de miscare, antena. Chiar mi-a sosit alarma si am sunat la o firma in deva pentru montaj. Parca e cazuta din cer masina asta. Pai sa vedem cum se monteaza ca e mai greu cu ea. Pina la urma cred ca ma apuc sa o fac singur, doar ceva detalii ar mai trebuii. Am testat alarma si e functionala asa ca nu vad cit de complicat este.
     
  4. esson

    esson 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Iul 2008
    Locație:
    Piatra-Neamt
    Masina:
    Audi A2 1.4 - NT 06 XRW
    Senzorul de miscare ar veni in fanta de langa butoanele de aprins lumina in fata? Imi dau cu parerea doar. =P
     
  5. maxxgabi

    maxxgabi 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Apr 2011
    Locație:
    Hunedoara
    Masina:
    1,4/ 8Z /2001
    Sa rezolvat cu alarma:
    Goarna este in stinga masinii cum o privesti din fata. Senzorul si unitatea sint in spatele tabloului de sigurante. A trebuit desfacuta fata de la usa sofer pentru semnalul deschis/inchis.si plafoniera.
     
    Ultima editare de un moderator: 15 Mai 2011
  6. ga13elu

    ga13elu 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Iun 2015
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A2,1.4 benzina,an 2002
    Buna ziua!Va contactez in legatura cu montarea modulului de inchidere centralizata cumparat din comert pe un Audi A2 1.4 benzina An 2002.
    Poate stie cineva sau poate este un instalator printre noi sa ma ajute cu legaturile dintre fire la centralizata masinii.
    Atasez schita modulului aftermarket: post-131211-0-95308400-1397656647.jpg
    Stiu ca rosu se leaga la +
    Negru,galben,galben/negru la -
    Cele 2 fire maro la negru/alb,negru/albastru
    Unde se leaga celelalte fire?Am incercat fiecare fir care duce in portieru si singurul rezultat a fost arderea unor sigurante.
    20160205_184934.jpg
     
  7. Jurca a2

    Jurca a2 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2017
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a2 motor: 1.4. 16V. Benzina. 8Z LAUAF1. an fabricatie 2001 C.P75
    Salut,
    Am un Audi A2 din 2001 si are alarma in dotare. Alarma suna doar cand vrea. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns la acesta problema ?
     
  8. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In primul rand ai citit manualul de utilizare si intretinere a masinii ? Alarma este OE sau AM ? Sunt niste conditii pentru ca alarma sa se declanseze. Sunt scrise in manual.
     
  9. Jurca a2

    Jurca a2 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2017
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a2 motor: 1.4. 16V. Benzina. 8Z LAUAF1. an fabricatie 2001 C.P75
    Ceau mersi de raspun.imi,palce sa fiu sincera nu am citit si daca ar fi una din cele doaua asta ce inseamana. Ca modul de functionare difera??☺️☺️
     
  10. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Fa un efort si intereseaza-te singura ce inseamna si care sunt diferentele intre alarme. Sunt complet diferite modalitatile de functionare ale celor doua alarme. Daca ai instalata o alarma AfterMarket pe masina trebuie sa cauti manualul ei si sa citesti in ce conditii functioneaza si in ce conditii se declanseaza alarma aceea. Pentru ce inseamna alarma OE citesti in manual si citesti toate topicurile de pe forum despre alarme auto.
     
  11. Jurca a2

    Jurca a2 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2017
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a2 motor: 1.4. 16V. Benzina. 8Z LAUAF1. an fabricatie 2001 C.P75
    Alarma de pe masina mea este OE. Multumesc frumos. O zi faina.
     
  12. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    In cazul asta cel mai bine faci diagnoza cu VCDS-ul pentru ca fiind integrata de fabrica se pot face teste de functionare a alarmei cu VCDS-ul. Bafta.
     
  13. Jurca a2

    Jurca a2 1st Gear Member

    Înscris:
    7 Mar 2017
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a2 motor: 1.4. 16V. Benzina. 8Z LAUAF1. an fabricatie 2001 C.P75
    Asa am sa fac mersi foarte frumos!☺️☺️
     

Distribuie pagina asta