1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Apa - in masina / sub mocheta la A6 C5 - cauze si rezolvari

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de Soto, 15 Feb 2008.

  1. Vlad CMV

    Vlad CMV 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Iun 2016
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A6 C5 1,9 TDI AVF 2002
    Buna ziua domnilor!:) am si eu o problemă la a6 c5 găsesc apa la picioarele pasagerului din dreapta spate, am desfundat scrugerile deja baterie alta idee?
     
  2. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Ai verificat si traseul de scurgere condens/apa de la clima ? E posibil si de la ala sa se duca pana in spate.
     
    robbert apreciază asta.
  3. Vlad CMV

    Vlad CMV 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Iun 2016
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A6 C5 1,9 TDI AVF 2002
    Multumesc Nucu! O sa verific, ma poti ajuta te rog cu localizarea?
     
  4. Bozonc Andrei

    Bozonc Andrei Bronze Member

    Înscris:
    15 Iun 2017
    Locație:
    Câmpulung Moldovenesc
    Masina:
    A4 B6 1.8T AVJ 2003 150 hp Quattro/ A4 B5 2.4 ARJ 1999 165hp Quattro/ A6 C5 1.9Tdi AWX 2002 170hp
    Am avut si eu problema asta. Eu am demontat tot, adica scunele, consola centrala si mocheta si am gasit ceva apa dedesubt. Daca nu vrei sa desfaci totul poti da plasticul de la prag jos, scaunul pasagerului la maxim in spate si torpedoul. Ar trebui sa ajungi la o scugere de plastic care este prinsa in 3 suruburi si in capatul ei o supapa de cauciuc care permite sa iasa apa dar sa nu intre in masina. O demontezi, curatata sau schimbatea si montat tot inapoi, dar cateva zile ar fi bine sa lasi sa se usuce apa de sub mocheta.
     

Distribuie pagina asta