1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Aparat de spalare cu presiune si lance de spumare pentru aparat de spalat

Discuție în 'Detailing' creată de mariusik, 18 Ian 2009.

  1. Samy.

    Samy. Gold Member

    Înscris:
    25 Iul 2008
    Locație:
    Argeș
    Masina:
    A4 avant 1.8T AJL 180Hp, Golf4 2.0i AQY 115Hp
    Daca e de acetilena cu armatura textila nu merge sigur. Mai sunt unele pentru spalatorii care sunt un pic mai groase decat cel prezent la karcher dar tot cu armatura metalica. Acelea sunt la metru si se ambutiseaza pe masini speciale.
    Daca zici ca iti cere 300 lei de ce nu cumperi unu nou original pentru Karcher de 10 metri de la un suprmarket ?
    Eu am dar 140 lei pe unu de 10 metri la Bricostore Pitesti.
     
  2. mariusik

    mariusik Bronze Member

    Înscris:
    25 Dec 2008
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    Audi
    La mine in Buzau la praktiker furtunul original este 300 lei la 10 m iar asta, nu ma costa nimic. Merge dar se forteaza putin aparatu daca eliberezi pistolul. :busted_cop:
     
  3. TalosCosmin

    TalosCosmin Platinum Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
  4. SnoopDario

    SnoopDario 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2018
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A3 TDI 2.0 SLine Quattro
    Salutare!
    Vreau sa îmi spăl și eu mașina la sat, în curte și doresc sa îmi achiziționez un aparat de spălare cu presiune cu tot cu lance și dispozitiv pt spuma (și toate acareturile de care este nevoie).

    Îmi puteți recomanda ceva de calitate ? Orice sugestie este binevenita.
    Probabil sunt pasionați de mașini care preferă să își întrețină mașina singuri, cu răbdare, eu sunt unul de genul acesta, în devenire :)
     
  5. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Salut, nu stiu daca ti-ai luat deja ceva sau nu. Eu am Bosch de 125 de bari, foarte multumit. Ca si lance, am MTM Hydro. Vecinul meu are Karcher, nu e nicio diferenta intre aparate la presiunea de spalare, sunt identice.
     
  6. SnoopDario

    SnoopDario 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2018
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A3 TDI 2.0 SLine Quattro
    Mersi mult. Nu știu ce sa zic, deocamdată sunt în stand-by cu investiția asta, mai ales ca locuiesc la 25 de km de sat, în Timișoara.
    Ar trebui sa merg când vreau sa o spăl sau am treabă la sat, problema e ca o cam umplu de musculițe cred după .. in drum spre casă, nu știu ce sa zic.
    Tu cât ai dat pe aparatul tău de spălat, ești mulțumit de el ? Ce zici se merita ăsta: https://emag.page.link/f5qt31UbofxESnmj7
     
  7. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    E OK aparatul, este versiunea de 130 de bari, eu am pe cea de 125. Parerea mea este ca poti lua ce gasesti mai ieftin dintre astea 2. Eu l-am gasit la o promotie la un magazin de brico, am dat vreo 500 de lei pe el.
    Cat despre apa, nu baga in el apa cu piatra, ti-l omoara instantaneu. Filtreaza pe cat posibil inainte sa intre apa in el, prin orice mijloace.
     
  8. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    Acum vreo 3-4 saptamani, am incercat sa spal masinile cu lancea veche, MTM Hydro, doar ca s-a constat ca orice as incerca arunca doar o apa spumata putin, nu mai imprastie bine (nu ca ar fi facut vreodata cine stie ce minune de spuma, dar oricum nu asa). Am gasit la promotie un pachet cu lance si sampon Meguiar's - fantastic. Spuma densa, evantai (aproape) perfect.
     
  9. TalosCosmin

    TalosCosmin Platinum Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
    :p nu credem pana nu vedem poze.
    Eu am o lance MJJC parca din China Town, cu diuza de 1 sau 1.2 nu mai retin cu ce diuza trimit in set iar spuma care o face depinde de cat sampon se pune in recipient. 250Ml de sampon si ai spuma de ras pe masina.

    Depinde si de aparatul de presiune ce debit are, al meu pana foloseste tot recipientul lancei foloseste cam 13.3L apa. La aceea valoare trebuie facuta dilutia.
     
  10. bx3m

    bx3m Gold Member

    Înscris:
    5 Mai 2016
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 (CGQB), 2013
    La asta i-am facut dilutie 1:5, plus ce baga aparatul. Cat despre poze, o sa fac, data trecuta nu am putut pentru ca eram singur, dar azi daca nu ma ploua o sa o spal si fac si poze/filmare ;)
     

Distribuie pagina asta