1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A3 8P 2.0 TDI 2003

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Sebi Cioată, 5 Iun 2017.

  1. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    Si alte poze :p:p
     
    MariusSCM și Mitiy apreciază asta.
  2. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    Salut revin cu un mic update. Am fost la Mitric- service specializat vw, audi, skoda și după seria de șasiu mi-am comandat kit cruise control. Mă ajunge 450 lei, fără manoperă.
     
  3. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
  4. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    Da sunt cele mai închise la culoare :arco:. (Dark cherry )
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  5. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cu un diffuser de S3 va fi ce trebuie partea din spate, alaturi bineinteles de un eleron :)
    Hai si cu alte jante pe viitor, stiu ca zicea de 17, dar poate totusi urci spre 18" ...Iti las ceva sa-ti mai dea de gandit !

    audi a3 segment alloys.JPG audi a3 bbs motorsport3.jpg a3 s3 felgen 2.jpg bbs speedline audi a3.JPG
     
    scooby88 și Sebi Cioată apreciază asta.
  6. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    Până la schimbatul jantelor pe 18, diffuser de s3 și eleron :):) am reușit să-mi schimb becurile de la numărul de înmatriculare cu unele cu led de la băietii de la Led it Up. Fără erori în bord.
     
    LucianP și mirceacml apreciază asta.
  7. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Lasa un link la ce led-uri ai pus. :) Sper ca nu au costat mai mult de 5 lei, ambele. :))
     
  8. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    @AndreyPH mi-am cumpărat 2 lămpi cu tot cu led, n-am luat leduri separat. Am dat 80lei pe amândouă.
     
  9. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Mult. Eu cand vindeam astfel de lampi China, le dadeam cu 50 lei setul. Tine cont ca la cantitati mari ajung in Romania undeva la 10-12 lei bucata maxim.
    Despre lampi pot sa iti spun ca e ca la loterie. Sunt care tin chiar si un an, insa majoritatea se ard dupa maxim 2-3 saptamani.
     
  10. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    Am văzut și eu că sunt destul de iefine prin China, dar până îmi ajungeau, dura ceva. Vedem cât vor ține, băieții au zis că dacă am ceva probleme mi le înlocuiesc :).
     
  11. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Eu pe ale mele am dat 120 lei +30 lei transportul, de pe autolux.ro. Le am de vreun an si merg fără probleme.
     
  12. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Aici <--- am postat solutia castigatoare pentru lampile de la numar. Nu ii mai faceti pe altii cu bani doar din comoditate. Daca va dati comanda de 7-8-10 bucati sa aveti de rezerva, iesiti de 1000 de ori mai castigati in final, iar calitatea este aceeasi.
    Cand vad bec-uri led luate de ei cu 40-50 centi din China si vandute cu 75-80 lei bucata, doamneee ... naivi sunt cate unii. :)


    LE: Lampile mele cu led luate de la chinezi au tinut 2 ani fix, dupa care s-au ars vreo 6 led-uri dintr-o lampa. Cealalta merge perfect, insa am revenit la lampile cu soclurile oem in care am montat led-uri stand-alone.
     
  13. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Am vrut sa spun si eu asta, Andrei, dar am zis sa nu fiu asa de taios. :) Un site "profi" pentru credibilitate, putina prosteala scrisa frumos, combinate cu 1000 euro pt un stoc generos de chinezarii plus multa rabdare, egal profit. Sa stii ca se fac bani frumosi din asta si in 2017. :)
     
    alanb1 și AndreyPH apreciază asta.
  14. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    Salutare! Revin cu noutăți. După ceva muncă, nervi, cuvinte dulci am reușit să facem cruise controlul să meargă. Nu am reușit să-l codăm din VCDS, nu știu de ce. Până la urmă a folosit alt program tipul care mi l-a codat și a mers. Prețul finala fost de 659 lei(450 cruise controlul luat de nou de la reprezenanță + 209 lei manopera).
    În concluzie, am mai tăiat ceva de pe lista mea lungă.:p
     
    MariusSCM apreciază asta.
  15. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Consider ca e un "must have" in 2017 aceasta optiune :) deci... foarte bine ca ai adaugat-o !
     
  16. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    @Cosmin ZKG chiar este un must have. Fac mulți kilometri, iar la drumurile din afara orașului chiar se simțea lipsa cruise controlului. :yes:
     
  17. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    Revin cu un mic update. Mi-am schimbat brosca de la portbagaj pentru că nu mi se aprindea becul din portbagaj. Mai am de rezolvat switchul din torpedou, s-a rupt și rămâne tot timpul becul aprins. Am fost pe la dezmembrări și nu am găsit. Însă broasca de pe 8P în 5 uși nu se potrivește pe cel în 3 uși.
    Pe partea tehnică am schimbat o bujie.
    Urmează să mă mai interesez de switchul de la torpedou .
     
  18. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Si mie mi l-a rupt in torpedou un prost de mecanic care atunci cand a vrut sa schimbe filtrul de habitaclu, a crezut de cuviinta sa dea jos tot torpedoul, care sta in suruburile alea de 10.
    A rupt tija aia de plastic care culiseaza inauntru-inafara . Degeaba am incercat sa fac o "romaneasca" si sa-l repar, nu tine ...

    Codul lui este: 8E1880324 , unul nou e in jur de 40-50$. :(

    9f8d4au-960.jpg


    LE: Arunca un ochi si aici ---> http://www.a3forum.fr/problemes-interieur-f29/boite-a-gants-cassee-t1959.html
    Vad ca aia au gasit totusi o "romaneasca" sa il faca sa mearga. Ma rog, o "frantuzeasca", ca sunt franceji. :)
     
    Sebi Cioată apreciază asta.
  19. LucianP

    LucianP Bronze Member

    Înscris:
    25 Mar 2017
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A3 2.0TDI 2006 BMM Quattro
    Am auzit ca se gaseste de vanzare kit de reparat torpedoul pt Audi A4/A3, sunt multi care au avut ghinionul sa li se rupa plasticaraia.
     
  20. Sebi Cioată

    Sebi Cioată 3rd Gear Member

    Înscris:
    22 Sep 2016
    Locație:
    Suceava
    Masina:
    Audi A3 8P, 2.0 diesel, 2003, BKD
    O să desfac și să mă uit mai bine cum este rupt la mine, am văzut că, culisează cumva, dar nu revine înapoi. Oricum nu e foarte important becul din torpedou, dar dacă reușesc să-l fac ieftin, îl fac. Mi-am mai comandat niște leduri din china și vreau să-mi fac și prin interior upgradelul la lumină albă :).
     

Distribuie pagina asta