1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A3 8P Sportback - S-line sportpaket plus

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Cosmin ZKG, 16 Noi 2015.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Nope nu are s-line exterior are doar emblema de s-line pe o grila normala și jantele care vin cu pachet standard.
    Difera spoiler ul fata, grila centrala, spoiler ul spate, eleronul și suspensia... Sa mai adaug :)
     
  2. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    @MRR - Multumesc pentru aprecieri, sa stii ca nici a ta nu e mai prejos ! Asemenea iti doresc si eu tie :) pe noul an astept sa vad pe masina ta farurile oem cu xenon si led
    Da, intr-adevar presurile respective le vroiam si eu sa le cumpar. Sunt premium si sunt puse pe modelul facelift pentru cei care isi aleg winter pack de fabrica, deci nu sunt multe cu presurile respective, probabil si de aceea pretul piperat ( cel putin de la noi din tara ).

    @Cata_ADC - Da intr-adevar mi-ar placea sa fie full s-line pack, dar astept sa apara masina donatoare, e pusa dorinta la "planuri SF " :)) .
    La A3 dupa cum spune si colegul Kspic sunt S-line interior / exterior cum e modelul meu, adica exterior doar grila fata + bandouri cu sigla ( ale mele au fost furate in Germania, dar de fabrica a iesit cu ele) si mai exista S-line Sportpacket Plus si aici include bara fata, fusta spate, eleron si fuste laterale.
     
  3. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    De ce SF sincer nu este mare lucru
    Cosmin ZKG am trecut prin nenumărate cu fostul A3 cunosc pachetele atât de bine atât pe facelift cat și pe non face-lift ce ai tu este o simpla emblema pe o grila normala.
    Sport packet plus este cu totul altceva.

    Sa nu mai zic ca eu după ce am făcut trecerea spre s-line am făcut și facelift complet la S3 cu tot cu farurile LED după ce montasem bi xenon deci aveți drumul bătut cum se spune
     
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    "SF" pentru ca sunt mai greu de gasit, si noi sunt foarte scumpe, doar daca gasesc vreo masina "donatoare" pe la dezmembrari sau ebay.

    Stiu ca te pricepi la A3 :) S-line exterior este numit popular pentru faptul ca are grila respectiva si bandourile cu sigla. Intr-adevar S-line full pack contine ce am spus mai sus, dar este numit "S-line Sportpacket Plus" pe orice site de profil / vanzari apare denumirea respectiva.
    Proprietarul initial cand a configurat-o in cazul meu i-a adaugat doar suspensia sport s-line din pachetul respectiv.

    Ma mir cum de nu a pus bi-xenon, la cate optiuni exclusiviste pentru un A3 i-a adaugat, dar speram pe viitor sa adaugam si acest retrofit :) buget sa fie
     
  5. MRR

    MRR Silver Member

    Înscris:
    29 Oct 2012
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI CR (CAGA),143 CP,2009
    Mersi Cosmin pentru aprecieri, hehe, ar fi frumos un retrofit faruri xenon plus led și pe B8'ul meu, sa vedem ce'aduce anul :))
     
  6. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cel putin pentru majoritatea cand zici A4 B8 un necunoscator ar spune :" - Care ala cu led-uri ? " :idea: deci ca sa nu te confunde lumea cu B7 trebuie sa iti pui led-uri :icon_thumright:
     
  7. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Iarna pe ulita :cool: din pacate nu cred ca va tine destul de mult, sambata sunt anuntate + 4 grade, deci ne "bucuram" o zi, nu-mi e iarna cel mai drag anotimp dar... inca 2 luni m-ai rezist

    IMG_2734.JPG
     
    Kspic apreciază asta.
  8. Florin@service

    Florin@service 1st Gear Member

    Înscris:
    14 Apr 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A8, 3.0 TDI Quattro
    Cosmin ZKG, faruri bixenon gasesti pe ebay la preturi bunicele daca imi aduc aminte.
    Si eu am un A3 pe care l-am tot modificat si printre altele i-am pus si farurile bixenon pe care le-am gasit pe ebay undeva pe la 500 euro complete si aproape noi :)
    Spor la modificari :icon_thumright:
     
  9. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Multumesc pentru sfaturi Florin ! In ultima vreme urmaresc allegro.pl, un site asemanator lui okazii.ro, dar la un nivel mai mare. Gasesti aici toate nebuniile si preturi bune. Am vazut faruri bi-xenon de la 200-500 euro ( cele facelift ).

    Tu ce model de faruri ai pus ? Ar trebui si ceva modificari la mufe ? Stiu ca la fosta masina am facut acelasi retrofit si a trebuit sa fac conversia de la 12-10 pini .

    Ai facut retrofit complet ? Spalatoare faruri, senzor de autolevelling, adaptive lightning ?
     
  10. gl10cyp

    gl10cyp 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2008
    Locație:
    Tecuci
    Masina:
    A6 ,2.0 TDI, MULTITRONIC, 2007
    Bine ne-am gasit si aici Cosmin, macar pe acest forum sunt mai vechi... la detailing ai avantaj. Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos!
     
  11. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    He he, salutari Ciprian :) da, facem schimb de informatii, aici sunt rookie pe forum, insa cunostintele despre masini au fost acumulate in anii trecuti, dar inca acumulez, masinile sunt ca femeile, in fiecare zi afli ceva nou !

    Multumesc si pentru aprecieri ! Tu ai topic dedicat pentru masinuta ?
     
  12. gl10cyp

    gl10cyp 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2008
    Locație:
    Tecuci
    Masina:
    A6 ,2.0 TDI, MULTITRONIC, 2007
    Cu masina veche, inainte sa schimb mai tot pe la ea ...
    O sa schimb, dar momentan nu am nicio poza, fac dupa cosmetizare
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  13. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Ceva bunatati pentru masinuta :)

    Au ajuns ieri seara de pe ahw-shop din Germanica. A fost prima data cand am dat comanda la ei, baietii au fost profi, comanda a fost plasata vineri si marti au ajuns. Transportul din Germania a fost 15 euro, deci destul de decent.
    Bunatatile sunt : presuri fata spate, stergatoare aero fata + spate, lampi led numar spate oem, si un mic breloc pentru chei.
    Am ales pana la urma alt gen de presuri oem, deoarece cele Monster care le vroiam initial presul din dreapta nu acoperea o mare parte din mocheta si s-ar fi murdarit mereu acea zona.

    IMG_2779.JPG IMG_2780.JPG
     
  14. alexclipea

    alexclipea Bronze Member

    Înscris:
    22 Apr 2015
    Locație:
    Târgoviște
    Masina:
    A3 8L, 1.8T AUQ, 2001
    Das original :) nu are si engleza site-ul?
     
  15. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Nu are limba engleza, dar reusesti cu google translate acolo unde ai dubii :)
     
    alexclipea apreciază asta.
  16. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cam asa arata presurile :cool: Mi-a placut cum arata presul din dreapta, mai ales acel "adaos" care protejeaza mocheta.

    IMG_2804.JPG IMG_2805.JPG IMG_2806.JPG IMG_2807.JPG IMG_2808.JPG
     
    radu20 apreciază asta.
  17. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Perfect arata cum era si de asteptat! :)
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  18. Kspic

    Kspic Platinum Member

    Înscris:
    20 Iul 2015
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A3 1.4 TFSI
    Buna alegerea la lamele.

    Am luat eu Valeo si sunt circuri. O iarna au dus si deja sterg ca cele vechi ale masinii....
    Arata bine presurile. Ceva in genul asta am si eu doar ca la pasager fata nu asa complet presul.
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  19. amotida 3rd Gear Member

    Înscris:
    27 Apr 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A3 sportback 2.0 TDI Quattro, 170 PS, S-line, 2010, Cod motor CBBB
    Cosmine exact presurile ce le-ai luat sunt alea "originale" in varianta cauciuc. Eu imi luasem doar pe fata cu vreo 200 lei de la Porche Inter Auto. Din pacate, exact la presul dreapta se cam rupe in timp imbinarea cu acel "adaos", mie mi-a cedat in doar un an.

    @Kspic, zici ca Valeo sunt "circuri", insa aceiasi parere o au si multi din cei care au folosit sau folosesc Bosch. Daca intri pe sectiunea unde se discuta de stergatoare vei vedea ca multi se plang si de bosch ca nu i-a tinut mai mult de un an in conditii bune... Cum si eu as putea sa ma plang de SWF (care cica ar fi fost si in echipare oe) ca dupa prima iarna s-au facut varza.
     
  20. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Da, la noi au preturi piperate, poate mult prea piperate. Da stiu ca se rupe, am vazut mai multi care au aceasta problema, dar avand in vedere ca imi cosmetizez singur masina o sa fiu cu bagare de seama.Astea au ajuns 55 euro fara transport, dar avand in vedere ca am luat mai multe maruntisuri, s-a distribuit in mod echitabul transportul. Sunt si eu curios cum vor sterge noile stergatoare :cool:
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta