1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A3 8P Sportback - S-line sportpaket plus

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Cosmin ZKG, 16 Noi 2015.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Omg...tot deranjul pentru acel furtun? Asta este....
    Felicitari pentru intretinerea exemplara si modul in care arata masina [emoji7]
     
    Cata_ADC și Cosmin ZKG apreciază asta.
  2. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Nu uita sfatul...insonorizare....macar la interior și în viitor și capota +pavaje roti și eventual uși.
     
  3. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Da, va urma Mircea :)

    Din păcate Lucian, da, doar pentru un furtunas, dar tot raul spre bine, acum va fi clean și sub mocheta :cool: era ceva praf și pe acolo, dar l-am eradicat ! Am dat comanda și de câteva folii de material fonoabsorbant dacă tot am ridicat mocheta la recomandarea lui @Gabriel Popa :hi:el mai știe detalii de astea pentru că are mașina pe masa de operații ! Oricum, mersi de sfat Gabi ! Am luat CTK de 3 mm și 2.2 mm.

    L.E. Da, Bogdan, nu uit :) le-am pus în coș, marți ar trebui să ajungă. Acum mă simt precum Fred Flinstone
     
  4. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Fred eram eu cu Dacia 1310 la care se vedea asfaltul prin podeaua atât a șoferului cat și a pasagerului. La pasager era chiar foarte trafico-comic, lipsea o bucată uriasa
     
  5. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Avand in vedere problemele cu coupe-ul nu m-am mai ocupat de sportback, dar e pe lista de asteptare, saptamana viitoare sper sa punem totul la loc si sa trec din nou in rand cu oamenii a.k.a. confort in masina :)

    Meanwhile, m-am intalnit cu colegul @CMG cu al sau coupe si m-am indragostit iremediabil de interiorul de S3 8V, pana acum nu avusesem ocazia sa simt un interior de S3 model nou, deci il trecem pe lista :eyebrows: asta bineinteles, cand va fi la un pret acceptabil, pana si pe allegro la fratii polonezi e in jur de 1500 euro...mult prea scump.

    IMG-20180808-WA0015 (1).jpg
     
    Tudor.r, alanb1, stefan550 și alți 2 apreciază asta.
  6. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    1500 de euro...un rand de anvelope premium...hmmmm, daca are cine sa ti-l aducă și se potriveste, eu zic că merită
     
  7. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    La bancheta spate e nevoie de ceva ajustari, in rest e plug and play pe fata. Pai da, si transportul mai e un factor decisiv, doar daca mai gaseste @Red_ ceva pe acolo sa ma combin cu el :) ca lui tare-i plac drumurile spre Polonia !
     
  8. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Dupa vreo 3 saptamani in care am stat cu masina pe "butuci" sa vedem pe unde mai curge condens de la AC, am reusit in final sa remediez problema si am montat totul la loc ! :cool: Am si izolat podeaua cu material fonoabsorbant de la CTK, se simte o usoara imbunatatire, oricum dupa 3 saptamani gen Familia Flinstone, ma simt ca in A8 :cool: In rest adunam km, am ajuns la frumoasa cifra de 255.000 km si ne apropiem cu pasi repezi de urmatoarea revizie ~3000 km .
    Protectia ceramica se prezinta bine, o mai intretin la 3-4 spalari cu CarPro HydrO2 Touchless sealant, pulverizata si jet pentru a se raspandi uniform si creeaza o bariera si un luciu aspectuos.
    Pe viitorul apropiat ma gandesc si la un schimbator oem S3 sa faca pereche buna cu volanul. Astept si baiatul de la Constanta sa revina in tara si as vrea ca manerele si marginile de la consola sa le imbrac tot in piele, precum facuse si colegul @Megatron ,dar acolo intra la categoria detalii si nu ne grabim ca dupa aceea ne plictisim. :salute:

    106.jpg 107.jpg 108.jpg 109.jpg 110.jpg 111.jpg
     
    Adrian_Redmann, Adi24, smurff și alți 20 apreciază asta.
  9. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Jantele sunt o splendoare! Cred ca am mai scris asta de vreo 2 ori;)
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  10. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Masina per total e nebunie curata!
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  11. Gabriel Popa

    Gabriel Popa 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Apr 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C5, 2.7T Q, BES, 2003 / Audi A6 C5, 4.2 Q, ARS, 2000 / Audi A8 D2, 6.0 Q, AZC, 2002
    Pamflet: Eu ma declar nemultumit. Fara briz briz-uri, totul cu gust, nimic Aliexpress, ceva de buget asa, tu esti pata de culoare a forumului. Ntz ntz ntz. Ce exemplu dai tu celorlalti membri?

    Daca voi vrea vreodata un 8P, as vrea sa fie ca al tau sau chiar el (daca-i faci swap la benzina [emoji847]).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    alanb1, stefan550, bobalex18 și încă o persoană apreciază asta.
  12. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Multumesc pentru aprecieri baieti ! :salute:

    @Red_ - Multam' Mircea ! :icon_thumright: Chiar gasisem alt set de jante asemanator si ma gandeam la tine :cool: pacat ca au ET destul de mare "50"si nu s-ar potrivi prea bine pe Allroad !

    @stefan550 - Vorba tatalui meu: "... mai trebuie motorul si e ce trebuie !" :) deci...mai am ceva de adaugat ceva sa fie ce trebuie ! Mersi Andrei ! Sa stii ca inca mai tresar de la launch control-urile din iunie :friends:

    @Gabriel Popa - Mai am si eu niste tipsuri sudate stramb, daca tot vrei sa te iei de ceva :) daca vrei ti-l pastrez peste ceva timp si ii faci tu swap de motor si quattro sa nu te plictisesti ! Eu pana atunci, mai adaug un interior, un maner din piele...chestii d-astea pamantene !
     
    stefan550 și Gabriel Popa apreciază asta.
  13. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Gabriel Popa esta a doua oara (de fapt a N-a oara) cand iti atrag atentia ca luarea la misto a altor membrii pe acest forum si nu ma refer acum la @Cosmin ZKG ci la alti membrii de care ti-ai batut joc la propriu, este penalizata.
    Daca indraznesti sa-mi dai o replica la acest mesaj vei sta pe bara 30 zile (pauza de reflectie pentru viitor) si data viitoare te asigur ca vei zbura de pe forum definitiv ca sa-ti demonstrez ca pot sa fac asta si asta ca replica la ce mi-ai spus ieri.
    Deja m-am saturat de nesimtirea ta afisata in mod public si noi aici pe forum nu avem nevoie de asemenea caractere, aroganta prosteasca, luari la misto si alte manifestari de felul asta ca cel pe care il afisezi tu aici pe forum. Aviz si celorlalti "aplaudaci" al comportamentului tau.
     
    Theseus și smurff apreciază asta.
  14. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    @Cosmin ZKG imi pare rau sa ti-o spun insa tatal tau are dreptate...singurul minus al masinii se afla sub capota insa nu este fara remediu.
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  15. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Lasă Cosmin ca e bine si asa. Bagi tu un 2.5 de rs sun capota cândva :arco: alături de un quattro.
     
    stefan550 și Cosmin ZKG apreciază asta.
  16. LucianP

    LucianP Bronze Member

    Înscris:
    25 Mar 2017
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Audi A3 2.0TDI 2006 BMM Quattro
    Zi drept, tu tii masina asta montata doar cand iesi cu ea la o plimbare si cand ii faci pozele astea faine.
    In restul timpului o tii demontata in casa, la pastrat. ;)
    Altfel nu-mi explic cum pana mea are masina ta 255000km...la a mea la km astia mai am cate o zgarietura pe la interior, scaunele care au niste urme de imbatranire, etc...la tine nimic.
    Frumos :applaus:
     
    smurff și Cosmin ZKG apreciază asta.
  17. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    @stefan550 - Andrei la categoria SF nu intru încă, deci mă mulțumesc doar cu pachet estetic :)

    @mirceacml - Băgăm mai curând un NFS pe Xbox :cool:

    @LucianP - Mă bucur ca atrage invidii pozitive, Lucian ! :beerchug: Din fericire și cei 2 proprietari care au fost înaintea mea au avut grija de mașina, cel puțin pe interior, iar pe exterior am făcut eu o scamatorie și am întinerit-o cu câțiva anișori precum doamnele înainte de petrecere ! Acum ca in orice domeniu cheia e mentenanța , ca sus ajungi, dar sa rămâi statornic e greu ! :icon_thumright: Spor și ție la bibileala ! :hi:
     
    alanb1, Tudor.r, mirceacml și încă o persoană apreciază asta.
  18. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Astazi am avut placerea sa admir de aproape masina colegului @CMG, o masina deosebita in adevaratul sens al cuvantului ! :cool:

    IMG-20180904-WA0060.jpg IMG-20180904-WA0064.jpg IMG-20180904-WA0054.jpg
     
    scooby88, cogdao, Andu333 și alți 16 apreciază asta.
  19. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Si....revine cu update-uri pe topicul lui?
    Sau ti-a tremurat vocea cand ai vazut masina si ai uitat sa il intrebi?[emoji23]
    Superbe ambele masini!Chiar daca masina lui CMG iti ia ochii, este evident ca A3-ul nu este nici el “normal”
    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Tudor.r, Cata_ADC și Tommi-KGT apreciază asta.
  20. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Am stat vro' 2 ceasuri de vorba, deci nu a fost loc de tremurat :) Pot spune doar ca ... 611 cp si 920 nm :undwech:am fost doar un umil pasager prins in scaun !
     
    Andu333, alanb1, Chriss_Deejay și alți 4 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta