1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A3 8P Sportback - S-line sportpaket plus

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Cosmin ZKG, 16 Noi 2015.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Hilfiger

    Hilfiger Platinum Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Nissan QQ J12
    Si mi-am luat presurile originale, si tot timpul la spalatorie smulg acele "capse" cu totul. Cred ca pun superglue pe ele.
     
  2. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Sper sa fie ultimele poze cu jantele de iarna pe sezonul asta:) si ceva poze cu ledurile de la numar. Nu sunt agresive, sunt un alb placut, nu am vrut ceva eye popping. Ma gandesc sa renunt la suportul de la numar si sa lipesc numerele cu banda dubla adeziva, parca arata mai bine clean look.

    IMG_2886.JPG IMG_2885.JPG IMG_2888.JPG IMG_2883.JPG
     
  3. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Vine, vine primavaraaa ... :)

    Asteptand cu nerabdare vremea calda, ne pregatim cum stim mai bine :cool: Azi am pregatit jantele de vara, indepartat depunerile de fier, spalate, decontaminate si aplicat protectie. Temperaturile din viitorul apropiat, urmatoarele 10 zile spuneau ca vor fi temperaturi peste 7-8 grade, deci cu pasi grabiti spre schimbare.

    Ceva poze :

    IMG_2982.JPG IMG_2983.JPG IMG_2984.JPG IMG_2986.JPG IMG_2987.JPG IMG_2988.JPG IMG_2989.JPG IMG_2990.JPG IMG_2993.JPG
     
    Kspic și danutzuc apreciază asta.
  4. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    ce protectie a fost aplicata pe ele ?
    arata foarte bine dupa reimprospatare !
     
  5. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Multumesc Catalin, am bagat 2 straturi de Meguiars no.26 si FK 1000p :)
     
  6. Kspic

    Kspic Platinum Member

    Înscris:
    20 Iul 2015
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A3 1.4 TFSI
    Asa da !. Frumosi galosi :)) Faine gume. Sunt varianta 1 sau 2 ?

    Le astept si eu pe ale mele sa vina si abia astept sa o incalt de vreme buna.
     
  7. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Multam :) da sunt varianta a 2-a -- Goodyear Asymmetric 2, dar a aparut si varianta 3 anul trecut, deci sunt invechit :(
     
  8. gl10cyp

    gl10cyp 2nd Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2008
    Locație:
    Tecuci
    Masina:
    A6 ,2.0 TDI, MULTITRONIC, 2007
    Ai reusit sa dai jos lipiciul de la plumbii vechi? M-am chinuit si eu cu Acrysol, dar nu am reusit complet
     
  9. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Nu l-am dat nici eu integral jos, au mai ramas in unele zone ceva urme, dar pe extremitati .

    Si setup-ul de vara :)

    IMG_2994.JPG IMG_2998.JPG IMG_2997.JPG IMG_2996.JPG
     
    Kspic și radu20 apreciază asta.
  10. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Eeeeh, cat de bine stau jantele astea pe masina :hi:
     
  11. rotitza

    rotitza Pasionat Audi Staff Member

    Înscris:
    7 Oct 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C7 Allroad - 3.O BiTDI quattro - 2O13 ~ max torque @ 650Nm
    Frumos!

    Asa mult imi place sa vad o masina ingrijita! Iar a ta are parte de foarte multa atentie!

    Primavara frumoasa! :)
     
  12. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Multumesc baieti pentru aprecieri :) Da are parte de atentie sporita, negrul e probabil cel mai frumos dar si cel mai greu de intretinut ( mai ales la noi in tara ), dar asta face sa iasa maniacul din fiecare pasionat :rock:
     
    Cata_ADC, Kspic și MarianMaxx apreciază asta.
  13. Kspic

    Kspic Platinum Member

    Înscris:
    20 Iul 2015
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A3 1.4 TFSI
    Foarte adevarat. Muncesti cateva ore bune la detailing iar praful strica tot :(
    Eeee dar dupa o baita corespunzatoare, cine da o tura cu printesa pe 4 roti ? :)
     
  14. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Da asa e, de obicei petrec intre 90-120 minute la un safe wash + interior, dar mai frustrant pe langa praf e atunci cand din cele 3 aplicatii care le ai pentru vreme, nu iti spune nici una ca a 2-a zi va ploua. De obicei nu o spal daca nu am macar 2 zile legate fara ploaie :) risipa de solutii si timp
     
  15. Kspic

    Kspic Platinum Member

    Înscris:
    20 Iul 2015
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A3 1.4 TFSI
    Nu chiar.
    Eu spal masina la 2 saptamani. Nu are rost sa bag apa in ea degeaba. Are protectie ? Sa fie sanatoasa :)

    Safe wash + protectie la fiecare slapare.... eu prefer BSD peste bodyguard. Si nu ma doare capul.
    Niciodata nu sa fie risipa ci doar pasiune :)
     
  16. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Folosim acelasi tip de anvelopa :) Arata foarte bine rotile dupa tratament, dar nu era mai bine daca le bagai curate la pastrare? Ma gandesc si eu....tot praful de placute, uleiuri si alte chestii sa nu afecteze lacul lor daca stau o iarna intreaga pe jante? Eu prefer sa le bag curate in casa si primavara doar le "arunc" pe masina :)
     
  17. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Da, sunt niste anvelope premium :) am cercetat putin piata inainte sa le cumpar, oricum pentru cei 105 caluti ai mei sunt mai mult decat necesar.

    In legatura cu jantele, da, a fost o greseala personala, recunosc, de obicei le curatam in fiecare sezon, dar acum m-a prins iarna pe nepregatite, schimbandu-le la prima ninsoare (jumatatea lunii decembrie), si temperaturile negative au amanat curatarea acestora, dar de obicei e recomandat curatarea lor inainte de depozitare. Oricum cu 2-3 solutii de top, cu ceva perii si indemanare le scoti bec chiar si dupa cateva luni de stat cu mizerii pe ele.
     
    Alindulga apreciază asta.
  18. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Dimineata mi-am inceput-o cu zambetul pe buze :) am primit un pachet, dar nu orice pachet, unul care continea un upgrade consistent pentru masinuta :rock: Bara OE Audi S3 8P

    Nu era in plan sa achizitionez aceasta bara de S3, dar pretul la care am gasit-o ( 200 E ) m-a indemnat sa nu ratez aceasta ocazie. Pe ebay cea mai ieftina bara intr-o stare asemanatoare cu a mea este 400 euro, aici nefiind inclus transportul care ar mai veni vreo 50 euro, deci pot spune ca am facut o achizitie buna. Momentan este nespalata, prafuita, are lipsa grilele si proiectoarele, dar incet le strangem pe toate pentru a completa puzzle-ul :eyebrows:

    Momentan nu stiu inca daca mai trebuie facute ceva adaptari pentru a fi montata pe masina mea, dar sper sa nu imi dea prea multe batai de cap.

    Si ceva poze la prima vedere :photo:

    IMG_3046.JPG IMG_3047.JPG IMG_3049.JPG
     
    barladi, amotida, Fallen și alți 2 apreciază asta.
  19. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Cosmin hai ca nu este atât de greu
    Ți-am zis răbdare și tutun
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  20. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Am dat putin praful de-o parte si am curatat elementele chromate si incepe sa isi arate cat de cat stralucirea de odinioara :)

    Am dat comanda de grilele de la proiectoare + capacelele din spate, destul de piperate preturile ( 480 lei grilele + 200 lei capacelele interioare ), badge-ul cu S3 costa si el 100 lei, ar mai fi proiectoarele de cumparat, am aflat ca nu s-ar potrivi ale mele stock, ar trebui proiectoare de Audi A3 S-line, A3 2009-2013, S3 8p sau A4 B7. Am programat-o la vopsit pe saptamana viitoare si vedem ce va iesi :)

    IMG_3051.JPG IMG_3052.JPG IMG_3053.JPG IMG_3055.JPG
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta