1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A3 8P Sportback - S-line sportpaket plus

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Cosmin ZKG, 16 Noi 2015.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    @audi66 - Da, cam alea ar fi preturile, mi se par totusi piperate pentru niste praguri, chiar daca sunt de efect ca si design final cu intreg pachetul. Mai stau sa vad daca mai apare ceva intre timp, cu toate ca S3 sportback la dezmembrat, mai rar...

    @mik15 - Mersi fain de aprecieri ! :icon_thumright: Incerc sa o mentin "coafata", mai greu cu vremea din perioada asta, dar ma straduiesc sa tin pasul...Am cercetat treaba cu jantele si mi s-au parut cele mai potrivite, avand in vedere ca fac parte si din pachetul "S3 8P sportback", ma mai tenta si BBS Speedline vopsite miezul "subaru gold"(foto) probabil si alea ar fi dat "bini di tăt", de asemenea mai era un model rar pentru A6 allroad pe 18" (foto2) , dar avand in vedere masina inchisa la culoare mi s-a parut ca nu se potrivesc. Pentru A6 allroad ar fi faine pe 19" mai ales ca ai suspensia care te ajuta si caii putere, in locul tau n-as mai sta pe ganduri :)

    bbs11.jpg RONAL 8E0071495 5.jpg

    @nucugheri - Multam' fain Nucu ! :icon_thumright:

    @Kspic - La ultima revizie am profitat ca baietii erau mai liberi si mi-au facut programarea, ma gandeam ca vor fi temperaturi pozitive la jumatatea lunii februarie :) da, probabil o sa fie mai menajata iarna...dar nici in vitrina nu vreau s-o tin.
    Legat de upgrade pe partea tehnica, nu exclud nimic :sly: cine stie ce va mai fi, buget sa fie, ca le facem pe rand pe toate. Mersi fain pentru cuvintele frumoase ! Astept si de la tine niste faruri cu xenon, o bara de S3 :)
     
    Chriss_Deejay apreciază asta.
  2. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Ai ales foarte bine locul in care sa vopsesti bara ;) Baietii de acolo chiar stiu ce fac si eu mereu am apelat la ei.
    Spor sa ai!
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  3. Kspic

    Kspic Platinum Member

    Înscris:
    20 Iul 2015
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi A3 1.4 TFSI
    Ops, xenon, bara de S3 :))
    Noi doi avem in comun, masina, modelul si pasiunea fata de detailing. Doar ca eu imi doresc mai mult de la motor si mai putin de la un upgrade pentru exterior.
    Eu sunt fixat pe remap si downpipe + EGR Off. Cred ca anul asta o sa se si realizeze treaba :)) Dar asa am zis si anul trecut..... deci prefer sa ma abtin in a mai anunta modificari :))
     
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Daca maine e prima zi de primavara am zis sa o pregatesc de noul sezon, am rasfatat-o cu un binemeritat safe wash ( Chemical Guys Honey Dew-prespalare, Koch Chemie Nano- spalare, Sonax FullEffect -jante, dressing - Finish Kare - top kote 108, Double Soft touch-stergere), la final un strat de BlackLight :cool:

    Ma gandesc si la anvelopele pentru sezonul cald, oscilez intre noua anvelopa de la Continental - Premium Contact 6 si cele de la GoodYear - Eagle F1 Asymm3 scoase anul trecut, ambele au coeficienti asemanatori A la mersul pe ploaie, respectiv C la rezistenta la rulare, mici diferente la decibelii rezultati (67 vs 72). In primele teste facute de nemtii de la AutoBild Continental a iesit pe primul loc intr-un top de 50 de anvelope, testul apare in Romania detaliat la jumatatea lunii martie, dar nu stiu daca mai am rabdare pana atunci :)

    IMG_20170227_202201.jpg IMG_20170227_202049.jpg IMG_20170228_091539.jpg IMG_20170228_092441.jpg IMG_20170228_113632.jpg IMG_20170228_175148.jpg
     
  5. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Cosminel, nu te-ncurci intre atatea denumiri ?? :):):applaus:
     
    Cosmin ZKG, mirceacml și Mitiy apreciază asta.
  6. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cum sa le uit Nucule, nu stii ca mancarea bună nu se uită niciodata ?! :)
    Iti dai seama ca din fiecare am cate 2-3 produse preferate, pe piata fiind mii de produse de intretinere auto, nici nu e o reteta perfecta sa zici ca folosesc "x" , "y" produs si masina-mi va arata ca noua, deci totul se rezuma la cercetare, si la preferintele fiecaruia si bineinteles la buget. Exista protectii de mii de euro, dar alea sunt exclusiviste pentru anumite categorii de detaileri, cumparate numai la comanda, dar eu zic ca oricine vrea sa isi intretina masina periodic poate realiza asta cu un buget decent.
    Una peste alta, spor la bibileala :)
     
  7. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Cosmine, doar eu am impresia ca masina ta intinereste? :) Arata impecabil!
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  8. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Eu ii zic mereu ca isi editeaza pozele:p
    Eu cred ca scoate masina doar cand ii face poze si in restul timpului o tine in dormitor cu el:)
     
    Cata_ADC și Cosmin ZKG apreciază asta.
  9. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Neue sommerreifen :cool:

    Am prevazut ca nu am rabdare sa mai apara ceva recenzii cu privire la anvelope, si am facut comanda de anvelopele de vara, am mers pe noua anvelopa de la Continental - Premium Contact 6, sper sa fi facut o alegere buna, este o anvelopa care inlocuieste Premium Contact 5 si Conti SportContact 5, una care spera sa inglobeze atat sportivitatea cat si confortul oferit. ( " The PremiumContact 6 genuinely offers all the sporty handling characteristics of the SportContact 5, while improving on the comfort, noise and efficiency of the PremiumContact 5 " )
    Din ce stiu Conti Premium Contact 5 era aparuta in 2012, deci dupa 5 ani de locuri fruntase au lansat alta anvelopa premium, sper totusi, la fel de buna si durabila. DOT-ul este 03-2017, deci destul de proaspete, fabricate in Cehia.
    Inca nu le urc sus pe jante, astept sa treaca valul de ploi care se abate pe aici, dar saptamana viitoare sper sa trec si eu la incaltarile de vara...:hi:

    IMG_5400.JPG IMG_5397.JPG IMG_5399.JPG IMG_5403.JPG
     
    ionut_mdln1, iVladBogdan, cogdao și alți 10 apreciază asta.
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Frumos desenul.:icon_thumright:
    Nu or sa te scuture prea tare? ... cred ca tu nu ai nevoie de cauciucuri XL.
     
  11. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cu suspensia S-line, scutura si cu astea pe 16" :)
    Care ar fi diferenta intre o anvelopa normala si una XL ?
     
  12. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Alea cu XL din ce stiu au ranforsare pe laterala.

    Ps. eu azi chiar tot la anvelope ma uitam :)) dar alegerea in MD e ... jalnica.
     
  13. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Faci si tu o excursie pana in Iasi sa le ridici :) mi-e greu sa cred ca toti aia din MD cu S-classe merg cu Barum sau Debica...
     
    Mitiy apreciază asta.
  14. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Ai ramane uimit... am vazut un Bentley ieri cu Kuhmo (nush cat de premium o fi, dar nu cred ca sunt peste Pirelli, Continental, Michelin si care mai sunt acolo in top) :)
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  15. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Eu zic ca ai facut alegere buna cu XL, mai ales in curbe. Te cate ori vei pleca spre Tg Frumos te vei felicita.
    Prima data cand am pus Nokian-urile de iarna( fara XL) si am mers prin curbe dupa mi se parea ca am roti pe 16
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  16. radu20

    radu20 Silver Member

    Înscris:
    15 Oct 2011
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A6 ;2.0 TDI,2009(CAG) 136CP, Multitronic + Audi A3 8P, 2.0 TDI,2007(BMM) 140CP,DSG
    Ce bine ca ti ai luat conti 6!!!
    Am salvat în telefon mai multe magazine care vând modelul ăsta.Oscilam intre Conti 6 și Dunlop sport maxx rt2. Chiar voiam să te sun ca sa vad ce iti iei.
    Km mulți fără probleme!
    Poti sa spui de unde le ai luat și un preț? Au protecție janta?

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
     
  17. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cred si sper ca o sa fie un best buy la categoria anvelope pentru urmatorii 2-3 ani la autoturisme :) Eu oscilam intre ele si GoodYear Eagle F1 Asmm. II sau III, le avusesem si pe Golf si pe jantele de 17" de la A3 si fusesem foarte multumit.
    Da, au si protectie janta.
    https://www.anveloshop.ro/anvelope/anvelope-vara-continental-premium-contact-6-225-40-r18-92y-acon2 , acesta este site-ul de unde le-am comandat, oamenii de treaba de pe site, le-am comandat ieri la 15.30 si azi la 9.00 dimineata am fost sunat ca au ajuns. Au depozit la Piatra Neamt si probabil de aia au ajuns rapid.
    De obicei imi achizitionam anvelopele de pe alt site, insa am vazut ca nu le au disponibile de ceva timp si am zis sa imi calc fidelitatea-n picioare si sa aleg de pe alt site :)
     
  18. radu20

    radu20 Silver Member

    Înscris:
    15 Oct 2011
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A6 ;2.0 TDI,2009(CAG) 136CP, Multitronic + Audi A3 8P, 2.0 TDI,2007(BMM) 140CP,DSG
    Stiu,am luat și eu de la ei și am văzut că vin din P.Neamt.
    Tot Conti o sa imi iau si eu.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
     
  19. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Sa lasi te rog un review la anvelopele astea dupa ce faci cateva sute de km. Si eu tot pe astea le vanez, dar vreau sa stiu o parere de la un posesor. :)
     
  20. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Ar trebui sa apara un review la nemtii de la AutoBild, in care vor aparea mai multe detalii, cum ar fi durabilitatea, distantele de franare, comportament pe carosabil umed / uscat etc. si eu sunt curios ce vor spune despre ea. Am sa las si un feedback personal dupa ce o sa surprind atat ploaie cat si uscat :) Eu zic ca sunt anvelope de top 3 in urmatorii ani, de obicei Continentalul nu scoate modele pe banda rulanta, dar cand le scot o fac pentru 4-5 ani.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta