1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 Allroad - un nou proiect

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Red_, 19 Apr 2017.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. bcosmin

    bcosmin 4th Gear Member

    Înscris:
    16 Mai 2012
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4 B6,1.9TDI,2003 / Q5 8R 2.0TDI 2017
    Arata super bine. Hehee miercuri am vorbit de homelink si ziceam ca lipseste:))) uite ca a aparut. Asteptam poze cu proiectul finalizat :D
     
    Red_ apreciază asta.
  2. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    E senzational interiorul, cam tarziu ma abonez la topicul tau..[emoji16]. Spor si asteptam poze cu totul montat !
     
    Red_ apreciază asta.
  3. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Știi ce trebuie sa faci acum nu ?! :) Să vorbești cu Andrei să refacă cusăturile la volan și la schimbator :)
     
    Red_, lucaflo26 și bcosmin apreciază asta.
  4. manzzotty 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Feb 2013
    Locație:
    Predeal
    Masina:
    A4 B9 - 2016 - Blue
    Si la paine te duci cu masina ... ce frumos arata interiorul ala !!! Bravo , respect pentru ce faci cu masina !!!
     
    lucaflo26 și Red_ apreciază asta.
  5. andyzaharia

    andyzaharia Audi Expert

    Înscris:
    11 Ian 2013
    Locație:
    Chișinău
    Masina:
    Current: A6 55 TFSIe 2022, Past: Audi A4 B8, 2.0 TDI CAGA, 2008
    Mama, ce frumos arata!!!

    Spor la munca in continuare!
     
  6. lucaflo26

    lucaflo26 Silver Member

    Înscris:
    14 Iun 2015
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A6 C7 2016 ultra 190 HP
    Mircea ce bine arata. Daca treci prin Cluj da un semn. Vreau sa o vad live . E musai asta

    Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk
     
  7. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @lucaflo26 , Multumesc, ai si tu o masina foarte misto ! Sa o stapanesti sanatos.

    Cum am deschis ochii, am iesit afara sa admir interiorul la lumina zilei, clar este altceva...insa s-a nascut o intrebare: Oare masina initiala nu avea si plansa de bord maro ?

    De afara, la lumina zilei, contrastul dintre stalpi, oglinda si restul componentelor si plansa de bord e prea mare ! Parca ceva nu e de acolo !


    Si a mai aparut o mica problema, fete de usi au perdelute...dar ramele mele de geamuri nu au carlige, care din cate stiu nu sunt piese separat sa le pot achizitiona si monta ulterior.
     
    gabitza121 și lucaflo26 apreciază asta.
  8. arazvan2002

    arazvan2002 Audi Expert

    Înscris:
    1 Iul 2010
    Locație:
    București/Fieni
    Masina:
    A4 B8 allroad 2.0TDI CAHA
    Daca ai putea face rost de VIN-ul masinii donatoare ai putea afla daca si plansa a fost maro sau ai putea cauta in ETKA daca macar exista asa ceva.
    La perdelute nu se montează niște cleme pe ramele geamurilor ca la modele precedente?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  9. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Cat de bine poate sa arate interiorul acum!
    Bravo!
     
  10. bobo95full 2nd Gear Member

    Înscris:
    11 Aug 2016
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    A4 B8 , 2.0TFSI 180CP, 2010
    Felicitări pentru proiect !

    In locu tău sincer as îmbracă toată planșă de bord in alcantara negru închis ! E un contrast superb !
    Doar o idee . Spor in continuare


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Poti cumpăra suportii pentru perdelute si eu i-am luat (nu i-am montat) ca fetele de pe rs au perdelute.
    Sunt cam 500-600lei cu toate capacelele care maracheaza sa nu se vada suruburile
     
    Red_ apreciază asta.
  12. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @gabitza121 , deci sa inteleg ca au part number ? Multumesc.

    Am reusit sa montez toata partea de sus a interiorului si sa o curat putin, de reimprospatare si am montat si prima fata de usa, dupa care am ajuns la concluzia ca imi place mult ai ca probabil daca as face si plansa de bord maro, ar fi prea mult. 20180218_182217.jpg
     
    scooby88, Stefan, Tudor.r și alți 10 apreciază asta.
  13. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    E perfect asa. Nu a fost bordul maro la acel RS pentru ca fetele de usi la baza sunt negre si au doar "insertii" de maro prin partea de maner si piele unde e badge-ul cu exclusive. Uite poza atasata cu interior gri si vezi fata de usa cu pielea centrala gri deschis ca pe scaune si restul fetei de usa alt gri mai inchis ca bordul. Unde asta e gri inchis tu ai negru, deci bord negru trebuie.[​IMG]
     
    clauuualc, stefan550 și Red_ apreciază asta.
  14. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Da piesele respective au PN .
    Si eu zic ca bordul a fost negru,si arata foarte bine cu negru.Face contrast cu restul si scoate elementele maro in evidență,
     
    Red_ apreciază asta.
  15. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Contrastul pe care il are acum, este perfect. Eu as lasa totul asa cum este, fara a mai amesteca alte nuante.
     
    Red_ apreciază asta.
  16. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Perdelutele au forma care trebuie ? Ma refer daca acopera in intregime geamul.
    De ex. la B6/B7, perdelutele sunt diferite in functie de tipul masinii: sedan sau avant. Difera jumatatea superioara a usii, rama geamului. Nu stiu exact daca allroad ul tau are aceeasi forma ca RS-ul de pe care ai luat interiorul.
     
  17. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    Superb interiorul,.... exclusiv . M-am uitat acum si prinderile de sus de la perdelute sunt prinse pe rama usii cu 2 suruburi pe interior. Am facut si o poza, nu cred ca te ajuta prea mult, dar ti-o atasez.
     
  18. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @waf, interiorul provine de pe un avant, ma astept sa fie ok, desi nu am tras de perdeluta maxim afara !

    Pana acum singura diferenta la fetele de usi a fost faptul ca o clema e decalata fata de locul de clipsare cu 3 cm ( pe lateral, chiar in zona in care e broasca).
     
  19. K U L

    K U L Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 4G 3.0 BITDI
    Posibil diferenta la clema sa fie de la faptul ca RS e doar pe facelift si tu ai non facelift.
    In poza atasata ai reperele 11, comanda o buc stanga si o buc dreapta si 4 suruburi, codul de jos de tot. Apoi asteapta sa iti vina astea si poti monta fetele pe spate....spun asta ca sa nu desfaci de 2 ori. Cu fata de usa data jos, trebuie sa scoti rama de plastic interioara a geamului unde se prind clemele astea, vei gasi pe rama metalica a usii deja filetele pt suruburi. Pe interiorul ramei de plastic va fi marcata zona, trebuie sa decupezi sa intre clema si sa dai gauri unde vor veni suruburile. O sa iti dai seama cand desfaci. Spor ![​IMG]
     
  20. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Wooow! Ce interior. Personal nu am mai vazut asa ceva. Este superb. Bravo!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta