1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 Allroad - un nou proiect

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Red_, 19 Apr 2017.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    am vazut live interiorul dimineata asta.... este WOW !!! felicitari pentru achizitie ! a fost una de-a dreptul inspirata !
     
    Cosmin ZKG și Red_ apreciază asta.
  2. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @K U L , multumesc pentru informatii, am comandat deja carligele si suruburile, 35 ron un carlig, astept sa vina sa montez si fetele de usi spate !
    @all, multumesc pt. aprecieri !
     
    gabitza121 apreciază asta.
  3. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Și piperata ... :) măcar e sigur că nu e la indemana oricui să aibă așa ceva în mașină !
     
    Red_ și anarchy apreciază asta.
  4. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Foarte ieftin:blink: la mine au fost o avere,felicitari
     
  5. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Nu as vrea sa vorbim de " condimente" caci sunt unii colegi, aici pe forum care sunt adevarati " Chefi " in ceea ce priveste personalizarea masinilor... :)
    @gabitza121, sper sa fie toate reperele de care am nevoie, dar conform diagramei lui K U L asa este, multumesc !

    In ceea ce priveste interiorul, am ajuns la chestii de finete si inca nu sunt decis in legatura cu lumina din inauntru, sa fie calda (se vede exceptional culoarea maro seara ) sau culoare rece, 6000K ( se vede spalacita culoarea, de la intensitatea ledurilor)
    Iar in ceea ce priveste partea cu jantele .. au ajuns la vanzare jantele pe 19" OxxO Vapor... totusi acum cred ca e nevoie de ceva mai lat si mai aparte.
     
    cogdao apreciază asta.
  6. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Personal, apreciez o culoare calda la interior, mai ales ca ar fi in ton cu noul interior, in ceea ce te priveste.
    Led as vedea pe un interior all black.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    lucaflo26 apreciază asta.
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Mircea mai ciripesc pasarelele ori s-au mai linistit. Iti dau pace acum ? :)

    Alege lumina calda, e mai sic = in trend, pentru interiorul asta.
     
    lucaflo26 apreciază asta.
  8. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Si eu as merge pe lumină caldă,eu nu ma omor cu lumina rece imi inspira a sală de chirurgie.
     
    Red_ și lucaflo26 apreciază asta.
  9. alintorba

    alintorba 3rd Gear Member

    Înscris:
    18 Feb 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q5 ; 2.0 TDI Quattro ; 163CP ; 2017 ;
    Bravo ! O placere sa citesc si sa vad cum arata masina ! Succes in continuare !
     
    Red_ apreciază asta.
  10. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @Cristi..din pacate pasarele nu mai ciripesc demult...tin adevarate concerte ! :))

    Multumesc domnilor, pana si nevasta imi spune " tu nu vezi ce frumos se vede cu becurile alea normale ?!"

    O sa fac o poza cu lumina calda din interior!
     
    george, stefan550 și Cosmin ZKG apreciază asta.
  11. Catalin_1987

    Catalin_1987 Moderator&Quattro Driver Staff Member

    Înscris:
    27 Mar 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4,1.9 TDI AVF,2003
    Leduri cu lumina calda[emoji23].Problema se pune altfel pentru mine : ai nevoie de mai multa lumina?Daca da, led cu lumina calda si ai rezolvat 2 situatii.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    O poza care surprinde ambele cazuri, in fata lumina calda (bec) in spate Leduri.
     
  13. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Faci sala de lectura in mașina ? :) acum cu noul interior, lumina calda se pretează cel mai bine !
     
    Red_ apreciază asta.
  14. TalosCosmin

    TalosCosmin Platinum Member

    Înscris:
    12 Feb 2013
    Locație:
    Sălaj
    Masina:
    A4 B5 Avant Facelift, AJM , fab. 2000
    Daca s-a ajuns sa se discute despre lumina calda si rece in interiorul masinii :laugh: deja se vorbeste despre detalii la detaliile lui Megatron. :moa:

    Ps: stii ca am vorbit acum cateva luni despre achizitia unei masini din Polonia. Inca nu mi-am facut sange sa cred olx'ul polonez. :rolleyes: Majoritatea sunt mai ieftine.. si tind sa cred ca sunt mai ieftine din aceleasi motive ca masinile din pietele noastre.
     
    stefan550 apreciază asta.
  15. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @TalosCosmin
    Masina am gasit-o pe mobile.de, la inceput am crezut ca e o teapa maxima, dar totul s-a terminat cu bine, masina a corespuns 100% cu ce a declarat omul, de altfel un om respectabil in zona aceea, eu unul am riscat si nu m-am dus dupa preconceptii.

    Una peste alta cred ca au masini second mai ieftine caci au programe care faciliteaza cumpararea de masini noi, mult mai bune decat ce avem noi !

    P.s. Imi cer scuze ca am exagerat cu lumina din interior, pt mine chiar era o dilema.
    Nu doresc sa transform topicul intr-un kitch..dar entuziastmul e inca mare !

    Va multumesc
     
    cogdao și stefan550 apreciază asta.
  16. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    Absolut superb interiorul! Ador combinatia portocaliu cu negru de pe usi! (restul interiorului e si mai wow!) Daca nu ma insel si la fostul A6 aveai "aproape" combinatia asta pe usi?
     
    Red_ apreciază asta.
  17. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Multumesc, da si la A6 aveam interiorul exclusive dar scaunele erau cele normale, nici macar sport sau alta varianta si aveau marginea neagra, si fapul ca aveam acel interior pe A6 a fost un factor determinat in cumpararea interiorului la A4.
     
    daChip apreciază asta.
  18. D@ny

    D@ny 6th Gear Member

    Înscris:
    9 Iul 2012
    Locație:
    Arad / Timișoara
    Masina:
    A4 B8 2009, CAHA
    Am avut astăzi ocazia sa observ mașina pe autostrada. Îmi place mult cum arata! M-am și ținut un timp după tine, dar la asemenea viteze nu prea aveam încredere in cauciucurile de iarna așa ca am lăsat-o mai moale [emoji23]
    PS: foarte faine semnalizările!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  19. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @D@ny multumesc, am observat si eu un B8 foarte frumos ingrijit, al meu saracu, era mega jegos, cu un bec xenon aproape chior (trebuie sa-l schimb) si o lampa de la numar deasemenea pe duca...iar despre viteza, din pacate am prostul obicei ca atunci cand urc pe autostrada sa ma duc o portiune de drum foarte tare...

    Ieri si azi am reusit sa termin interiorul de montat in proportie de 95%, mai am capacul de la cotiera de mutat si panoul de comanda cu gila de ventilatie din spate, imi ramane din cotiera noua..telefonul Audi care nu stiu ce sa fac cu el caci eu am BT si loc pt. sim in panoul multimedia..

    @K U L multumesc foarte mult pentru informatiile pretioase in ceea ce priveste montarea clemelor pt. perdelute !

    Aici am intampinat o anomalie pentru brandul Audi, pe rama de metal era marcat locul pentru surburi, loc care se alinia perfect cu carligul perdelutei insa rama de plastic avea si ea marcat locul pt. decupajul clemei, dar decalat cu 3-4 cm fata de marcajul surburilor !

    Noroc cu vorba lui @nucugheri ..masoara de 3 ori si taie o data :) Multam Nucu !

    Cu ocazia montarii interiorului am curatat si reinprospatat mocheta din interior, acum arata mult mai bine.
    IMG-20180224-WA0008.jpg 20180225_161253.jpg 20180225_161031.jpg 20180225_161055.jpg 20180225_160948.jpg 20180225_161010.jpg 20180225_160936.jpg 20180225_160918.jpg 20180225_160857.jpg
    20180225_160827.jpg
     
    Bogdan20cj, BogdanDE, Glemeanu și alți 30 apreciază asta.
  20. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Este cel mai "fitos" A4 Allroad pe care-l stiu !:)
    Arata super bine ! :hubbahubba:
     
    Cata_ADC și Red_ apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta