1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 Allroad - un nou proiect

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Red_, 19 Apr 2017.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @ Stefan550 "Bun venit" vrei sa spui cu masina asta ?:))

    Nu cred ca o sa-i fac plafonul negru...imi place contrastul care il da trapa panoramica si in plus..e prea mult negru ;)
     
    stefan550 apreciază asta.
  2. a6vip96

    a6vip96 3rd Gear Member

    Înscris:
    19 Feb 2008
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    audi Q5 2015 190cp.audi a7 2013 245cp
    Foarte frumușică !!! Sa ai noroc de ea și ea de tine..Mare plus e ca ai quattro. Felicitări și sunt curios Cum va arata cu aripile vopsite.succes
     
  3. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @a6vip96 multumesc frumos ! Si tu ai o masinuta deosebita, culoarea si jantele imi plac mult.
    Nu stiu sigur daca o sa fac ornamentele de la aripi in gri, momentan nu sunt hotarat, sigur o sa-i pun capace "brushed aluminium" care sa mearga cu restul ornamentelor, dupa aceea daca nu e masina prea " incarcata" o sa ma decid asupra ornametelor de pe aripi.

    Azi am activat ADS-ul pe MMI insa asteptam butonul care sa completeze interiorul :)
    Tot la capitolul interior, am primit de la un prieten maciulia de la un A5 S-line, alt prieten a imbracat-o in piele neagra fina, exact cum o sa fie si volanul, maine facem montajul
    Din pacate am avut parte si de o neplacere...s-a ars un bec, becul de pe stanga, maine sper sa gasesc un set si sa le montez.
    Tot maine am in plan sa scot scaunul pasagerului din dreapta fata sa rezolv problema arcului..

    20170428_234822.jpg 20170428_232620.jpg
     
    stefan550, rotitza, Andu333 și alți 2 apreciază asta.
  4. sel

    sel Silver Member

    Înscris:
    17 Iun 2013
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0 TDI (2O12) CDUC
    Red ai idee cum a desfăcut partea rotunda a măciuliei schimbatorului, pentru a înlocui pielea acolo ? Merci.
     
  5. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    :) Ce ti-e si cu prietenii astia...:thumbs-up:Arata foarte bine, spor la treburi in continuare. Cauta buton si pe allegro,eu acolo l-am gasit, impecabil.
     
  6. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @sel a scos "capsa" de sub manson apoi a iesit totul afara.

    Multumesc Nucu, vreau sa cumpar butonul de ADS nou, il iau pe cel pt Anglia ca sa nu mai fiu nevoit sa mut celelalte butoane.

    Azi am muncit aproximativ 3 ore sa repar "arcul" din scaunul pasagerului fata...defapt a fost folia de la.senzorul de prezenta de la scaun
    Care ori a fost defect de fabricatie ori cineva greu a pus genunchiul sau ceva ascutit pe scaun in locul acela indoind pelicula de plastic...am reusit sa remediez cat de cat, dar nu 100% am avut pozitie incomoda, am incercat sa desfac cat mai putin, intr-un final am reusit si acum e mai bine. 20170429_231945.jpg 20170429_231929.jpg
     
    nucugheri apreciază asta.
  7. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Personal cred ca e urma de genuchi. Mereu am grija sa nu isi puna careva genunchiul si daca o sa urmaresti e tendinta omului care nu stie ca asa strica incalzirea din scaun.

    Mereu toti au intentia de a.pune genunchiul daca trebuie sa se intoarca in spate........
     
  8. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    Felicitări pentru achiziție!! Să vă poate sănătoși și spor la modificări

    Sent from my Pixel XL using Tapatalk
     
  9. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Multumesc Cata_ADC, stiu ca in trecut si tu ai cochetat cu ideea de A4 allroad, dar ai sfarsit la A6 C7 Allroad, o masina superba.. probabil urmatoarea pe lista mea :)
     
  10. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    @Red_ mult timp da :) ideea e ca nu am gasit 2.0 TFSI la vremea respectiva
    Astept modificarile tale cu siguranta vei face ceva deosebit
    Ti-as sugera retrofit la o suspensie pneumatica ;) lasand facelift-ul pe plan secund
     
    faraonul apreciază asta.
  11. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Multumescde sugestie @Cata_ADC dar sincer nu stiu cat o sa stea masina la mine.. caci se pare ca inca plang dupa A6 cu un ochi si cu un ochi ma bucur de Allroad.
    Din treaba asta cred ca o sa sfarsesc in a face un efort (substantial) pt. un A6 Allroad ca sa fie tacamul complet:)
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  12. tavicosma

    tavicosma Bronze Member

    Înscris:
    18 Aug 2016
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    A4 B8 Avant 2011 3.0 TDI CCWA Quattro S-Tronic
    Sunt eu oare confuz sau la A4 Allroad nu este suspensie pneumatica, doar la A6?
     
  13. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    A4 Allroad NU are suspensie pneumatica, nici macar ca si optional,cel putin pe B8, doar magnetic ride ..poate la 8K.. dar nu stiu.
     
  14. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Pam pam :)
    20170504_221005.jpg 20170504_220959.jpg
     
  15. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Ai inceput ?! :) Ai luat doar "colacul" sau ai tot volanul complet ?

    De unde l-ai achizitionat ?
     
  16. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Am inceput :) ieri am luat si 2 becuri noi si le-am montat :) cel de pe stanga efectiv a explodat !

    Momentan am doar covrigul, (l-am primit de la un prieten care se ocupa cu asa ceva)...dar celelalte componente sunt in vizor, nu stiu cat rezist fara sa-l pun sus :)
     
    Cosmin ZKG apreciază asta.
  17. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    O sa schimbe considerabil interiorul, ma gandesc si eu pe viitor sa trec la un astfel de model sau chiar de RS, dar alea sunt la preturi de icre negre :faint: Sper totusi sa gasesc unul fara airbag si sa-l cosmetizez treptat, pe langa accesorii.
    Cine spunea ca la Allroad n-ai ce sa-i faci ?! :) Se gasesc mereu idei. Cu facelift-ul cum stai ?
     
  18. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Face liftul momentan e in asteptare de buget...mi-au cerut 1100 de euro + piesele mele si mi s-a parut exagerat.
    O sa-l fac treptat, cel mai probabil.
     
  19. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cum ai stat tu in asteptarea A6-lui potrivit, dupa aceea a Allroad-ului putin rulat, asa o sa apara si partea frontala de Allroad facelift :) cu toate ca...sunt destul de rare si acestea, cu atat mai mult prin dezmembrari, dar la fratii polonezi te astepti sa gasesti orice, deci...multa rabdare :)
     
  20. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    O fi stricat clusterul de indica 88888:)))

    20170507_120429.jpg
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta