1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 Allroad - un nou proiect

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Red_, 19 Apr 2017.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @gabitza121 ..Multumesc, insa sunt departe de a fi un exemplu, sunt colegi aici pe forum care sunt exemple in adevaratul sens al cuvantului.

    Eu imi dau silinta sa fac un minim necesar, masina e folosita zilnic aprox 140 km. Trebuie musai sa ma ocup.de vopsea...dar am tot amanat..doar doar...dau un FL pe care sa-l combin arogant cu o alta culoare

    Despre trimuri...am.avut o incercare in trecut, drept e ca pe vremea aceea aveam interiorul vechi, pe negru si piano black pe trimuri dadea ca nuca'n perete...asa ca am investit o groaza de timp cu migala depusa sa fac trimurile brushed aluminium cu folie metalica...parca mi-ar fi groaza...dar nu ascund ca am avut niste scanteieri....ar merge trimurile cu nervura de crom facute piano....tre sa fac o simulare :)))
     
    stefan550 și gabitza121 apreciază asta.
  2. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Sau unele de carbon ;)
     
    Red_ apreciază asta.
  3. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Toata lumea vrea carbon deși nu da bine in orișice interior.
    Acela merge bine pe tot interiorul crem, alb, roșu cu negru sau doar negru cu elementele de crom care le stim de la interior.

    Cele mai frumoase trim-uri sunt cele PV3 ! Se gasesc greu. Acelea dau cel mai bine la culoarea interioara a mașini.
    Imagineaza-ti acelea beaufort negre, lemn negru cu aluminiu, doar ca sunt galbene / orange !
    Alea mi le doresc eu sau 2H1 acele steeinles steel , doar ca păcat de ele ca nu s-a facut si trimul de pe consola centrală pentru ele si nu pot fi un set complet.
     
  4. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Demodat este lemnul, carbonul nu are cum sa fie din moment ce sunt atat de putine masini cu asa ceva. Poate hidrotransferul sau colantul sa fie demodate, o chestie oem va fi intotdeauna cautata de cei care vor ceva exclusivist.
    Scuze de off-topic.
     
  5. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @BogdanDE , care sunt trimurile acelea PV3, ai poze ?
    @cogdao Sunt de acord si eu ca trimurile de carbon o sa fie tot timpul in trend, insa totul tine de gusturi.
    Momentan eu sunt ff fericit cu trimurile de acum, am altele de rezolvat mai " spinoase" .... jantele :)
     
  6. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Red_ Sigur
    Tu sti ca sunt pregatit , cu documentatia la zi :)
    Am atasat fisiere.

    Dashcoard 8K1853190AM,AL Central Console 8K0863305AF Doors Trim 8K0867409Q Pr.Code AH2 light brown oak "beaufort" sau PV3 oak laminated wood
    Interesant (sau poate nu-mi dau seama eu ) dar am gasit 2 nuante diferite alt Pr Code , desi pieele au acelasi index. Sau poate doar am facut eu o greseala ! Am sa mai verific

    daca nu :
    AH2 este mai inchis la culoare PV3 este mai deschis la culoare
    https://www.ebay.de/itm/Audi-A4-8K-A5-Sportback-Dekorleisten-Blende-PV3-Eiche-Schichtholz-Dekor-Beaufort-/254053294862?nma=true&si=6KURqRh%2BipPgTAXc3crjBma4NfM%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s...g-holzdekor-leisten-eiche/1069965295-223-8342

    2H1
    https://www.ebay.de/itm/AUDI-A4-8K-...or-Leisten-Edelstahl-Klavielack-/372081307113

    @cogdao, gustul nu se discută. :) Fiecare ar alta parere, eu doar mi-am scris parerea personală. Mie nu îmi place carbonul. Pretul de achiziție este stupid de mare.

    Pentru mine cel mai exclusivist este lemnul beaufort acela negru. Carbon as pune doar la acest interior.

    [​IMG]

    I-am arătat lui Mircea niste scaune de RS4 beton. Cele mai frumoase de pe internet. Maro cu acea cusatura diamant.

    [​IMG]

    Imi si imaginam scaunele lui Mircea sau acestea in masina mea cu trim beauford pe galben. Imi salivează Creierul ![emoji7][emoji106]
     
    stefan550, Andu333 și Red_ apreciază asta.
  7. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
  8. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Am pus BBS urile azi sus, nu am mai avut rabdare.
    Sunt bucuros ca imi plac cum vin, ma asteptam sa fiu dezamagit, acum trebuie sa vad cum ma invart sa le reconditionez si in ce "outfit" :)

    In momentul de fata sunt fara distantiere si cu suruburile OE, pe 9j ET 33 cu 245 40 19

    20190314_101451.jpg 20190314_101112.jpg 20190314_101056.jpg 20190314_101041.jpg 20190314_101022.jpg 20190314_101001.jpg 20190314_100943.jpg
     
    sapuu_ae, Bozonc Andrei, nucugheri și alți 11 apreciază asta.
  9. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Nu-i rau ! Bv



    Sent from my S9+ using Tapatalk
     
    Red_ apreciază asta.
  10. skiper

    skiper 5th Gear Member

    Înscris:
    21 Sep 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    A6 Allroad, 3.0 TFSi , 2016
    Imi creste inima, in sensul bun, cind vad ca ai grija de masina , Bravoo , Bravoo . Sunt fan allroad all the way si-mi place ce-ai facut pe la ea. M-au inspirat cateva lucruri tre sa recunosc. Interiorul e ultra ;)

    Keep up the good work .
     
    Red_ apreciază asta.
  11. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Bravo Mircea ! :applaus:

    Chiar dacă sunt un model mai vechi se mulează foarte bine pe mașina ! Felicitări ! :cool:
     
    Red_ apreciază asta.
  12. Pauoloo

    Pauoloo 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Ex: Audi A6, 2.0 TDI, 2010
    Doar mie mi se pare ca nu au nici o treaba cu allroadul? Astea s pentru Golf parerea mea...
     
  13. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    @skiper Multumesc pt. aprecieri, e masina care a suferit cele mai multe modificari de cand e la mine ! Partea buna e ca inca nu am ganduri negre de vanzare (o problema mai veche pt. mine)

    @Cosmin ZKG multumesc pt. sfaturi si ajutor, ca de fiecare data, am dezbatut indelung, da sunt clasice, nu sunt WoW, vorba ta, eram sceptic dupa prima poza insa in momentul de fata nu imi displac.

    @Pauloo
    Apreciez onestitatea ta, asta si astept de la colegi, in plus gusturile nu se comenteaza!
    BBS Speedline e o janta clasica, categoric, motivele pt. care am optat pt acest model sunt insiruite mai sus in topic.
    Modelul acesta NU s-a pus vreodata pe Golf sau pe VW in general...s-a pus pe RS-uri, A-uri si Q-uri...drept e ca nu pe A4 Allroad (pe A6 Allroad, da).
    Jur ca am rascolit tot internerul dupa o poza cu A4 Allroad pe BBS Speedline si nu am gasit, decat pe B8 si A6.

    Pt. moment imi plac mult cum vin, imi aduce aminte de vechiul A6, masina la care am tinut mult ;)
     
    Ultima editare: 15 Mar 2019
    stefan550, smurff și Cosmin ZKG apreciază asta.
  14. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Privindu-le cum arata asa pe masina, da, sunt ok :thumbs-up:
    Imi lasa impresia de ceva mai clasic, ca masina ta s-a intors putin in timp si vrea sa arate ca exista frumusete si in acea perioada ;)
     
    Cosmin ZKG și Red_ apreciază asta.
  15. Pauoloo

    Pauoloo 6th Gear Member

    Înscris:
    1 Noi 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    Ex: Audi A6, 2.0 TDI, 2010
    Ziceam ca genul asta de janta mi se pare potrivit pe o mașina mai sport!
    Ai pus mai sus o poza cu modelul ala de la Audi in mai multe spițe. Cu alea mi se pare ca arată maxim! Bine, jantele alea mi se par cam cele mai frumoase de la Audi!


    @nucu, in acea perioada predomina frumosul cel puțin in industria mașinilor. Mai mereu se inspira din acea perioada in prezent...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Red_ apreciază asta.
  16. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    Astazi am mai adaugat ceva la capitolul look.
    Imi doream de multa vreme capacele de oglinzi de RS, argintiu satinat, culoarea celorlalte elemente ornamentale ale Allroadului.

    Am avut o surpriza placuta cand am desfacut bratele si anume sa constat ca am pregatirea pt. side assist :)
    O data cu montajul noilor capace am gresat si mecanismul de pliere al oglinzilor si am facut curatenie generala in spatele oglinzii, acum totul e ca "la carte".

    Sunt foarte incantat de noul aspect si ma bucur ca am reusit sa fac si upgradeul acesta.

    Astept pareri, pro si contra, ca de obicei :)
    20190316_141404.jpg 20190316_141848.jpg 20190316_141424.jpg
     
    arazvan2002, Andu333, cogdao și alți 9 apreciază asta.
  17. DaNNinho

    DaNNinho 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Sep 2015
    Locație:
    Zalău
    Masina:
    A4, B5, 2000
    Arată foarte bine mașina, mulți mai avem de muncit până să ajungem la acest nivel. Felicitări pentru pasiune și lipsa de rațiune(financiară). :)
    Oglinzile se încadrează perfect printre celelalte elemente cromate.
    Cu privire la jante, eu nu sunt "fanul" lor, ar arăta foarte bine fără acele șuruburi sau cum s-or fi numind. Sperăm să te plictisești repede de ele. :blow:
     
    gabitza121, mirceacml și Red_ apreciază asta.
  18. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Foarte faine noile " urechi "

    Unde ai gasit ?
    Ai comandat noi ?

    Tine-o tot asa

    Sent from my S9+ using Tapatalk
     
    Red_ apreciază asta.
  19. anarchy

    anarchy Gold Member

    Înscris:
    15 Dec 2007
    Locație:
    Wild West
    Masina:
    A6 C7 3.0TDI
    Beton arata cu ele
     
    Red_ apreciază asta.
  20. BogdanDE Silver Member

    Înscris:
    3 Dec 2015
    Locație:
    Schmalkalden
    Masina:
    AUDI A4 8K , Avant 2.7 TDI (140 kW) 2011
    Pedale RS Ai găsit?

    Sent from my S9+ using Tapatalk
     
    Red_ apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta