1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B5 ,95 1.6

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de vebby85, 17 Apr 2010.

  1. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    Buna ma numesc Robert,am si eu un Audi A4 B5 din 95 motor 1.6 cmc
    salutare tuturor.as avea si eu o problema de rezolvat.nu de mult timp cand umblu cu masina am sesizat ca in momentul in care masina intra intr-o denivelare sau chiar groapa imi apara o avertizare pe bord in forma unui semn de exclamare palpaind, cu un sunet ascutit.iar cand imi continui drumul(unde nuprea mai exista gropi) dupa scurt timp isi revine la normal adica arata ora,temperatura etc.dar de fiecare data cand intru in gropi sau se clatina masina iar apare semnul.o fi ceva senzor? sau ar exista compressie undeva?ar trebui sa merg sa-l puna pe tester?
     
    Ultima editare: 17 Apr 2010
  2. Never666

    Never666 6th Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2009
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A4
    Sa ai noroc de el da si tu mai multe detalii si poze
     
  3. LevY

    LevY Gold Member

    Înscris:
    26 Dec 2008
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    A6 C5 Avant , 1.9 TDi , AVF , 131 Hp , CV 6+1
    lichidul de frana .
     
  4. ionutzmi

    ionutzmi 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A4 1,8T AEB
    sfat achizitie a4 2,5tdi

    Am nevoie de pareri sfaturi ,am gasit un audi A4 brek motor 2.5 Tdi 110kw(150 hp),197000 Km an 1998 (inscris bg). ce consum scoate acest motor ce probleme pot apare ,ce sa verific la ea ??
    Astept cu interes parerile voastre!
     
  5. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    mercy Levy,cred ca ai dreptate.ca nivelu de lichid de frana mi la minim in cutiuta aia..o fi aia baiu ca curge nu? ca la raoata fata stanga cred ca mi-s duse garniturile.ma gandesc ca tre sa le schimb.
    oricum
    mercy fain ca m-ai ajutat,o sa remediez problema:)
     
  6. ionutzmi

    ionutzmi 1st Gear Member

    Înscris:
    12 Oct 2009
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    A4 1,8T AEB
    scuze vebby85 ca am postat gresit .(sint incepator pe forum)
     
  7. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    nici o problema ..bine ai venit
     
  8. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    Salutare tuturor

    salutare tuturor,ma numesc Robert.data trecuta m-am cam garbit si nu am reusit sa-mi descriu masinuta mea,cu aceasta cale veau sa remediey intamplarea;)
    is unposesor de audi de cam jumate de an si pot sa va spun ca este tot ce mi-am visat.n-am avut timp sa ma inscriu in randul conducatorilor AUDI,dar acum sunt aici si is gata sa-mi ajut semeni si sa ma ajute sper si ei in viitor daca va fi cazul.(sper sa n-am nevoie:))
    deci masinuta mea e un Audi A4 B5 din anul 1995 benzinar.101 cai putere.
    dotari:2 gemuri electrice,sibedac,cod motor ADP.chimbat ulei(mobil 1000 15w 40),filtru ulei,caseta dirctie,deocamdata nu are nimic special,dar sper ca in viitorul apropiat o sa pot incepe sa pun cata cate ceva incet incet.voi incepe cu ceva folli negre pe geamuri,m-am gandit la faruri devil eye si stopuri noi.voi face si o mica modificare pe capota cu ceva spancene facut la tinichigerie..restu pe viitor:happy:
    uitati si niste poze pentru inceput
     
    Ultima editare: 18 Apr 2010
  9. anonimultau

    anonimultau 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Dec 2009
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Audi A4, B5, AEB, 1.8T, 150CP, 1995
    Sa o stapanesti sanatos!
     
  10. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    mercy
     
  11. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Bun venit pe forum, ma bucur ca se mai aduna forumisti si din zona noastra...acuma ca se incalzeste afara poate ne adunam intr-o Duminica impreuna cu baietii din Baia Mare si "punem" de o intalnire a posesorilor de cerculete sa mai schimbam impresii despre marca pe care o conducem;)...faina masina, imi place culoarea, si eu am un B3 rosu :)...sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km:racer: fara probleme:thumbs-up:
     
  12. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    Ooo..si tu din Satu Mare..ma bucaur:friends:Mercy mult Vlad :) e ok din partea mea cu intalnirea,numai sa mai adunam oameni,si sa comunicam data si restu detaliilor..ar trebui sa vedem cumva daca nu sunt si din oras inca membri.
    mai vorbim
     
  13. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    am vazut si cealalta audi a ta.arata si aia stock;)
    multi km cu ea :hi:
     
  14. Vlad04NOZ

    Vlad04NOZ Gold Member

    Înscris:
    20 Sep 2007
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi B3 1.8S & Audi A4 B5 Avant
    Offtopic : Mda acum aia rosie a ramas la frate-meu...am devenit amandoi fani Audi:)...am investit si-n aia suflet si bani :p si de vandut nu se merita la cat de mutl au cazut preturile in ultima vreme...iar 80-ul este muuult mai ieftin de intretinut;).
    Sa ai o zi faina...vedem cum stam cu timpul saptamanile ce urmeaza si poate mobilizam un pic lumea din zona sa ne intalnim mai multi :)
     
  15. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    ok o sa fiu pe faza:o:
     
  16. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    Salutare fratilor,
    am revenit si eu cu niste poze noi,dupa scurta perioada cand am fost prezent pe forum doar ca cititor :)
    de cand am masina,incet incet am mai modificat cate ceva,cum urmeaza:
    -am infoliat geamurile din spate,cred ca arata bine,de curand am rezolvat stopu cu un spray(lac licrilic transparent) arata foarte bine si destul de intuneric,caci nu am vrut sa fac intalnire cu politia:),am rezolvat si grila din fata fara sa modific culoarea cromata a inelelor,grila am infoliato in negru mat cu folie cu care lucrez la servici.,am pus si niste sprancene tip reiger tot din folie rosie culoarea masini.
    -am dus bara spate si plasticurile din spate si fata la vopsit,a iesit fbine parerea mea..deasemenea am infoliat si pragul masini tot cu folie culoarea masini,asa,temporar sa vad cu arata,cred ca o s-o vopsesc si aia ca arata bine.si tot ramanem la vopsit,am rezolvat si oglizile vopsind 100la suta rosie.
    Am de gand sa schimb toba cu ceva sport,am vazut niste tobe..bune si cu sunet.apropo sunet ,am achizitionat si un woofer raveland de 400watts RMS ramane sa o instalez.si am schimbat si becurile pe leduri smd arat bestial,deocamdata atata mai revin cu noile modificari..sper sa va placa
     
  17. rarescyp

    rarescyp 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Noi 2010
    Locație:
    Zalau
    Masina:
    AUDI B4, '93, 1.9 TDI, 1z, 90 CP
    arata foarte bine...acum ca ai vopsit totul in rosu arata bestial...ma bucur cand mai vad cate-un membru din vestul tarii pe forum; daca o puneti de ceva intalnire cand se mai incalzeste vremea sa ma anuntati
     
  18. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    mercy.;)
    te poti baza pe mine
     
  19. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    buna baieti..am revenit si eu cu ceva poza facauta dupa ce am schimbat becurile de la nr de inmatriculare.deocamdata numai la nr,deoarece n-am stiut cum va lumina.
    dar,in final a iesit foarte ok si imi iau si pt portbagaj si plafoniera
    ledurile is 9 in total pe bucata
    nu era chiar asa de intuneric ,dar cred ca se cam vede diferenta,in realitate seara bade rau de tot..chiar si pe asfalt in spatele masini :)
     
    Ultima editare: 22 Feb 2011
  20. daniel50

    daniel50 2nd Gear Member

    Înscris:
    2 Ian 2009
    Locație:
    Cv
    Masina:
    audi 80-90 B3 young edition 1595 cmc carburator electronic,sonda,lambda,catalizator
    Salut Vebby! Cat iti consuma in afara si in oras masina ,asa la 80-100 km/h ?
     

Distribuie pagina asta