1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B5 ,95 1.6

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de vebby85, 17 Apr 2010.

  1. t_qua77ro Banned

    Înscris:
    29 Dec 2011
    Locație:
    1
    Masina:
    2
    Nu trage ca o rupi, da jos fata de usa si vezi ca sub insonorizarea de burete gasesti un surub cu torx care trebuie desfacut.
     
  2. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    Modelu asta nici n-o sa cedeze :) ca e modelu de care ti-am amintit ca mai are in interior un surub mic..care e langa butonu de inchidere/deschidere.trebe sa desfaci fata de la usa( cele doua surubele din partea de sus colt spre oglind,respectiv spere exterioru usii,un surub in partea dreapta sub maneru de prindere si dupa ce ai desfacut sururbu,plasticu din spatele manerului,tragi in jos si sub vei gasi inca doua surubele de prindere,pe care le desfaci si poti scoate fata de usa..bineinteles dupa ce ai deconectat apoi mufele de la pozitionare/incalzire oglinzi,comanda de miscare a geamurilor,mufele de la difuzoare si mufa de la blocaj..si ai si dat jos fata .. :) spor la treaba
     
  3. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    Si era timpul de o baie ... asa la rece :cold:

    mosas1.JPG

    mosas.JPG
     
  4. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    Buna baieti.a trecut ceva timp de cand n-am mai postat nimic,asa ca m-am gandit sa mai sterg putin prafu :) masinuta schimbari majore nu prea a avut..am amintit mai devreme despre radiator si va anunt ca aceasta in sfarsit s-a schimbat,odata cu schimbu s-a si terminat cu scurgerea apei de racire..deocamdata,sper sa fie asa si in viitor.:)
    In sfarsit dupa mai muti ani de cautare si cu buget existent am reusit sa-i achizitionez o grila originala de RS de care sunt(em)cu masinuta tare mandru(i) .Poze multe nu am reusit deocamdata,dar ce am reusit sa fac..sa vorbeasca..zi faina sa aveti ;) revin cu alte poze cum imi permite timpu si vremea ..
    Poze inainte si dupa montaju grilei :
     
    Kspic apreciază asta.
  5. vebby85

    vebby85 1st Gear Member

    Înscris:
    15 Feb 2010
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi A4 1.6 ,1995 si A6 C6 2.0 TFSI 2007
    Salutare iubitori de cerculete :) m-am gandit sa mai sterg putin prafu, batranica nuprea a suferit modificari majore..e de amintit, ca de ceva vreme se mandeste cu o cutie ,,noua,, fiind schimbata recent, la fel cu caseta de directie.Cea mai recenta vizita la doctor fiind din cauza rulmentilor de pe fata,respectiv niste brate la directie si un cap planetar dreapta fata,care caraia deja la viraje..toate astea rezolvate in cele din urma ;)
    Urmatoarea operatiune va fi un retus pe toata partea stanga a masinii..:crying:datorita unora cu creier miniaturizat..zgariandu-mi partea stanga la masina:banghead: voi urma poze de dupa vopsire..pana atunci drumuri bune sa aveti si fara incidente.Niste poze de la doctor cu masina..
     

Distribuie pagina asta