1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B5 Pro line style 1.8T AWT Avant

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de CristyX, 18 Mar 2017.

  1. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Stimati colegi,

    Incepand de ieri sunt fericitul posesor al unui Audi A4 B5 Pro line style 1.8T AWT, fabricatie 09.2001.

    M-am saturat de vechea masina A6 diesel si am vrut sa revin inapoi la vechea dragoste, 1.8T, deoarece circul doar 10.000 km pe an, iar senzatiile unui 1.8T nu se compara cu cele a unui 1.9TDI.

    A costat 2300 euro, am luat-o de la un baiat foarte serios din Constanta, pe care vi-l recomand daca aveti nevoie de masini sh bune.

    Are 187.000 km reali verificati la reprezentanta plus carte service, poate suna ciudat dar inca miroase in ea a masina noua, nu sa pus nici un odorizant.

    Parbrizul, luneta si geamurile toate sunt cele originale.

    Este Euro 4, fapt care sper sa ma avantajeze daca introduce guvernul vignete de mediu.

    Ca dotari are urmatoarele:

    -Pro line style, care include scaune sport recaro, volan sport in piele 3 spite, suspensie sport de fabrica, jante BBS de fabrica.

    -Audi Chorus 2 cu magazie 6 CD-uri in torpedou plus 8 difuzoare active si subwoofer in portbagaj.

    -Oglinda centrala cu antiorbire si senzor de lumina.

    -Oglinzi exterioare antiorbire si electrice.

    -ESP.

    -Scaune incalzite, inclusiv lateral.

    -Instalatie Xenon de fabrica, m-a surprins cat de bine se vede noaptea.

    -Computer bord

    In rest dotarile standard.

    Poze momentan nu am mai multe, dar o sa mai fac si le voi posta.

    Masina merge perfect, mi-a transformat drumul Constanta - Baia Mare intr-o placere.

    Luni am sa ii schimb uleiul si filtrele.

    Multumesc.
     
    lowlife, alanb1, paul14 și încă o persoană apreciază asta.
  2. Xtremer

    Xtremer Bronze Member

    Înscris:
    15 Noi 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80, 1.9 TDI, 1993
    :| Arata de zici ca-i noua. S-o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente !!!
     
    CristyX apreciază asta.
  3. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Felicitari pentru achizitie si bun venit in club ! :sign_welcome:

    Arata foarte bine batranica, in ciuda varstei, dotari suficiente pentru a strabate drumurile patriei :cool:
    Ceva planuri de viitor ? Eu o vad in S4 pack :)) arunca un ochi la colegul Stefan :icon_thumright:
    Ca un paradox, cei din Baia Mare merg la Constanta sa cumpere masini, si cei din Constanta vin la Cluj / Salaj / Timis / MM :)
     
  4. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Multumesc Cosmin!

    Planuri de viitor sincer inca nu am, eventual inainte sa vina vara folii pe geamuri in spate. Si niste capete de toba, cele stock nu sunt foarte aratoase.

    Am o fetita de 1 an si nu as vrea sa o bata soarele in spate.

    Am sa arunc o privire si la Stefan, poate ma inspir de la el.

    Toti prietenii m-au criticat ca de ce merg asa departe dupa o masina, dar crede-ma ca dupa 1 luna de cautari nu am gasit alta mai buna si chiar a meritat drumul.
     
    Ultima editare: 19 Mar 2017
  5. Xtremer

    Xtremer Bronze Member

    Înscris:
    15 Noi 2010
    Locație:
    Iași
    Masina:
    80, 1.9 TDI, 1993
    Si dupa ce au vazut masina nu au avut o reactie de genul "aaa. acum inteleg" ? :))
     
  6. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Ba da, toti au zis ca asta e mai faina decat cealalta, desi este A4 si nu A6. :)
     
  7. MariusSCM

    MariusSCM Silver Member

    Înscris:
    19 Noi 2011
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 - 1.6 (BFQ) 102 CP
    Foarte faina masina, se vede ca a fost intretinuta. Faptul ca are motor 1.8T, o face si mai frumoasa :)
    Modificari daca vrei sa ii faci, gasesti aici pe forum B5-uri de la care sa te inspiri.
     
    CristyX apreciază asta.
  8. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Multumesc, am mai avut 1.8t 2 ani, pe urma 1.9tdi 2 ani jumate, iar acum am revenit la 1.8t care e un motor extraordinar. Am mers 240km/h pe autostrada pe bord, poate real era 225-230, este un motor foarte elastic si dinamic. Iar mie personal imi place modelul B5, puteam sa imi iau B6, dar B5 mi se pare mai bine construit, mai de calitate. Si ca design e mai reusit.
     
  9. Daniel RR

    Daniel RR 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Aug 2014
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    A4 B8 - 2.0 TDI CAHA - 2012
    Salut, frumoasa achiziție, "pro line" nu exista, ai pachetul sport de fabrica care cuprinde scaune, volan, schimbator, arcuri, amortizoare, bari antiruliu +bielete mai groase (daca e quattro) Casetofonul din masina a fost montat ulterior, ai doar 7 boxe (2 twittere fata, 2 midbass fata, 2 midbass spate - in usi si subwooferul din portbagaj), pune mai multe poze cu interiorul/exteriorul si spor la cele propuse!
     
    DaNNinho și Claudiu Ziros apreciază asta.
  10. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Te salut, multumesc. In lista de dotari apare Pro line si Pro style, era pe modelele vechi un fel de sline actual. Tot in lista de dotari apare 8 difuzoare active. Radio posibil sa fi fost schimbat, in lista dotari apare Concert, oricum nu e relevant pentru ca difuzoarele sunt active, am si magazie 6 cd in torpedou. Poze o sa mai pun, numai sa se opreasca ploaia. Vezi pozele atasate.
     
  11. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Felicitari pentru achizitie! Arata foarte bine si ai un motor foarte potent. Daca aveai si quattro era de vis , nu neaparat pentru necesitatea pe zapada ci pentru cat puteai sa ii urci puterea.
    Casetofonul e intr-adevar de B6, posibil sa fi inlocuit vechiul concert care e cunoscut pentru probleme de potentiometru, deci un avantaj pentru tine. Faptul ca ai si cd changer in bord e iar indiciu ca transplantul s-a facut de pe un B6 sau A6.
    Daca difuzoarele sunt active atunci e sistem BOSE, desi si ala e cu 7 difuzoare la avant( la sedan are 8, pentru ca wooferul are 2 basi in polita portbagaj).
     
  12. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Multumesc, magazia de cd nu e de fabrica, nu apare in lista de dotari. Difuzoarele active sunt 8 la numar de fabrica si nu sunt BOSE, la cele BOSE apare in program scris BOSE sound system. Quattro era ideal, altfel sta pe drum, si poti urca puterea cat vrei, problema e ca foarte greu am gasit-o si pe asta. Am gasit si quattro dar forjate si cu km multi. Ce dotari mai are interesante, pachet de iarna, include incuietori usi incalzite, duze spalator far si parbriz incalzite, scaune incalzite inclusiv in suportii laterali.
     
    letkuteb apreciază asta.
  13. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Live din parcare. :hubbahubba:
     
  14. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    E frumoasa, sa o stapanesti sanatos!
     
  15. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Multumesc!
     
  16. MariusSCM

    MariusSCM Silver Member

    Înscris:
    19 Noi 2011
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    Audi A3 - 1.6 (BFQ) 102 CP
    Merita niste jante mai frumoase :)
     
  17. iVladBogdan Silver Member

    Înscris:
    3 Feb 2013
    Locație:
    Cluj-Napoca
    Masina:
    A4 B5 1.8T AWT 2001
    Eu zic ca jantele respective vin ca o manusa pe modelul asta si nu le-as schimba. Sunt un model foarte rar.
     
    CristyX apreciază asta.
  18. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Ca o manusa pe B5 vin fat-five-urile, care intr-adevar sunt rare.
     
    CristyX apreciază asta.
  19. CristyX

    CristyX 2nd Gear Member

    Înscris:
    13 Dec 2012
    Locație:
    Baia Mare
    Masina:
    Audi A4 B5 Pro line style, 1.8T AWT, 2001
    Mai multe poze cu masina. Jantele acestea sunt frumoase si ii vin la fix masinii. Nu ma gandesc sa le schimb decat la iarna, si numai pana in primavara. :p
     
    Stefan și Claudiu Ziros apreciază asta.
  20. zamolxez

    zamolxez Gold Member

    Înscris:
    14 Oct 2010
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B7 2004, 2.0 TDI BRE (Ex BLB)
    Frumoasa masina , sa o stapanesti sanatos. Daca si fostul meu B5 ar fi avut un motor ca asta probabil ca ar fi fost si acum in posesia mea :).
     
    CristyX apreciază asta.

Distribuie pagina asta