1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B7 2.0 Tdi My Love

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de paul.sergiu75, 22 Sep 2015.

  1. soosy

    soosy 6th Gear Member

    Înscris:
    19 Aug 2009
    Locație:
    Timisoara
    Masina:
    Audi a4 b7 motor 2000 tdi cod Blb
    Am stopurile de aproape 1 an și cel care le-a cumpărat le avea de noi de aproximativ 5 luni...pana în prezent nici cea mai mica problema
    Depinde și de marca dacă sunt fk,depo...
    Eu recomand,treaba cu OEM ii placebo,un fix în mintea multora:|
     
  2. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    @soosy Nu e deloc un fix deoarece eu am stopurile OE pe led (originale ale masinii din 2005) si merg absolut toate ledurile, si un prieten care si-a luat pentru aceeasi masina unele aftermarket Depo a schimbat 2 bucati pe garantie pana acum (sa vad ce o face cand o expira garantia). Stopurile OE pe led de pe C6 sunt facute de ULO.
    Asadar, sa tot fie placebo timp de 11 ani de cand tot functioneaza stopurile ?
     
  3. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Astazi am comandat un nou dezumificator pentru suspensie pentru ca cel care este pe masina acum a inceput sa scape aer, nu e problema a costat in jur de 10-12 euro oricum cel care este acum pe masina o sa il dau jos si o sa il curat si o sa fie bun si ala. Pierderea de aer e din cauza ca dezumificatorul are un capac de plastic unde se aduna apa si mizerie si nu mai inchide bine.. se curata si e ca nou, numai ca eu am ales varianta sa am unu de rezerva si sa il dau pe cel vechii jos si sa il pun pe cel nou si dupa sa il curat si sa am unu de rezerva! Am sa las si un video cum gasesc eu pierderile de aer in caz de apar: Apa si săpun/sampon cam atat! #Paul
     
    cristi84 apreciază asta.
  4. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    In Romania cred ca se infunda zilnic. :))
     
  5. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    @audi66 Haha sincer nu e mare problema numai ca se aduna in timp mizerie in capacul ala.... oricum suspensia necesita odata la 5-6 luni o verificare de ex: curatare valve, dezumificator,golirea buteliei de aer si se da cu silicon pe perne si cam asta e întreținerea! #Paul
     
  6. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    La multi ani!! Ce planuri avem pentru 2017 eu cu tata pentru B7? Lista este: Distantiere jante, 1cm in plus la suspensia pe spate sa fie putin mai sus ca e prea joasa cand e la 0bar, poate un turbo mai mare, caucucuri trase 225.35.18 cred ca o sa fie, poate niste jante noi daca nu ramanem la O.Z-uri care le avem acum de vara, porbagaj spoiler plus si door blades. Inca ceva care am uitat, este grila sa o facem cu plast dip! Cam cred ca asta e lista pentru 2017.
     
    Ultima editare: 2 Ian 2017
  7. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Primul pachet pe anul 2017 a venit!!!!! Este vorba de dezumificatorul pe care il asteptam de ceva timp. Astazi sper sa am timp sa il înlocuiesc cu cel nou.#Paul IMG_7027.JPG
     
  8. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salutare colegii, astazi am avut timp eu cu tata si am schimbat sonda de marșarier care a ramas blocata de ceva timp.... plus ca am incercat si becurile cu led pentru marșarier dar din pacate dădeau flash din secunda in secundă deci nu au fost montate.:3sadwalk:
     
  9. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    As fi vrut sa nu am dreptate asupra flash-urilor. Cauta unele care sa aiba 4 - 5w si nu o sa mai ai probleme. Poti monta si la astea o rezistenta, pentru cat timp sunt functionale, nu este un pericol supra-incalzirea.
     
  10. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salut colegi am vrut sa anunt si pe topicul asta! Noua achizitie Audi A6 C7 Hybrid masina este deja pe forum si se poate vedea. B7 nu se vinde o sa imi ramana mie Paul si pe vitor adica 2 ani cand intru si in posesea lui am planuri mari. Motor mai mare sau un benzinar plus multe altele. Deci Admin te rog sa nu inchizi topicul. Masina momentan sta la cineva 6 luni pe loc si poate va fi trimisa in Romania in garaj. O poza cu noua achizitie si B7( Hre)
     
  11. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salutari colegii! Oficial B7 a facut 3 ani de cand este in familia noastra.... Las niste poze inainte si dupa si vreau sa aud parerea voastra!!
     
    Andu333 apreciază asta.
  12. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salut, am vrut sa va anunt si eu decizia care am luat-o impreuna cu Tata. Masina o sa fie lăsată in garaj pentru ceva timp in Romania. Maine dimineață o sa plece Tata împreună cu B7 la drum spre Romania. Drumul este de 3500-/+ km la care se scutește 1500 km pentru ca o sa mearga cu feribotul din Bergen pana in Hirtshals deci cam 2000-2300 sunt de la Hirtshals pana la Timisoara. Decizia am luat-o eu pentru ca pana la 18 ani masina nu o pot folosi, nu pot sa invat pe ea la 16 ani pentru ca e înmatriculată pe Romania. Deci nu are rost sa stea 2 ani aici afara si sa ruginească cand poate sa stea in Romania in garaj... Acm sa nu credeti ca o sa stea 2 ani pe loc, de obicei mergem din 6 in 6 luni poate in Romania si atunci o sa mai ne plimbam cu ea pana atunci o sa stea pe loc.
     
  13. Mitiy

    Mitiy Silver Member

    Înscris:
    2 Ian 2014
    Locație:
    Rădăuți
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TFSI 2012
    In 2 ani, chiar stând degeaba, mașina o să se uzeze. Cred că era mai bine să fi vândut acum mașina și peste 2 ani, când iei permisul sa-ți ia ție ce mașina o sa vrei atunci.
     
    Mocanu.adi apreciază asta.
  14. Hilfiger

    Hilfiger Platinum Member

    Înscris:
    27 Oct 2011
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Nissan QQ J12
    Si cine crezi ca cumpara masina cu modificarile respective. Din start potentialii cumparatori sunt aproape inexistenti.
     
  15. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    @Mitiy M-am gandit sa o pun la vanzare dar: Masina asta a fost facuta împreună cu Tata si am pus mult suflet, eu zic ca e mare pacat sa o vand dupa ce am bagat atatia bani! Plus ca asta a fost visul meu, toate modificarile care au fost aduse la masina au fost ideile mele impreuna cu Tata.... plus ca mi-am dorit sa o am cadou de ziua mea pe la 16-18 ani si am primit-o cadou de ziua mea care este curand. Plus cum am si zis masina nu o sa stea fix 2 ani pe loc o sa o mai scoatem din garaj cand mergem in Romania.
    @Hilfiger Este adevarat ce ai zis! Sunt sigura ca daca ma gandeam sa pun la vanzare cum ai zis si tu cumparatori sunt aproape inexistenti....nu multa lume isi doreste o masina modificată.
     
  16. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Eu zic sa faci mai multe duplicaturi de la cheia garajului si sa ne trimiți noua cate una si mergem noi si ii plimbam mașina ca sa nu se strice.;)

    Acuma fiind si serios cred ca cel mai simplu daca alegeai sa o vindeti era sa iei o suspensie normala si sa o vinzi cu suspensie normala si air ride il vindeai separat si se mai incheia un capitol din viața. Personal asa as fi facut,banii cheltuiti au adus satisfactie si nu se mai recupereaza,asa e cu pasiunea asta banii cheltuii au doar valoare cand ii cheltui.
     
  17. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Buna seara colegii!!!!! Nu, nu si nu masina nu sa vandut si nici nu a disparut :)!! Masina a fost miscata acum 1 luna de Tata cand a fost in Romania totul ok, prima zi a si urcat apa sus pentru ca ramasese termostatul blocat, 2 nu mai mergea clima... dar totul sa rezolvat, suspensia AirRide: Deci suspensia a facut deja 1 an pe masina in care a fost folosita foarte putin... tata nu a avut nici o problema acum in Romania cu suspensi gen sa piarda aer totul ok, pe scurt sunt mulțumit de ce au facut cei de la AirRideCustomRomania! In continuare masina sta in garaj poate in septembrie mai o sa fie miscata pana atunci sta cuminte. Nu am de gand sa vand masina am primit o gramada de mesaje, de ce? Pentru ca e un proiect care a fost facut cu Tata si un cadou de la Tata pentru mine! Si cred ca e cam ultimul proiect de genul... de aia si tin asa mult la masina asta!! Multumesc pentru intelegere, am niste poze facute de acum o luna din Ro.:)
     
    gabitza121 apreciază asta.
  18. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salutare colegi! Am zis sa mai postez si aici pentru ca a trecut ceva timp!Am fost si eu o saptamana in Romania si in timpul asta am schimbat dezumificatorul plus am scos apa din butelie si am mai strans niste suruburi pe acolo. M-am bagat sub ea ca sa dau cu silicon pe perne si cam atat! A fost o saptamana super pentru mine, nu am mai vazut masina de 1 an. Am vorbit cu niste baieti din Timisoara pentru un Soft, DPF, EGR OFF plus o evacuare inox.. ma gandeam sa fac modificarile dar momentan ramane asa pentru ca trebe înmatriculată la anul pe Norvegia si daca fac modificarile nu o sa mai pot înmatricula masina! Masina a facut un mare show la timisoara Duminica, A fost o etapa de rally si dupa ce sa terminat am fugit repede si am luat masina si am parcat pe langa baieti de acolo. Am lăsat-o jos si imediat sau strans cam 20 de persoane in jurul ei nu am patit asa ceva pana acum dar a fost foarte frumos, toata lumea intreba cum se lasa asa mult jos si se ridica, intrebari dupa intrebari... am lasat niste baieti sa se joace cu ea a fost foarte frumos!:):)
     
    Chriss_Deejay și Razvan Badea apreciază asta.
  19. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Desi nu o ajuta jantele actuale masina tot arata mai bine decat cu acele jante negre.
    Daca vei pune niste jante mari care sa o scoata in evidenta masina o sa intoarca capete pe stradă.
    Dar nu le mai pune pe cele negre.
     
    Razvan Badea apreciază asta.
  20. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Hello! Am revenit dupa o lunga pauza pe topicul asta. Am comandat acum o luna niste distanțiere de 20mm pentru jantele de vara pentru sa arate mult mai ok si sa fie pe fitment. In Iulie o sa merg in Romania si am in plan sa fac urmatoarele modificari: Dpf off, Egr off, evacuare inox cap coada si Soft Stage 1!! Sper la un 200Hp sau macar pe acolo, o sa mai cumpar poate si o bara S-line si inca un set Oem de jante pe 18. Abia astept sa vad masina in Iulie, o sa vedeti o mare diferenta pe langa cum arata in momentul de fata si cum va arata dupa ce ma ocup de ea.
     

Distribuie pagina asta