1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B7 2.0TDI QUATTRO 170BHP

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Trasca Alex, 30 Mar 2017.

  1. Trasca Alex

    Trasca Alex 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Mar 2017
    Locație:
    Valcea
    Masina:
    A4 B7 2.0TDI (BRD) quattro 2007
    Multumesc!
    Nu o vreau mai jos de atat. Eu circul cu ea peste tot, nu doar in oras. Mai ajung si pe cate un drum de tara din cand in cand. Cu fostul BMW E46 coborat destul de mult m.am intors din drum de cativa zeci de km ca nu puteam trece o bucata de 500m de drum stricat.
     
    letkuteb apreciază asta.
  2. Trasca Alex

    Trasca Alex 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Mar 2017
    Locație:
    Valcea
    Masina:
    A4 B7 2.0TDI (BRD) quattro 2007
    Salutare!
    A trecut ceva timp de cand am fost activ pe site, asa ca revin acum. Masina a primit o revizie cu filtre Mann si ulei Castrol Edge Performane, o camera auto Viofo A119 cu filtru CPL ( in sfarsit am ales camera perfecta pentru mine ) si jantele 18 au fost schimbate cu altele pe 17 de S-line pentru ca acelea erau prea grele. Iar pentru interior, din moment ce folosesc foarte mult navigatia telefonului, am decis sa iau un magnet pentru el.
    Poate la vara voi reusi sa gasesc jantele potrivite pentru ea (18"), un volan nou, o turbina marita + evacuare full inox + remap, upgrade la frane si alte mici modificari pentru infrumusetare. Dar toate la timpul lor.
    Pana atunci o parere din partea voastra m'ar ajuta sa imi gasesc drumul cel bun.
    Multumesc!
     
    MariusSCM și Cosmin ZKG apreciază asta.
  3. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Felicitări pentru upgrade-urile din ultima vreme :applaus:
    M-am uitat și eu la Viofo cred că e un Best buy, raport calitate - preț . Cum e overall ? Ai legat-o la plafoniera ? M-ar dispera acele fire atârnate :blink:
     
    Glemeanu apreciază asta.
  4. Trasca Alex

    Trasca Alex 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Mar 2017
    Locație:
    Valcea
    Masina:
    A4 B7 2.0TDI (BRD) quattro 2007
    @Cosmin ZKG multumesc in primul rand. Intr'adevar Viofo A119 este best buyul anului 2017. Este subtire, are o forma ce se muleaza frumos pe parbriz, lentila se misca sus-jos si stanga-dreapta (gasesc asta foarte util) si daca ii cumperi si filtrul CPL (polarizare) , iti garantez ca vei avea filmari superbe si mult mai detaliate. Este o camera inteligenta, cu wide-angle, senzori G si multe altele.
    Overall eu sunt foarte multumit. Momentan este legat la bricheta, dar firul l'am ascuns oarecum sub plafoniera, curge pe stalpul drept si coboara sub bord, pe sub consola centrala si urca inapoi la bricheta. Nu se vede decat la stalp (pentru ca nu am avut ustensilele necesare sa bag firul de tot... se stramtase foarte mult plasticul stalpului ) si la bricheta...5cm ca iese de langa scaun.
    Insa exista un kit special care se leaga la panoul electric si din acel moment va sta conectata nonstop si protejeaza masina chiar si stationata. Daca simte putina miscare in fata masinii sau ca se misca masina incepe sa inregistreze 60sec sau continuu depinzand de cat de mult deranjament este. Inca nu am comandat acel kit pentru ca nu mai era pe stoc la momentul respectiv si acum sunt plecat din tara.
     
  5. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Mulțumesc pentru feedback :beerchug:
    Dacă ar fi să achiziționez o astfel de camera pe viitor insa as vrea să maschez cât mai bine eventualele fire.
    Ai planuri frumoase cu ea pe viitor, deci îți urez multă baftă :)
     
  6. Trasca Alex

    Trasca Alex 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Mar 2017
    Locație:
    Valcea
    Masina:
    A4 B7 2.0TDI (BRD) quattro 2007
    Asemenea! Am si eu in plan sa maschez firele insa stresul vietii de zi cu zi imi ocupa timpul mai mult decat acele fire daca ma intelegi.
     
  7. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
  8. Trasca Alex

    Trasca Alex 2nd Gear Member

    Înscris:
    26 Mar 2017
    Locație:
    Valcea
    Masina:
    A4 B7 2.0TDI (BRD) quattro 2007
    Ceva de genul aveau in anunturi (dar nu pe stoc) cei de la care am si cumparat camera.
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Am copiat si mutat mesajele despre camera video in topicul dedicat. Continuati discutia acolo despre acest subiect. Multumesc anticipat.
     
    AndreyPH apreciază asta.
  10. 11TUN

    11TUN 5th Gear Member

    Înscris:
    13 Sep 2007
    Locație:
    Râmnicu Vâlcea
    Masina:
    ...
    Am avut si eu astfel de inaltatoare la care faceai referire mai sus, montate pe spate la fostul B8 - 3.0 Tdi Quattro. Aveau grosimea de1cm, le-am scos si am montat altele mai inalte (2cm) realizate la strung deoarece aveam subwooferul in portbagaj si masina coborase 1cm, astfel am reusit sa o aliniez din nou cu puntea fata.
    Nu stiu de unde ideea ca astfel de inaltatoare se monteaza la pachetul de drumuri grele! Masina mea era pachet S-line si avea suspensie magnetica, iar pe spate avea aceste inaltatoare din plastic atasate peste cele de cauciuc care vin deasupra arcului.
    Raspunsul meu vine cam tarziu, intamplator am gasit acest topic pentru ca in momentul de fata tocmai imi caut inaltatoare pentru C7.
     

Distribuie pagina asta