1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A4 B7

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de marian344, 25 Feb 2013.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
  1. cainele84

    cainele84 3rd Gear Member

    Înscris:
    5 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Skoda Octavia 2.0 TFSI, 2007
    Foarte frumos rezultatul........felicitari. Se vede ca te-a prins rau microbul modificarilor. Keep up the good work!!!!!!!!!1
     
  2. grigore80 1st Gear Member

    Înscris:
    10 Sep 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 S-Line, 120CP, 2009
    Foarte frumoasa dupa aceste noi modificari. Feliciari!
     
  3. Lucian189

    Lucian189 Bronze Member

    Înscris:
    3 Ian 2011
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    BMW 335d
    Ma..ma bucur ca ti-a ajuns mult asteptata nuca in sfarsit .
    Asta se integreaza mai bine acolo!
     
  4. marian344

    marian344 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2011
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi Q3 - 2.0 TDI-2016 -110KW- CUVC / Audi A4 B6 Cabrio 1,8T 120 kw-BFB
    A4b7

    multumesc tuturor pentru aprecieri
    NUCU dupa cum vezi si in poze este ca nou,sant multumit de lucrare ,Vei fi bine venit la noi,anuntama inainte sa vii ,dau un gratar mare :o:
     
  5. danu dany

    danu dany 1st Gear Member

    Înscris:
    6 Noi 2011
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    audi a4 1.9.2002
  6. bugscata

    bugscata 5th Gear Member

    Înscris:
    5 Noi 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: A4 B7, 2.0 TDI BPW, 2007
    Frumoasa schimbarea la interior, spune-mi si mie te rog de unde si cu cat ai luat schimbatorul de viteze si manerul la frana de mana?
    PP ca schimbatorul este de B8 S-line, este perfect compatibil?
     
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    bugscata orice schimbator de la B8 este perfect compatibil la B7. Eu am identic ca Marian schimbatorul si intradevar este de B8 model S-line. Bafta.
     
  8. marian344

    marian344 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2011
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi Q3 - 2.0 TDI-2016 -110KW- CUVC / Audi A4 B6 Cabrio 1,8T 120 kw-BFB
    A4 B7

    bugscata in mare ai primit detaliile de la colegul Cristi , iar despre pret eu mare lucru nu pot sati spun doar decat ca eu l-am primit cadou de mos de la un amic care a venit acasa in vizita din germania:racer: manerul de la schimbator a fost initial inbracat cu piele fina si s-a inlocuit cu acea piele perforata care a costat 15 lei.Si cum anul acesta mosul a fost darnic cu mine am mai primit cadou si un volan,imi ramane mie doar sa caut un airbag in trei spite , :whistle2:in caz ca are cineva asa cava astept oferte.
     
  9. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Vezi ca trebuie sa astupi gaura aia din lateral dreapta (cum privesti volanul din fata) ca sa poata fi apasat butonul de la spira pentru ca altfel nu o sa poti invarti volanul.
    Citeste topicul despre adaptari volane din aria de B7 si/sau A6 C6. Am explicat acolo mai in detaliu. Volanul tau este de pe A4 B8 sau modele dupa 2008. Ai grija si la ce airbag cumperi pentru ca difera airbag-urile in 3 spite chiar daca par la fel. Cred ca iti trebuie airbag model cu nituri. Bafta
     
  10. marian344

    marian344 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2011
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi Q3 - 2.0 TDI-2016 -110KW- CUVC / Audi A4 B6 Cabrio 1,8T 120 kw-BFB
    A4 B7

    Cristi poti sa ma ajuti si cu un cod de airbag sau alt reper care se potriveste acestui volan? ca nu cumva sa arunc banutii aiurea ,,multumesc :icon_thumright:
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Deocamdata nu am si nu stiu un cod. Si mie imi trebuie un airbag pentru ca am un volan nou, identic cu cel din pozele tale si am nevoie de airbag. Daca o sa fac rost de airbag si am codul (ca nu toate au codul pe ele - se dezlipesc etichetele sau cad etichetele) te anunt.
     
  12. george

    george Gold Member

    Înscris:
    21 Feb 2008
    Locație:
    Iași
    Masina:
    [quattro] - A4 B8.5 2013 & Q5 8R 2017
    Si eu am avut aceeasi dilema anul asta pentru ca imi cumparasem un volan in trei spite urmand sa imi cumpar airbag dar m-am lasat pagubas si am vandut volanul si mi-am cumparat unul complet ....
    Mare atentie daca volanul este de A3/A5/Q5 sau de A4 B8 pentru ca nu se potrivesc airbag-urile intre ele ...
    Cauta cu ajutorul codului de pe volan codul airbagului necesar sau daca nu poti asa incearca sa rogi un coleg care are B8 / A5 cu volan in 3 spite din fabrica sa iti dea VIN-ul si sa cauti codul dupa VIN ...
    Spor la cautari si bafta cu modificarile !
     
  13. marian344

    marian344 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2011
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi Q3 - 2.0 TDI-2016 -110KW- CUVC / Audi A4 B6 Cabrio 1,8T 120 kw-BFB
    A4 B7

    Intr-un fel sau altul tot o scot la capat cumva.:sos:multumesc mult pentru sfaturi ce imi sant binevenite,va tin la curent cu evolutiile
     
  14. B 26 VAM

    B 26 VAM 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Noi 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi RS6 C7.5
    Am eu un astfel de airbag si iti pot da codul...am sa il caut si o sa pun aici codul.
     
  15. marian344

    marian344 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2011
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi Q3 - 2.0 TDI-2016 -110KW- CUVC / Audi A4 B6 Cabrio 1,8T 120 kw-BFB
    A4

    Ok,astept acel cod,,dar poate am noroc sa imi faci si o oferta de pret (PM):notme: pentru acel airbag
     
  16. B 26 VAM

    B 26 VAM 3rd Gear Member

    Înscris:
    17 Noi 2008
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi RS6 C7.5
    Poze Airbag A3

    Atasez poze cu airbag-ul de Audi A3 pe care il am si care se potriveste pe volanul lui marian344, eu avand un volan identic cu al lui dar care incepe cu codul 8R0 care este de Q5, asta insemnand ca si un airbag de Q5 s-ar potrivi acesta fiind identic cu cel de A3 probabil doar codul difera.
    Codul airbagului este: 8P0 880 201 AK
     
  17. marian344

    marian344 6th Gear Member

    Înscris:
    30 Apr 2011
    Locație:
    Satu Mare
    Masina:
    Audi Q3 - 2.0 TDI-2016 -110KW- CUVC / Audi A4 B6 Cabrio 1,8T 120 kw-BFB
    A4 B7

    ce diferente sant intre cele 2 volane? mi se potriveste oare acest airbag?
    doar 200 euro se cere asa complet.
     
  18. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Pana nu desfaci airbag-ul de pe volanul complet nu ai cum sa-ti dai sema de diferentele airbag-ului si daca se potriveste pe volanul tau fara airbag. Bafta
     
  19. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    Aici sunt imaginile.De pe A3.
    Volanul tau e unul din cele 3 de pe randul de jos. Cred ca ultimul, ca ai comenzi dar nu ai padele. Pentru ala o sa caut airbagul.
    Uite in ultima imagine toate modelele pe care s-a pus.
    Airbagul eu cred ca este cel din penultima imagine, iar in ultima e codul PR compatibil si cu volanul.
     
    Ultima editare: 13 Dec 2013
  20. nucugheri

    nucugheri Audi Expert

    Înscris:
    13 Dec 2007
    Locație:
    Bistrița
    Masina:
    Audi A6 C5 1,9 TDI 96 KW
    In imaginea 1 incercuit cu rosu ai airbagul cu codul colegului B 26 VAM.Se vede ca nu are codul PR al volanului tau, 1XW si are literele AK, eu personal nu sunt foarte sigur ca e compatibil cu volanul tau, dar poate el stie mai bine.
    Incercuit cu albastru este airbagul care cred ca se potriveste la volanul tau avand si codul PR compatibil, cu literele AJ.
    Aceste airbaguri sunt de A3.
    In imaginea 2 ai airbagul de A6 care potriveste cu codul PR al volanului tau, 1XW, dar nu stii acum codul airbagului de pe volanul de A6 care ai zis. Intraba vanzatorul sa iti spuna acel cod de pe airbag si vei vedea pe urma ce hotarasti.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta