1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A5 2.0 TDI 150 CP 2016 S-Tronic

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de iAntonio, 10 Feb 2019.

  1. iAntonio 2nd Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2016
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A5 S-Line, 2.0 TDI, 150CP, 2016
    Hello,

    Dupa 4 ani de Golf, am facut in sfarsit achizitia pe care o asteptam de ceva timp si anume Audi A5.
    Masina am gasit-o pe audi-boerse si am cumparat-o direct din reprezentanta cu 36.800 km.
    Fabricata in 11/2016, prima inmatriculare in 01/2017 si a stat 2 ani in leasing.

    Printre dotari, as putea enumera:

    - Interior/Exterior S-Line
    - Cruise Control
    - Senzori parcare fata-spate si camera pe spate
    - Scaune incalzite fata
    - Clima pe 2 zone
    - Xenon plus + Coming/Leaving-home
    - Senzor de lumina/ploaie
    - Senzor presiune roti
    - Bluetooth (care spre surprinderea mea nu a inclus si Media)
    - Audi Music Interface (pentru care am facut o comanda de bluetooth sa pot folosi telefonul pentru Media)
    - 2 SD Card
    - Navigatie - Harta full Europa
    - Jante 19

    Nu are scaune electrice dar n-am probleme cu asta. Imi place in schimb ca pot ajusta zona lombara electric, avand probleme cu spatele din cauza muncii la birou.
    Nu are si mi-ar fi placut sa aibe oglinzi rabatabile electrice si Webasto. Webasto inca nu m-am interesat dar as vrea sa pun pe viitor daca se poate pune identic ca cel din fabrica, fara improvizatii romanesti iar costul nu ar trece mult de ~1500 euro.
    Nu are roata de rezerva dar nu cred ca ar trebui sa-mi fac griji deocamdata avand cauciucuri run-flat dar o sa cumpar cu siguranta atunci cand o sa achizitionez si jante/cauciucuri de iarna.

    Orice sfat e bine venit.
     
    Adi24, smurff, iBacau și alți 13 apreciază asta.
  2. RazvanRXR

    RazvanRXR 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0 TFSI 211cp Quattro 2009
    Frumoasa masina, sa te bucuri de ea cati mai multi km fara probleme! :beerchug:
     
  3. astoicaandrei

    astoicaandrei 2nd Gear Member

    Înscris:
    15 Sep 2018
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A5 2.0 Tdi
    Frumoasa masina sa te bucuri de ea.:) Referitor la chestia cu oglinzi rabatabile electric, intamplarea face ca si eu sa am aceeasi motorizare ca si tine 2.0 150 de cai (bine nu cred ca asta ar fi motivul) si tot asa nu am optiunea asta.Nu inteleg cum la o masina de 50 de mii noua sa nu ai optiunea asta,mai ales ca eu aveam in 2008 pe un opel astra gtc panoramic dotarea asta si pretul era pe jumatate fata de un a5 ca sa numai zic si anul :banghead:
     
  4. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    Frumoasă mașina, ca de altfel oricare model de audi. Sa te poarte sănătos peste tot și fără evenimente neplăcute !
     
  5. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Sa o stapanesti sanatos, ai luat o tinerica! :)
    Oglinzile se pot pune, se gasesc relativ usor, iar webasto ar fi bine sa iei de pe o masina donatoare, daca iei pe bucati iti macina nervii. Userul Rotitza te poate ajuta cu info.
     

Distribuie pagina asta