1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 (4G) Avant 2.0 TDI 190 CP ultra S-Tronic - o noua aventura

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de MarianMaxx, 29 Sep 2017.

  1. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Marian, mentenanță ușoară ! :applaus:
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  2. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Felicitări pentru curaj! :icon_thumright:
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  3. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Arat bine Marian! Sper sa fie cum ți-ai dorit. Plafonul și capota au ieșit conform standardului?
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  4. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Da, Stefan, totul este perfect. Nu stiu ce a facut la capota, dar a remediat problema... si nu a vopsit-o inca odata. Are el un detergent/diluant care il pulverizeaza peste elementele gazate sau iesite rau... banuiesc ca a folosit asta.

    Din pacate am o problema acum cu portbagajul. In urma demontarii a ramas mai mic dupa montaj.:) Am pus custile cateiilor si deja este plin, nu prea mai este loc de alte. :banghead:

    Screenshot_20180810-195754_Gallery.jpg
     
    Cata_ADC, stefan550 și Mitiy apreciază asta.
  5. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Numai probleme găsești mașinii asteia :angrymod:
     
    Cosmin790 apreciază asta.
  6. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Hai ca mai ai loc si daca nu te ajut eu cu soluția:),dai custile jos ca sa pui geamantanele si uiti sa mai pui custile in masina.Iti aduci aminte dupa 3000km.

    @stefan550 el gaseste defect la orice mașină asa ca.......

    Arata foarte fain din poze,felicitari.
    Bafta sa te ocoleasca necazurile......
     
  7. Cosmin790

    Cosmin790 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2016
    Locație:
    Bruxell
    Masina:
    Audi a6 2,7 tdi 2011
    Arata bine balena... se vede ca i-ai capiat pe aia la service:)))). De acum drumuri bune si fara pietricele..:))
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  8. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Hah. Marian cumva nu sta la linie ecranul MMI cu restul bordului?:)
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  9. Gabriel Popa

    Gabriel Popa 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Apr 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C5, 2.7T Q, BES, 2003 / Audi A6 C5, 4.2 Q, ARS, 2000 / Audi A8 D2, 6.0 Q, AZC, 2002
    Daca a facut pe capota reactie, “o sa faca peste tot, mai devreme sa mai tarziu. Greseli de incepatori.” De la maestru. Asa ca, fii atent cu garantia lucrarii si momentul cand vor aparea defectele. Poti oricand sa-l suni (mi-a transmis sa-ti zic) pentru sfaturi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    stefan550, MarianMaxx și Mitiy apreciază asta.
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Va multumesc tuturor pentru urari!:hi:

    Mircea, este bine aliniat ecranul, de astfel nu am umblat niciodata la el. ;)

    Gabriel, speram sa nu faca reactie chimica de acum inainte si pe alte elemente. In acel loc era un punctulet de praf si a dat o mana de lac in plus sa il acopere. Cand masina a fost pusa la soare a facut acea reactie. Erau niste bolicine fine la nivelul lacului, ceva de tipul apei cand este pulverizata... nici nu prea se simtea la atingere. Daca in urmatoarele zile nu se intampla nimic de la soare, nu se mai intampla nimic nici dupa. In cel mai rau caz... o revopsim! Poate o vand lui pana la urma, tot asa ma bate la cap de prima data.:)
     
    stefan550 apreciază asta.
  11. MRR

    MRR Silver Member

    Înscris:
    29 Oct 2012
    Locație:
    Oradea
    Masina:
    Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI CR (CAGA),143 CP,2009
    I'ar sta foarte bine balenei cu o cutie deasupra, barile le ai!:arco:
    Asa duci si custile in portbagaj!!:);)
    Bafta si multi km cu satisfactie deplina!
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  12. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @MRR, multumesc!:beerchug:

    Chiar despre asta discutam acum, cred ca trebuie sa imi iau un "sicriu" deasupra... este solutia cea mai buna. Anul acesta trimit cu autobuzul bagajele, dar in viitor trebuie sa schimb acest lucru.:)
     
  13. Cosmin790

    Cosmin790 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2016
    Locație:
    Bruxell
    Masina:
    Audi a6 2,7 tdi 2011
    Mariane eu am rezolvat altfel problema .Am inmatriculat o masina in tara acum, si gata cu drumurile si pierderile de timp.....bagajele daca sunt mai mari trimise cu Tarsin... si gata .. avionul e sfint nene... de 14 ani drumurile astea catre Romania ma dispera.. pierdere de timp si nervi pe drum..
     
    stefan550 apreciază asta.
  14. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Marian, acum ca ai vopsit-o nu ii faci si facelift? :))
     
    bobalex18 apreciază asta.
  15. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @Cosmin790, as vrea sa fie asa simplu si pentru mine, dar nu este. Avionul nu este o varianta... din cauza cateilor. Pana cand am avut doar una, o tineam in masina pe bancheta, dar acum cu doua este mai greu. Avantajul meu este ca nu vin in fiecare an in Romania, astfel schimbam utilajul. Dimineata pleaca 3 valize cu autobuzul.

    P.S. Masina pe Romania... niciodata!:)


    @mabalaru, ba da... dar cu alta.:)
     
    stefan550 apreciază asta.
  16. Cosmin790

    Cosmin790 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2016
    Locație:
    Bruxell
    Masina:
    Audi a6 2,7 tdi 2011
    Mda.. cateii la avion ii chinui... dar poti lua prtea buna.. dorm si ei vreo 2 ore::)). Pentru mine asta cu o masina inmatriculata in tara a fost ultima solutie. Pur si simplu nu mai suport drumul in tara cu masina... pina acum 4 ani faceam maxim 24 de ore pina acasa fara probleme... acum faci 24 de ore pina la Severin.. ca pe partea asta cu Sibiul nu ai curaj sa mergi spre Buzau...
     
  17. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Nu ii chinui, daca au pana in 6 kg (cusca inclusa) te lasa sa ii tii in brate, nu la cala.
    Eu am luat o cusca de material textil de la chinezi, cred ca are pana in 300 gr.
    Greutatea totala se apropie periculos de mult de 7kg dar tot trec cu el linistit de aproape 5 ani. :)
    Dupa ce decoleaza te lasa sa il scoti din cusca respectiva si sa il tii in brate sau pe scaun, daca e liber.
     
    stefan550 și MarianMaxx apreciază asta.
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Pentru mine condusul la drum lung este mereu o provocare, si imi place.:) Cu avionul, deranjul si timpul... cam tot pe acolo ies... in plus in Romania imi trebuie un cotet pentru deplasare.

    George, si cateii mei cam la 5 kg bat, dar nu stiam de treaba cu tinutul lor in avion. Ma interesez si vedem.
     
    Cosmin790 apreciază asta.
  19. audi66

    audi66 Audi Expert

    Înscris:
    18 Ian 2011
    Locație:
    București / Italy
    Masina:
    - A6 C6 3.0TDI CDYA 2010 -
    Vezi ca doar Tarom si BlueAir au optiunea asta.
    Si WizzAir au avut-o dar au renuntat la ea. Acum mai permit doar cainii pentru nevazatori insotiti de documentele necesare.
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  20. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    @mabalaru știi reclama de la Peugeot 206 când transforma o rabla in 206 într-un mod autentic?! Așa face și marian facelift :)))))

    Sa fie într-un ceas bun marian. Acum o folie adevarata ca @LAURENTE
     
    Cata_ADC, Cosmin790 și MarianMaxx apreciază asta.

Distribuie pagina asta