1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 (4G) Avant 2.0 TDI 190 CP ultra S-Tronic - o noua aventura

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de MarianMaxx, 29 Sep 2017.

  1. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    A ieșit frumos, e fain că l-ai readus la viață. :applaus:
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  2. Red_

    Red_ Gold Member

    Înscris:
    7 Feb 2010
    Locație:
    Arad
    Masina:
    Audi A4 Allroad
    A iesit bine, la Arad l-ai facut?
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  3. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Da, acolo l-am facut.
     
    stefan550 și Red_ apreciază asta.
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Ma bucur ca a ieșit bine altfel aveam frigiderul plin pentru recomandări :) arată foarte bine ! Cu toate ca am devenit fan teșit !
     
    gabitza121 și MarianMaxx apreciază asta.
  5. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Da, Cosmin, a iesit super bine! Incet am sa ma adaptez si eu la unul tesit, dar nu ma descurc singur si trebuie sa apelez la cineva pentru montaj. De aceea am ales momentan ceva identic. Sper sa pot sa il montez singur fara sa distrug altceva! :arco:
    In viitor vreau unul exact ca a lui @Red_ :)
     
    stefan550, Red_, gicu și alți 2 apreciază asta.
  6. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Îl cumperi și îl pui in portbagaj pana la următoarea întâlnire și din 20 de maniaci se prind 2 sa îl pună cum trebuie :)
     
    stefan550, Red_, borsy și încă o persoană apreciază asta.
  7. gicu

    gicu Silver Member

    Înscris:
    2 Feb 2008
    Locație:
    Gropești București
    Masina:
    Audi Allroad biTDI 2014,Mercedes ML 250 2013
    A iesit foarte bine. In alta ordine de idei am avut volanul meu disponibil pana acum o saptmana. Avea incluse si padele cromate.Trebuia doar montat. Era anunt pus.
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  8. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @gicu Nu stiam de el, se pare ca mi-a scapat. :(

    Oricum, volanul acesta asa cum este acum m-a ajuns doar la 150€ cu totul.
     
  9. clauuualc

    clauuualc Silver Member

    Înscris:
    11 Mai 2015
    Locație:
    Graz-AT/ Deva-RO
    Masina:
    A6 4G 3.0 BiTDI 2013, Allroad 4G 3.0 BiTDI 2013, TT 8S 2.0TFSI Quattro 2015.
    foarte bine arata!
    Vreau si eu datele de contact de la cine l-a facut. As avea si eu o lucrare.
    Trimite-mi te rog un mesaj privat cu ele. Sunt curios si de costuri aproximative.
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Nu am ajuns inca la 200.000 Km, dar in mare am terminat cu interiorul. Astazi dupa amiaza am reusit sa duc la bun sfarsit o parte din lucrari. Pentru incalzire am inceput cu amortizatoarele de la hayon. Au inceput sa nu mai faca fata si trebuia sa ajut cu mana la deschidere. Nu am mers pe OE din simplul motiv ca 100 euro copia este mult pentru doua telescoape cand si asa am intentie sa fac portbagajul electric. Am ales sa iau de la Topran la 35 euro setul.

    1.jpg

    Am continuat cu volanul. Aici am avut doua mici probleme: prima data, de cioban ce sunt, am scos afara siguranta de la mufa aia mare... m-am panicat putin ca nu mai stiam cum sa o pun la loc. Apoi nu am vazut ca arcul din interior nu este la locul lui si nu bloca airbag-ul decat dintr-o parte. Le-am rezolvat si acum totul este bine. Am ramas cu un dubiu. In ELSA spune ca cuplul de strangere al surubului de la volan este de 50 NM, dar eu am simtit ca se intinde filetul si nu am ajuns la acea valoare. Oricum este mai strans acum decat cand l-am desfacut!

    Ca si incheiere am terminat de montat si bancheta din spate. Pe total sunt multumit de acest interior pentru ca ii aduce o linie mai moderna, dar ca si calitate este putin inferioara interiorului dinainte. Cel putin banceta mea era perfecta 99%... asta are mici imperfectiuni si nuanta de la piele nu ma da pe spate. Acum asa am ales, merg inainte. Fetele de usa sigur nu le schimb... nu imi place alcantara cum se vede acolo, in plus manerul de la sofer are doar 3 pictograme la butonul de oglinzi si nu 4.

    2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg


    Si bancheta mea vechie.

    7.jpg
     
    skiper, kosty, Adi24 și alți 11 apreciază asta.
  11. mabalaru

    mabalaru Platinum Member

    Înscris:
    12 Mar 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 D4 FL 2017, 3.0 TDI 262CP, Exclusive
    Manerul cu pictogramele poti sa-l iei de pe data ta de usa veche. Arata ca naiba daca nu continui alcantara pe usi.
    In rest, esti prea pretentios. Asi spune ca atat de pretentios incat te-as pune sa cumpri unul nou :))) (glumesc). Dar la sh asa se intampla.

    Arata foarte bine per total. Sa-l stapanesti sanatos.

    Spor
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  12. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Si la unul nou va gasi defecte... doar e Marian :)
     
    stefan550 și MarianMaxx apreciază asta.
  13. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    In sfarsit am ajuns si la 200.000 km, dar nu inainte sa ma plimb vreo 5 km ca sa ii ajung. :arco:

    Screenshot_20190207-044358_Gallery.jpg
     
    mihaicristian, z1daru, stefan550 și alți 5 apreciază asta.
  14. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Vrei sa grăbești distribuția? :)
     
    gicu și MarianMaxx apreciază asta.
  15. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @Yoromica, cred ca este greu sa ajung in acest an sa o fac... dar nu se stie. :)

    La masina nu am apucat sa duc la bun sfarsit inca ideile programate, dar mai bine asa... nu ma plictisec prea repede. Spoilerul inca este nevopsit, grilele din bara cu ACC nu cred ca le mai fac full black... probabil le fac cu partea centrala "cromata". Urmeaza apoi o grila centrala RS sau facelift....:undwech:

    0.jpg

    Am mai cumparat un volan, doar de dragul padelle-lor. Pretul era destul de acceptabil... asa ca de ce nu!? Urmeaza sa il retapitez si pe acesta, dar sa vedem ce zice mesterul de un full traforat.:uhm:

    1.jpg 2.jpg


    Intre timp am terminat de inlocuit jantele, am vandut interiorul meu... astfel nu mai sunt tentat sa il pun inapoi. Fetele de usa chiar daca nu le-am vandut, sunt sigur 100% ca nu le pun la mine... prezinta cateva mici defecte care "piticii" mei nu le vor accepta. Am schimbat pana si paneluri-le din spatele scaunelor din fata pentru doua "piscaturi".:doctor:

    3.jpg 4.jpg 5.jpg

    Noi sa fim sanatosi... ca doctori sunt destui! :scared2:
     
    Adi24, borsy, Andu333 și alți 2 apreciază asta.
  16. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Tu cu capul ai probleme in rest este totul OK. Daca iti arat cum arata spatele de plastic al scaunelor mele (tot cu plase le am si eu) dupa 11 ani te imbolnavesti instant. Si am avut grija ca ochii din cap sa nu se zgarie, in spate cine se suie daca nu tine picioarele pe covoras este dat jos din masina :) sau copilul cand era mai mic = adolescent daca se misca cand statea pe bancheta spate doar ma intorceam la el si isi inghitea limba :) si asa mai departe.
     
    Adi24, dvr și MarianMaxx apreciază asta.
  17. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Idem. Și la mine in spate la șofer am câteva zgârieturi dar aia e, sunt altele mai importante. :)

    P.S A trebuit să fac zoom la poză să văd unde e zgârietura. :)
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @borsy, daca te uiti la pozele de mai sus, unde este bancheta din spate, vei vedea cum erau de vizibile defectele acelea... pe scaunul soferului. Imi deranja neuronul sa le fi lasat asa. :sadlike:

    P.S. Am remediat si o "maciulie" pe care o retapitez tot cu piele traforata. :o:
     
    borsy apreciază asta.
  19. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Marian, lasă 'mărunțișurile', hai cu RS-ul! :p
     
  20. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Acum am ochit o bara spate completa. Suntem in tratative, dar nu spune la nimeni. ;)
     
    borsy apreciază asta.

Distribuie pagina asta