1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 (4G) Avant 2.0 TDI 190 CP ultra S-Tronic - o noua aventura

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de MarianMaxx, 29 Sep 2017.

  1. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Așa așa ! :)
     
  2. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    FB_IMG_1552596888106.jpg

    Este grea alegerea ! :uhm:
     
    borsy și stefan550 apreciază asta.
  3. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Marian tu ai bixenon cu adaptive lights ? Coboară/urca farurile,virează stanga/dreapta?
    Ai asistent faza lunga? Cand împingi de maneta de la faruri iti apare A cu alb în bord?
     
  4. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Urca si coboara, da... stanga/dreapta nu am observat niciodata, nici pe Q7 unde era acea functie.
    Am asistent la faza lunga si apare pictograma cu A.

    Si referitor la ce kit exterior o sa aleg pe anul acesta... castigatorul este S6 facelift. :)
     
    borsy apreciază asta.
  5. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Asa am si eu ,și ale tale fac stanga dreapta noaptea pe curbe și se bazează și pe semnalul la gps. Ai lumina de autostrada ,lumina de nationale,cand te apropii de intersecții luminează lateral cu cornering. Atat doar ca eu am si camera dar asistent faza lunga face din senzorul din centrul suportului oglinzii. Eu bănuiam că are ceva cu camera dar nu are. Poti pune linistit led.
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  6. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Marian, înseamnă că vin și matrixurile dacă faci upgrade la S6 facelifit! :applaus:
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  7. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    De ieri am o idee in cap sa imi imbrac in piele manerele de la fetele de usi, astfel pot sa pun pe cele din alcantara. Pe acestea din piele nu cred ca vin bine... prea multe nuante de negru. Cu aceasta acazie am fost sa spal masina si sa analizez putin situatia, dar nu stiu ce sa fac... imi place si asa cum sunt acum.

    1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

    Daca tot am fost la aceasi locatie unde am fost cand am cumprat masina... am incercat sa fac un montaj cu atunci si astazi.

    A.jpg B.jpg
     
    Andu333, stefan550, borsy și încă o persoană apreciază asta.
  8. quattro2001

    quattro2001 Silver Member

    Înscris:
    3 Oct 2012
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    A8L D4 2016 3.0TDI CTBD 262CP 580Nm
    Frumos interior :hubbahubba:
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  9. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Vezi ca sunt mânere gata îmbrăcate sau știai deja ;). Poate le găsești la un pret bun pe net.
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  10. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @Yoromica stiu ca sunt, dar nu stiu in ce stare sunt, majoritaea au cusatura alba, etc. Eu tot asa mai am un set de fete de usi complete, iar sa imbrac pe ale mele cred ca ies mai ieftin si pot alege cum sa le fac.
     
  11. Yoromica

    Yoromica Silver Member

    Înscris:
    16 Mai 2018
    Locație:
    Castelnuovo Scrivia-Italia
    Masina:
    A6 C7 3.0 tdi CDUC s-tronic Golf 6 1.4 tsi CAVD DQ200 Polo 9N BBY
    Si eu am studiat cu îmbrăcatul mânerelor dar am o nelamurire. Manerul este din 2 parti, partea care seamana cu pielea(materialul moale) si plasticul negru unde vin butoanele. Daca imbraci in piele partea moale se mai imbina cu celalalt plastic pentru ca va fi evident mai mare.
     
  12. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Sigur, nu este asa mult ingrosat. Cele din fabrica cum sunt?

    Orig-Audi-A6-4G-C7-RS6-S6-S-Line-_1.jpg
     
  13. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Sa mai stergem putin praful pe aici! Acum masina are 201070 Km.:)

    Din cauza sarbatorilor si lipsei de timp nu am apucat sa mai fac nimic la masina pana ieri. In viitorul apropiat ar trebuii sa vopsesc bara si sa incep montajul, iar pe la hayon urma sa mesteresc ceva... asa ca amanasem montajul camerei pe spate. Dar nu am mai putut rabda tentatiei (era prima zi libera dupa o vreme destul de lunga) si ieri dimineata am inceput montajul de unul singur. Partea de legaturi nu este asa grea, dar la capitolul codari s-a dovedit o adevrata aventura. Kitul este acesta:
    1.jpg

    Dupa 3 ore de montaj, primul tentativ era egal sau mai mic de 0. Practic nu se schimbase nimic. Am reluat inca odata totul ce am montat eu, am facut diverse codari, dar mai mult de atat nu am reusi.:banghead:

    2.jpg


    Asa ca am inceput sa disper, sa stresez persoane cu telefoane si WhatssApp, etc. Rezultatul era acelasi. Intr-un final am renuntat, urmand sa ma ocup mai incolo... plus ca ma omora spatele de atata aplecat. Pe seara imi vine in minte un amic milanez, asa ca il sun. Cu ajutorul lui, in 30 de minute aveam camera perfect functionala, dar manerul nu il montasem inca. Astazi am terminat totul, iar rezultatul este perfect. Mai trebuie calibrata (dealtfel este si singura eroare la scanare) pentru ca rezolutia nu este pe placul meu. Si uite asa am rezolvat un moft, practic nu intra printre prioritati. Vedem cum ma descurc si cat este de folisitoare.;)

    3.jpg 4.jpg 5.jpg
     
  14. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Eu zic că e folositoare, mai ales în spații strânse.
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  15. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Asa Marian, bravo, o rasfeti, nu gluma, imi place mult masina ta :applaus:
    Pare ca mai urmeaza o serie de bunatati.
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  16. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Multumesc tuturor pentru aprecieri!:hi:

    @borsy este o senzatie ciudata dupa atata vreme de cand nu mai aveam telecamera pe spate. Ma obisnuisem sa folosesc doar oglinzile... acum nu mai inteleg unde sa ma uit mai intai.:(
    @stefan550 imi face placere ca iti place masina (mai ales acum ca nu mai am paravanturile :)) si linia la care vreau sa ajung.


    Planurile imediat urmatoare sunt: bara spate S6 facelift, eleron S-line, stopurile facelift cu semnalizarea dinamica, alt volan si schimbator, etc. Daca tot aveam nevoie de alta telecameara pentru a face o proba dupa ce am montat telecamera spate, am vrut sa montez si eleronul. Nu am reusit sa il desprind asa ca am renuntat pe astazi. Sper ca vopsitorul meu sa inceapa sa se miste putin, altfel asteptarea asta ma ucide.:3sadwalk:

    Screenshot_20190506-170929_Gallery.jpg
     
    mirceacml, tavicosma, Ciobanu Cristian și alți 5 apreciază asta.
  17. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Bravo, felicitări, ai ceva planuri nu glumă! :)
    Pentru mine oglinzile sunt baza, dar și camera e super utilă pe spații mici.
     
  18. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    De astazi avem o noua configuratie volan/schimbator! :) Urmatoarea cred ca o sa fie ceva din vremurile acestea.;)

    VideoCapture_20190507-200521.jpg VideoCapture_20190507-200448.jpg VideoCapture_20190507-200540.jpg
     
    borsy, mihaicristian, Adrian_Redmann și alți 8 apreciază asta.
  19. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    De plictiseala am facut o proba cu noile stopuri pe masina. Functioneaza 100% totul, mai putin semnalizarea dinamica, pentru ca nu am legat firele. Inca nu stiu unde exact trebuiesc legate si ce mai trebuie facut dupa pentru a le face functionale. Mai sapam... trebuie sa le dau de cap!;)

    20190515_114157.jpg
     
    mirceacml, gicu, cristea și alți 5 apreciază asta.
  20. borsy

    borsy Audi Expert

    Înscris:
    4 Noi 2013
    Locație:
    România
    Masina:
    Audi A6 C7 avant/S-tronic/2.0 TDI ultra-140kw CNHA
    Arată frumos. :)
     
    MarianMaxx apreciază asta.

Distribuie pagina asta