1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6(4G) Avant 2.0TDI 190CP ultra S-Tronic - o noua aventura

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de MarianMaxx, 29 Sep 2017.

  1. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Cred ca nu ai înțeles,eu am zis ca cei care au reușit sa omologheze ceva de genul care normal nu se poate înseamnă ca a apelat la ,,MAGIE"
     
  2. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Intre timp masina a schimbat prefixul in drumul spre Romania.
    20180620_042149.jpg

    Drumul a fost bun si s-a putut merge binisor, dar am fost nevoit sa vizitez repede o spalatorie cand am ajuns. Probleme tehnice nu au fost, nu am avut nici problema la condus... deci pe total sunt multumit.
    20180620_071345.jpg
    20180620_062957.jpg

    Din pacate am avut parte si de un eveniment neplacut pe autostrada in Slovenia. Steaua de Craciun anul acesta este oferita de o piatra, cu care am avut contact. IMG-20180619-WA0021.jpeg IMG-20180619-WA0032.jpeg

    Cadou... masina a primit pe geamurile din spate folie neagra cu transparenta 5%, dar nu am facut inca poze cu rezultatul final. Astept sa se puna putin praful pe ea si apoi facem si poze.
     
    mihaicristian, Cosmin790, andyzaharia și alți 2 apreciază asta.
  3. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Sa mai actualizam putin topicul. Dupa o scurta calatorie in care am parcurs putin peste 4000 km... in mai putin de o saptamana, pot spune ca masina m-a surprins... in bine. Au fost doua momente putin neplacute, dar sunt maruntisuri care se pot rezolva. Pe partea de confort nu credeam sa pot face toti acesti kilometri fara sa nu am probleme la picioare sau spate, dar nu am avut. Consumul, desi nu am facut verificari sau sa il monitorizez, dupa ceasuri este intre 6 - 6.6 L/100.

    In drumul spre Bucovina am avut parte de al doi-lea eveniment neplacut al calatoriei. Unul dintre radiatoare a cedat si a inceput sa piarda antigelul. Norocul meu a fost ca totul a inceput cand eram in Peco si am avut apa la dispozitie. Cu ajutorul unui patent (multumesc pentru asta lui @mirceacml) am reusit sa strangulez serpentina respectiva si sa blochez pierderea. Aici sunt in meserie pana in gat... la propriu.:)
    1.jpg
    Urmatoare oprire a fost la @Cosmin ZKG unde am luat o rezerva de apa in caz de nevoie... 25 litri.:)

    2.jpg

    De aici calatoria a mers bine pana la destinatie. Locul a fost perfect, atmosfera mai mult decat ma asteptam, singura problema a fost timpul. Au fost anumite momente in care am inghetat.:cold: M-am simtit minunat in timpul petrecut cu ceilalti colegi, dar tot nu am reusit sa ii cunosc mai bine pe toti. Daca se repeta astfel de evenimente, pana la urma ne vom cunoaste.;)

    3.jpg 4.jpg

    Nu stiu daca a fost un aranjament organizat sau pura intamplare, dar masinile au fost asezate in doua grupe: mai noi si mai vechi. A fost o placere sa vad ca cel mai mare interes au fost pentru modele clasice, unde proprietarii m-au facut sa vad ca pun mult mai multa pasiune decat punem ceilalti la modele mai noi. :thumbs-up:
    5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg

    Ca un rezumat al acestei aventuri: datorita faptului ca nu am ramas pe drum dupa toate cele intamplate, confortul care de data asta nu m-a dezamagit... am decis sa o mai tin o perioada. Astazi am fost la vopsitor sa imi fac programare pentru a remedia toate defectele si sa imi schimb si acel radiator.

    Va urma.:undwech:
     
    skiper, Dragoshdiaconu, Andu333 și alți 11 apreciază asta.
  4. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Bravo Marian:applaus:. Ma bucur ca ii mai dai o sansa, pentru ca ai o masina frumoasa, chiar daca in ochii tai vigilenti ii vezi numai defectele. Imi pare bine ca nu te-a dezamagit aceasta intalnire, pentru care ai facut atata drum ;), te astept si la urmatoarele.:beerchug:
     
    MarianMaxx apreciază asta.
  5. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Marian, ai văzut, după ce participi la o întâlnire dai de noi peste tot. Nu ai zis nimic de întâlnirea de la Socar.

    Oricum, o sa facem o întâlnire și prin nordul Italiei
     
    Cata_ADC, stefan550, Mitiy și încă o persoană apreciază asta.
  6. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
  7. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Nu e o benzinarie?
     
  8. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Ai uitat unde ne-am intalnit? Când am zis băieților de la benzinărie sa fie cu ochii pe voi că nu aveți de gând să platiti....
     
  9. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Acum am inteles, despre benzinarie vorbeai !?:)

    Asa este, doar ce ne despartisem la pensiune, iar dupa cateva minute ne reintalnisem deja intr-o benzinarie. Dar te-am revazut iarasi dupa cateva sate mai incolo, erai parcat intr-o parcare din sat. ;)
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  10. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Din păcate, am plecat târziu și nervos și am tras tare pe tihuta și fetița a vomat ffff mult. Am oprit și noroc de o băbuță care mi-a pus la dispoziție baia de am spălat fetița și am curatat și scaunul. Un mic amănunt: și consoarta a vomat când am oprit.
     
    Iasmin90 apreciază asta.
  11. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    @MarianMaxx ai o masina frumoasa, merita o sansa in plus, dupa cum spunea si @mirceacml
    Vei vedea ca la urmatorul eveniment va fi si mai frumos, te asteptam cu drag!
     
    mirceacml și MarianMaxx apreciază asta.
  12. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Felicitări pentru plimbare @MarianMaxx si te astept cu o cutie de sticle de vin bun ca erai GIGI CONTRA ca in a6 nu se sta bine ca nu poti face km mai ales cu oasele alea bătrâne si uite ca apreciez dezmembrarea mitului ca doar in Q7 stai bine;)
     
  13. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Da, asa este! In tura asta pot spune ca in A6 am ajuns la destinatie de doua ori fara pauze lungi, dureri si medicamente. Cand esti singur parca te simti mai liber.:) In Q7 se verifica de fiecare data probleme de astea. Am avut reprize si de peste 800 km fara oprire, fara sa fortez. Vedem in August cum se comporta, dar de tinut, tot o tin!;)
     
    Cata_ADC, mirceacml și gabitza121 apreciază asta.
  14. Cosmin790

    Cosmin790 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2016
    Locație:
    Bruxell
    Masina:
    Audi a6 2,7 tdi 2011
    Nu o avea A6 confortul la Q7... dar este o masina confortabila la drum lung... daca mai ai si suspensia pe aer.... o placere pura!
     
    Cata_ADC și MarianMaxx apreciază asta.
  15. z1daru

    z1daru Silver Member

    Înscris:
    6 Ian 2018
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    A4 B6 - (AVF) 2004
    Ma jur ca am trait cu impresia ca ai un 3 litri sub capota, Marian!

    Bine ca nu ai mai intampinat nicio problema pe drum si sa ne vedem sanatosi la urmatoarea!

    PS: Masina ta e superba. Foarte bine ca te-ai decis sa mai 'tragi de ea'. KM fara probleme!
     
    Cata_ADC, MarianMaxx și bobalex18 apreciază asta.
  16. Gabriel Popa

    Gabriel Popa 5th Gear Member

    Înscris:
    22 Apr 2017
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 C5, 2.7T Q, BES, 2003 / Audi A6 C5, 4.2 Q, ARS, 2000 / Audi A8 D2, 6.0 Q, AZC, 2002
    Ma bucur ca ne-am cunoscut, Marian! Chiar daca te-am luat tare la pranzul cu peste, imi cer scuze si cu gandul ca ai inteles printre randuri ce am sustinut, m-ar bucura orice intalnire viitoare!

    Asteptam sa aduci masina la liman si sa continui proiectul. Felicitari pentru prezenta alaturi de noi!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Andu333, Cata_ADC, MarianMaxx și alți 2 apreciază asta.
  17. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    @bobalex18, ar fi super o intalnire in Italia, nu as mai strabate atata drum! O sa ajut si eu cu ce pot daca este nevoie, dar sa organizez, sincer nu as avea rabdarea pe care ai avut-o tu.:)

    @ZDR1k, cand ai scris in topicul tau "in fata colegul Mihai din Brasov cu un V6 - 3 litri, in spate Marian cu alt V6.. deci tras si impins" am crezut ca la partea in care ma priveste era o gluma.:) Era bun un V6, dar in ultima vreme sub capota imi merg doar 4 cilindri, si aceea in linie... probabil am un defect.:(

    @Gabriel Popa, la inceput am crezut ca glumesti cu aceea discutie, dar am inteles ca esti serios si nu am mai vrut sa insist. De suparat nu m-am suparat, fiecare vede lucrurile in felul lui.
    Apropo, in orasul meu a castigat alegerile primarul meu preferat, cel de care iti spuneam!:o:

    Cum spuneam mai inainte, masina mai ramane o perioada, perioada in care am sa ma ocup de ea "in felul meu".:) Astept cu nerabdare urmatoarele intalniri, si chiar in August poate este posibil sa organizam o intalnire spontana cu cine este disponibil.:beerchug:
     
    mihaicristian, stefan550, mirceacml și alți 5 apreciază asta.
  18. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Ai uitat o poza frumoasa Marian, in care iti spuneam "Da-i o sansa masinii, nu-i da foc ! :) " Hai ca a fost frumos, de apreciat totusi drumul tau lung care l-ai facut SPECIAL ( cu caps lock cum ii place unui coleg ) pentru intalnire ! Jos palaria ! :hi:Masina ta, chiar arata bine, numai ca micile defecte nu-ti dau pace, il rugam pe Gabriel sa iti faca cunostinta cu Dandu si atunci vei dormi linistit ! :cool:

    10.jpg
     
    stefan550, mirceacml, Mitiy și alți 5 apreciază asta.
  19. Cosmin790

    Cosmin790 5th Gear Member

    Înscris:
    16 Iul 2016
    Locație:
    Bruxell
    Masina:
    Audi a6 2,7 tdi 2011
    Daca intalnirea asta ar fi la inceputul lui August... as fi primul pe lista..... speranta moare ultima..
     
    mirceacml apreciază asta.
  20. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Looks like we have a meeting??:)
     
    Cosmin790 apreciază asta.

Distribuie pagina asta