1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 C7 2.0 TFSI Hybrid

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de paul.sergiu75, 24 Ian 2017.

  1. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Buna seara colegii! Din pacate nu sa mai intamplat nimic nou... din ce vad Tata nu prea mai vrea sa bage bani in modificari gen AirRide,Jante,Lip,Exhaust si multe altele care sincer ma gandeam ca impreuna o sa le facem la noua masina! Sincer imi dau seama ca deja a ajuns la varsta care nu mai ii arde de asta. Ieri am condus 300 km impreuna cu Tata a fost o placere, masina la drum este super!!!! Luna vitoare sa vad ce bani am strânși si o sa cumpar o buza/Lip de la Maxton care este 300 Euro si arata super parerea mea. IMG_1530.JPG
     
    stefan550 și bobalex18 apreciază asta.
  2. AndreyPH

    AndreyPH Gold Member

    Înscris:
    20 Apr 2015
    Locație:
    București / Bușteni
    Masina:
    Skoda Octavia vRS, 2.0TDI, CEGA, 2010, 267CP, 586Nm
    Daca tie/voua va place lip-ul ala, restul nu mai conteaza. Eu personal o gasesc scarboasa. Cel putin daca nu umblati si la praguri si bara spate, o sa fie kitsch rau.
     
    paul.sergiu75, Cata_ADC și bobalex18 apreciază asta.
  3. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    mie unul îmi place cum arată așa. poate doar dacă vrei un kit complet s-line, în rest nu are rost să o „strici”.

    aș vrea să văd mai multe informații legate de consum
     
    Cata_ADC apreciază asta.
  4. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    ;)Bine zis colegii! Nu prea da bine pe masina lip-ul ala, astazi am probat noul Audi A6 C7 Allroud si un Touareg dar nu se compara cu A6 care il avem.... C7 Allroud este aproape la fel nici o diferenta doar suspensia pe aer! Iar Touareg-ul este prea balena, am vorbit cu un baiat care tata este prieten si lucreaza de unde am luat masina si o sa ne de-a niste jante de 20 vara dar momentan trebe sa gaseasca o masina sa pună cele de 19!!! In momentul asta sunt la spalatorie si fac curat in masina impreuna cu Tata :)
     
    Sebi Cioată și Mitiy apreciază asta.
  5. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Buna seara colegii! Astazi am cumparat un chip pentu A6 prima modificare adusa la masina, este vorba de un chip de la RaceChip ce-i mai buni la chipbox! A costat cam 250 euro si stiu acum o sa zica multi ca puteam face o resoftare... dar momentan nu prea am gasit aici in Norvegia pe cineva care sa stie sa faca bine de tot un soft, daca nu imi convine cum se comporta masina dupa instalarea chipului il dau jos simplu! Consumul cica il scade cu un litru pana la urma o sa merg pe gratis!!!!!!!! Masina dupa ce voi instala chipul o sa ajung fix la 300+ cai!!! Motorul pe benzina 265 cai cu chip si cel electric 35 cai cam pe acolo normal cel electric are 54 cai si 211 cel pe benzina dar la final ajung impreuna la 245 deci plus minus. Acum sper sa nu am probleme cu cutia de viteze voi ce ziceti?? Rezista la cativa cai in plus?
     
    Alex_WeS apreciază asta.
  6. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Astazi am vorbit cu Tata si am zis sa dăm jos emblemele de pe A6 tot, mai avem sa dam maine pe lateral si atat... o sa arate mult mai bine plus mai curat. Pe A4 B7 AirRide nu am avut nici o emblema doar cea cu cerculețe dar aia nu am putut sa o dam jos ca fostul proprietar a facut o prostie dar asta e alta poveste! Maine mai avem sa dam jos lipiciul care a ramas dupa cum se vede si in poza si emblemele laterale si dupa sa spalam masina iara! Cum vi se pare? Cam asa o sa arate spatele la A6 pe vitor!!!:):):) Apropo cineva care ma poate ajuta cu un sfat cum sa dau mai repede lipiciul ramas?
     
  7. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    daca ma inspir din alte topicuri, cu flexul :))))
    acasă merge cu acetona dar la masina sigur ataca lacul. La spălătorie nu te ajuta baietii?
     
  8. gabitza121

    gabitza121 Audi Expert

    Înscris:
    22 Ian 2013
    Locație:
    Brașov / Benidorm
    Masina:
    a6 avant quattro,2.5tdi AKN 2001/ a6 avant quattro, 3.0tdi BMK 2006
    Pai de ce nu ai cautat solutia intai care sa iti fie mai ok in inlaturarea lor.

    Cam asa trebuia sa faci,acuma o sa ramai cu urme deci clar o sa trebuiasca sa intervi in zona cu o polishare si nu una facuta de orice spalatorie.
     
    paul.sergiu75 apreciază asta.
  9. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    @gabitza121 Am incercat deja acum seara sa mai dau jos si am reusit sa dau A si 6. Nu ramane deloc nici o urma dar oricum trebe spalata masina! Aici in Norvegia tu iti speli masina, noi am incercat cu apa dar nu sa dus maine o sa continuam si dupa spalam iara masina si vedem daca ramane ceva urme sau nu. Oricum multumesc mult pentru video
     
  10. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    Incearca cu wd-40, se curata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Incearca cu o 'guma' pe care o are reprezentanta (au anumite mirosuri specifice). Se pune pe ceva mecaninc, gen flex, trimer..etc. Si trebuie folosit la viteze mici. Eu asa am scos urmele de la vechiul eleron.
     
  12. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
  13. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Cristi scuze de deranj nu m-am uitat !! Nu se va mai repeta urmatoarea dată. :)
     
  14. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    De la ziua mea am facut deja cativa km cu masina! Sunt tare bucuros ca tata ma lasa sa conduc masina asta 2 ani si dupa ce iau permisul categoria B pot sa imi conduc masina B7! :)
     
    Alex_WeS și Andu333 apreciază asta.
  15. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Astazi dupa ce am iesit de la lucru dupa 8 ore a veni tata si am primit voie sa conduc iara toata ziua!! Am facut si plinul cu benzina de 98+ si am facut cam 80 km.. De la ziua mea de nastere de cand am facut 16 ani a trecut ceva timp si pe zi ce trece deja ma simt mai relaxat la volan!! am experienta multa cu Gokart am condus mult timp pe circuit dar nu se compara cu o masina care este destul de mare... #Paul
     
    Alex_WeS și bzn_marius apreciază asta.
  16. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Am terminat azi sa dam toate emblemele jos!! Nu am avut timp plus ca azi a fost singura zi cu soare aici.... cine zicea ca trebe polish cand dai jos emblemele???:p:p:):arco: Hahaha nu a ramas nici o urma plus ca arata super bine! Daca va zic cu ce am dat jos urmele care au mai ramas o sa râdeți: cu șervețele de bebeluși.:yum::yes:
     
  17. Alex_WeS

    Alex_WeS Silver Member

    Înscris:
    30 Iun 2015
    Locație:
    Râmnicu Sărat
    Masina:
    SQ5 - 3.0 BiTdi 313 HP (CGQB) - 2015
    Jos cu suportul de la număr :))
     
    paul.sergiu75 apreciază asta.
  18. Sergio

    Sergio 6th Gear Member

    Înscris:
    20 Oct 2016
    Locație:
    Brașov
    Masina:
    Audi a4 b8 2.0 TFSI
    Arata bine, dar eu as fi pastrat sigla Audi
     
    paul.sergiu75 apreciază asta.
  19. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    deci anul asta, vara a căzut intr-o joi :))))
     
    cogdao apreciază asta.
  20. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    @Alex_WeS hahaha toate la timpul lor incet incet.....
    @bobalex18 Pai aici tot timpul ploua foarte putin soare si atunci cand este soare nu cred ca vrei sa faci altceva decat sa te bucuri de el!!!
     

Distribuie pagina asta