1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 C7 2.0 TFSI Hybrid

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de paul.sergiu75, 24 Ian 2017.

  1. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Faza este ca modelul hybrid in loc de turometru este unu cu procentaj si eram foarte curios la ce rpm schimba masina!Normal ca nu ma uit la telefon tot timpul cand conduc, dar e foarte bine de stiut temperatura motor si încărcarea. Telefonul e cel care il folosesc asa ca decat sa stea in masina degeaba mai bine imi arata ceva informați despre motor.
    Plus ca App iti arata trubo boost, timp 0-100, consumul cand stai pe loc, poti sa iti faci o diagnoza rapida in caz de se intampla ceva pe drum! Deci nu e doar sa imi arate rpm :);)
    @Cata_ADC @bobalex18 @Mitiy @Blastoise
     
    Ultima editare: 21 Noi 2017
    Bozonc Andrei apreciază asta.
  2. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salut colegii! Aseara am vazut in oras un A6 C7 Avant cu AirRide care avea un lip zic eu dragut, am mers la proprietar si l-am intrebat de unde a cumparat lip-ul era de la Ez-LIP. Ajuns acasa am dat si eu comanda de un LIP pe culoarea alba de la Ez Lip. Trebe sa ajunga pe data de 14 feb si atunci o sa revin si cu niste poze cum arata pe masina! In rest nimic nou la masina.... trebe facut servisul si schimbul de ulei zilele astea, masina a facut 10.000+ de km si eu cam pe acolo schimb uleiul!
    Las niste poze cu lip-ul, A6 si un Rs6 care este vecin cu mine :)
     
    Andu333, stefan550, Xtremer și încă o persoană apreciază asta.
  3. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salut colegii! Azi a fost o zi mare pentru masina am facut schimbul de ulei (Mobil 1) plus filtre pentru ca deja am facut 10.500km de cand am cumparat masina. Am facut acum 1 an schimbul deci era si timpul, plus ca trebea sa fac verificarea/itp si nu il luam daca nu facem schimbul. Verificarea aici este un test care nu toate masinile il iau daca ai mai mult de 2 puncte nu trece masina verificarea. De exemplu ai un bec ars ai 1 punct. Nu iti merge geamul ai 2 puncte, ai placutele prea uzate clar 2 puncte deja esti picat.:p Masina a luat cu 0 puncte adica nici o eroare nu a avut! Acum astept saptamana vitoare trebe sa vina lip-ul si o sa revin cu niste poze :)
     
    Iasmin90, gavryus, lowlife și alți 5 apreciază asta.
  4. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salut, salut colegii! Azi a venit lip-ul si l-am si montat fix acum. Mie sincer imi place cum a iesit, acum vreau sa aud si parerea voastra :)
    Am comandat recent si un filtru sport de la Pipercross si cred ca urmeaza sa comand si niste praguri de la Maxton Design! Alte planuri pentru acest an sunt un Soft Stage 1 si un Difuzor de Rs6 :)
     
    scooby88, stefan550 și Andrei9 apreciază asta.
  5. seftaka

    seftaka Silver Member

    Înscris:
    7 Iul 2016
    Locație:
    Constanța
    Masina:
    Ex: Audi A6 2.0 TDI CGLD 2012 & Porsche Cayenne 3.0d 2016
    Mi se pare ca arata destul de bine, ai jantele pe 20 cred si da bine. Am fost si eu cateva luni in interes de serviciu in zona Aukra, si aveau numai tigai de masin, ciudat ce spui despre itp. Intreaga zona mi s-a parut sinistra, parca s-a oprit timpul in loc.
     
    adrian112 apreciază asta.
  6. tavicosma

    tavicosma Bronze Member

    Înscris:
    18 Aug 2016
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    A4 B8 Avant 2011 3.0 TDI CCWA Quattro S-Tronic
    Eu zic ca ar merita niste elemente si la praguri/bara spate.
    Asa pe fata e prea joasa cu lipul si nu are nici o continuitate.
     
    0218cristian și czsilviu apreciază asta.
  7. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Ma bucur ca va place! Cum am zis si mai sus pe vitor o sa urmeze si alte elemente. Intre timp ieri a venit si filtru de la pipercross si l-am si montat pe masina! :)
     
  8. Adrian88

    Adrian88 1st Gear Member

    Înscris:
    19 Apr 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7, 4L, 2014, 3.0 diesel, 245CP ( CRC )
    Sti cumva care sunt costurile bateriei pentru o eventuala inlocuire in caz ca se consuma ? Macar cu aproximatie in functie de tara ? In Bucuresti nu are nimeni in exemplar A6 C7 hybrid ? Eram curios de consum, dar nu in orase mai putin aglomerate. @paul.sergiu75 pe autostrada la 130 km/h , poti folosi electricul ?
     
  9. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Avem un nou upgrade la motor ! Stage 1+ de la 245 cp si 480 Nm la 310 cp si 600 Nm. Masina rupe, efectiv.
     
    Chriss_Deejay, gutza25, GeoBAG și alți 6 apreciază asta.
  10. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Se pare ca luna asta masina a primit niste modificari! Prima data Stage 1 si acum distantiere de la Eibach 20mm... ce parere aveti? Masina este pe fitment cat de cat, urmeaza zilele astea sa ii fac niste poze. In poze nu se vede foarte mare diferenta dar in realitate pare mult mai lata si agresivă!
     
  11. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Bravo, te tii de treaba! Pozele nu fac dreptate modificarii insa inteleg diferentele si cred ca sunt semnificative cand privesti masina pe viu. Ceva asemanator am avut si eu in primavara cat am mers cu rotile de A5.
     
  12. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Pe alb si mai ales cu ultimele modificari, cred ca lipseste S-line exterior. ;)
     
    stefan550 apreciază asta.
  13. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    foarte frumos . Ce ET ai acum cu distantiere ? Din ce stiu ar fi trebuit sa atinga in aripi ...
     
  14. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    @stefan550 Da in poze nu se vede dar in realitate inainte jantele nu ieseau in evidenta si masina arata foarte urat cu jantele înăuntru!
    @MarianMaxx Nu promit nimic dar poate apare un kit de Rs6 sau S-line....toate la timpul lor @Cata_ADC nu stiu exact ce Et am acum. Dupa cum am calculat eu nu ar trebui sa atinga acum, plus ca vreau pana la anul AirRide si atunci vine putin camber si o sa fie perfect!
     
  15. Cata_ADC

    Cata_ADC Moderator Staff Member

    Înscris:
    14 Feb 2008
    Locație:
    Brasov - Zarnesti
    Masina:
    alta marca I3 , e-drive 2018
    @paul.sergiu75 daca nu ma insel jantele tale au 8.5 J latimea cu ET 45
    Respectiv acum ai ajuns la ET25 ceea ce mie personal mi se pare mult iar pe fata pe o suspensie pneumatica cu siguranta iti va atinge in aripi...

    jantele de RS6 mie cu ET25 mi-au atins dar au si 9.5J acum ramane de vazut

    In orice caz arata frumos :friends:

    Mie imi place
     
    Ultima editare: 30 Aug 2018
  16. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Salut colegii! Zilele trecute am luat masina la scoala si am montat niste arcuri H&R care lasa masina mai jos cu 35/40mm!! Am avut o gramada de lucru si am incercat sa scot arcurile de pe spate fara sa mai scot bartele si restul.. a durat cam toata ziua 4-5 ore si am mai schimbat si bujile cu unele noi NGK! Masina momentan e mai joasa cu un deget dar se va mai lasa putin si atunci o sa revin cu poze. :)
     
    Chriss_Deejay, cogdao, RazvanRXR și alți 2 apreciază asta.
  17. RazvanRXR

    RazvanRXR 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Dec 2017
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A5 2.0 TFSI 211cp Quattro 2009
    Felicitari, arata foarte bine masina! :beerchug:
     
  18. AndreiF92

    AndreiF92 Silver Member

    Înscris:
    14 Dec 2015
    Locație:
    Arad - București
    Masina:
    A4 B8 2009 2.0 TFSI 270 HP CDNC
    Imi place masina si combinatia asta de motor electric + benzina. Ma gandesc ca in oras daca mergi usor, functioneaza motorul electric pana la o anumita viteza si ai consum zero. Si cand o calci intra motorul pe benzina si apar calutii :D
     
    paul.sergiu75 apreciază asta.
  19. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Hohoho a venit Mos Craciun mai devreme anul asta! Numai ce am comandat un spoiler de carbon si se anunta sa vina pe luna vitoare.
     
    Alex_WeS apreciază asta.
  20. paul.sergiu75

    paul.sergiu75 6th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2015
    Locație:
    Timișoara / Bergen
    Masina:
    Audi A4 B7 2.0 TDI 140 Hp Bpw Airride,Audi A6 C7 Hybrid si Audi A4 B7 BLB
    Sper sa va placa!!
     
    eKKoMan82, Bozonc Andrei și serbanik365 apreciază asta.

Distribuie pagina asta