1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 C7 3.0 Biturbo Competition 326 HP

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de Cristi Badea, 20 Noi 2019.

  1. Cristi Badea

    Cristi Badea 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6, 3.0L, V6BiTdi Competition, 405HP, 790Nm, An 2016 ... Cu MRC Tuning Stage 1 (ECU+TCU)
    Salut,
    Cristi e numele meu si ma alatur si eu clubului cu un Audi A6, pe care mi-l doresc de ceva vreme. Achizitia a fost facuta la inceputul acestei luni.

    M ar interesa sa stiu cateva informatii privind un set de jante pe 19, astfel incat sa nu fiu nevoit sa adaug distantiere sau flanse. ( ex Et ?, J ? )

    In acelasi timp, vreau sa invelesc in totalitate masina in folie transparenta de protectie, daca cineva ma poate ajuta cu o recomandare, dau un rand de bere sau alternative :))
     
    P.Bogdan82, Vlad Nicolae, gavryus și alți 20 apreciază asta.
  2. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Bine ai venit si felicitari pentru achizitie!:applaus:

    Pentru partea exterioara pui o folie transparenta pentru protectie, dar ce faci cu interiorul acela deschis la culoare?! Este foarte frumos, dar trebuie sa te imbraci doar in halat alb si manusi. :)

    Pentru jantele de 19" iti trebuie un 8.5J si ET45... ca sa mergi pe ce da producatorul .

    Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!
     
    Cristi Badea apreciază asta.
  3. Cristi Badea

    Cristi Badea 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6, 3.0L, V6BiTdi Competition, 405HP, 790Nm, An 2016 ... Cu MRC Tuning Stage 1 (ECU+TCU)
    Bine v-am gasit si multumesc de urare, MarianMaxx!

    Folosesc masina daily` .... si cel putin in prezent, imi place combinatia. Nu stiu ce pitici o sa-mi vina pe viitor, legat de interior :)

    Privind jantele, am sa vad cum vin pe masina dimensiunile pe care mi le-ai spus. Acum sunt pe 20 si am devenit detector de gropi :)

    Cateva cadre cu masina in stage 1

     
    Christy, eKKoMan82, Marco_audi și alți 5 apreciază asta.
  4. mirceacml

    mirceacml Audi Expert

    Înscris:
    17 Sep 2015
    Locație:
    Ploieşti / Caransebeș
    Masina:
    A3 8P, 2007, 2.0 TDI BMM, 145 cp
    Colegul @LAURENTE are la ora actuala al lui C7 infoliat complet in folie transparenta. Ia legatura cu el pentru mai multe detalii.
     
  5. Cristi Badea

    Cristi Badea 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6, 3.0L, V6BiTdi Competition, 405HP, 790Nm, An 2016 ... Cu MRC Tuning Stage 1 (ECU+TCU)
    Multumesc mult!
     
    mirceacml apreciază asta.
  6. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    Felicitari pentru masina! Motorul face totul la o astfel de masina!
    O curiozitate: ai verificat pe baza decoder ului daca interiorul este la fel cu realitatea? Ma surprinde combinatia aleasa dintre: plafon negru cu alcantara, scaune si trimuri.
    Eu credeam ca editia Competition se diferentiaza prin scaunele de la interior, ceea ce la tine se pare ca nu e cazul.
     
  7. Msclemike

    Msclemike 3rd Gear Member

    Înscris:
    16 Noi 2018
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi
    E competition... Sa o stapanesti sanatos, foarte fain interiorul.
     
  8. waf

    waf Platinum Member

    Înscris:
    15 Apr 2012
    Locație:
    București
    Masina:
    oooo A4,2003,1.9 TDI quattro,AVF 131cp; Vw Golf IV,2003,1.9 TDI 4motion,ARL 150 cp
    N-am zis ca n-ar fi competition, mai ales ca banuiesc ca actele mentioneaza clar puterea motorului (e cea mai elocventa proba).
    Interiorul ma surprinde deoarece n-am mai vazut combinatia asta (nu spun ca nu ar fi posibil, avand in vedere ca poti configura dupa bunul plac), doar am intrebat daca in decoder apar aceleasi informatii.
     
  9. Cristi Badea

    Cristi Badea 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6, 3.0L, V6BiTdi Competition, 405HP, 790Nm, An 2016 ... Cu MRC Tuning Stage 1 (ECU+TCU)
    @Msclemike, multumesc la fel !

    Si eu as fi optat pentru o culoare mai inchisa la interior dar avand in vedere pachetul de optiuni si varianta de motorizare, am acceptat repede ideea de "inger alb" :)

    @waf, multumesc de apreciere!

    Privind verificarea interiorului, da, masina a fost verificata prin mai multe surse. Unicul propietar a fost compania Airbus, fiind utilizata de cineva din top management. De aici si alegerea interiorului deschis la culoare.
    Din cate m-am interesat si eu (inainte de achizitie), editia Competition, ofera o gama larga de optiuni la interior. Nu este ceva standard...mai jos cateva exemple cu mai multe optiuni de interior, pentru editia Competition:

    https://www.auto-data.net/ro/audi-a...-v6-competition-326hp-quattro-tiptronic-20706



    https://www.auto-data.net/ro/audi-a...tdi-competition-326hp-quattro-tiptronic-23595
     
    C.i.A ionutz și bobalex18 apreciază asta.
  10. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    foarte frumoasa masina si potenta, sa te bucuri de ea cat mai mult :salute:.
     
  11. stefan550

    stefan550 Platinum Member

    Înscris:
    19 Ian 2015
    Locație:
    București
    Masina:
    Ex: S4 Quattro, CGXC 3.0 TFSI, 2013
    Foarte frumoasa masina si foarte dotata, sa o stapanesti cu drag!
     
  12. C.i.A ionutz

    C.i.A ionutz 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Oct 2019
    Locație:
    vrancea
    Masina:
    audi 3.0 2016
    Salut Cristi ,
    Văd că ai achiziționat mașina de la AutoLeasing. Așa e ? cum sunt cei de la firmă ca si eu as vrea sa iau una tot de la ei si sunt indecis pentru ca imi plac doua. Una am văzut-o dar alta nu si ei pun presiune ca am dat peste o persoană cam fără experiență (zicand ca distribuția e pe curea vorbind de un A6 allroad 3.0) :)
     
  13. Caprita Emanuel

    Caprita Emanuel Silver Member

    Înscris:
    9 Ian 2018
    Locație:
    Rastatt DE
    Masina:
    A7 3.0 TDI 2015 (CRTE)
    O super mașina!Felicitări si sa te bucuri de ea fără evenimente neplăcute.
     
  14. Cristi Badea

    Cristi Badea 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6, 3.0L, V6BiTdi Competition, 405HP, 790Nm, An 2016 ... Cu MRC Tuning Stage 1 (ECU+TCU)
    @mik15, @stefan550, @Caprita Emanuel, multumesc de primire si urari! ....numai ``jucarii`` frumoase pe aici :)

    @C.i.A ionutz, da, prin Leasing Automobile am achizitionat masina. Baietii sunt ok dar iti recomand ca TU sa te asiguri suplimentar de verificari ca la carte. Eu, de exemplu, am vazut masina inainte si pe langa asta, am apelat la tipul de la `` masina potrivita`` ... si spun ca a meritat fiecare leut. In plus vezi ca se poate negocia pretul ;) Bafta!
     
    C.i.A ionutz apreciază asta.
  15. C.i.A ionutz

    C.i.A ionutz 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Oct 2019
    Locație:
    vrancea
    Masina:
    audi 3.0 2016
    Sa te poarte sănătos masina Cristi si fara evenimente neplăcute. Mulțumesc de informație.
     
  16. CB927MF

    CB927MF Audi Expert

    Înscris:
    12 Iul 2008
    Locație:
    **VrAnCeA®**
    Masina:
    AUDI A6 1.9TDI AVF 131Cp 2002
    Masina e super personalizata din ce se vede in decodare. Si asa e combinatia aleasa plafon negru cu interior argento luna.

     
    Cristi Badea apreciază asta.
  17. bobalex18

    bobalex18 Audi Expert

    Înscris:
    21 Iun 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B9, 2.0 TDI 2016 Stronic&quattro
    Un competition e mereu "ce trebe". Felicitări pentru achiziție și mulți km fara griji
     
  18. Heisu Bogdan

    Heisu Bogdan 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Aug 2016
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    Audi A6 C7 3.0TDI 2012
    Felicitari pt masina. Legat de jante, nu cred ca exista vreun model OE cu care sa obtii acea “aliniere” la caroserie care ne-o dorim cu totii. Personal am optat pentru un set custom de la japan ... si mai exact pe 19", 9.5 J, ET 33. A fost configuratia recomandata de ei si intradevar se aliniaza perfeeeect pe masina. Asta pentru ca ai zis ca nu vrei sa folosesti distantiere. Acum depinde si de configuratia suspensiei, aici nu ma prea pricep, eu am un C7 din 2013 3.0 tdi varianta de 204 cp (doar tractiune fata), suspensie pneumatica. La tine e posibil sa difere, nu stiu, nu vreau sa ma pronunt si sa induc in eroare.
     
  19. Cristi Badea

    Cristi Badea 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6, 3.0L, V6BiTdi Competition, 405HP, 790Nm, An 2016 ... Cu MRC Tuning Stage 1 (ECU+TCU)
    @C.i.A ionutz, Cu placere Ionut!
    @CB927MF, Multumesc de completare!
    @bobalex18, inca ii imblanzesc caii si da, este exact ``ce trebe`` :), Multumesc!
    @Heisu Bogdan, Merci mult pentru ajutor. Am luat deja legatura cu cei de la Race-Shop, cautam o varianta potrivita si pentru mine.
     
  20. Cristi Badea

    Cristi Badea 1st Gear Member

    Înscris:
    27 Oct 2019
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6, 3.0L, V6BiTdi Competition, 405HP, 790Nm, An 2016 ... Cu MRC Tuning Stage 1 (ECU+TCU)

    Salut Bogdan,
    Pot sa vad si eu ceva poze cu masina, sa mi dau seama mai bine cum vin rotile alese de tine? Multumesc!
     

Distribuie pagina asta