1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi A6 C7 Sepang Blue

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de cezar_1985, 19 Mar 2016.

  1. cezar_1985 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0biTDI 384cp
    Salut, va prezint si eu "Pubela" mea, un A6 4G din 2012 cumparat din Germania la 110.000 km.
    Cautam ceva mai mare, masina precedenta fiind un Scirocco 2.0 TDI de 170cp de care am fost foarte multumit si care i-am vandut-o unui prieten.

    Nu prea stiu toate optiunile de pe noua masina, in primul rand m-a interesat motorizarea cand am ales-o (3.0 biTDI 313cp quattro) si culoarea exterioara, nu prea vroiam negru sau argintiu decat daca avea un interior care merita.

    Principalele optiuni ar fi: ACC, scaune electrice, incalzite, ventilate cu masaj, clima 4 zone, bancheta spate cu incalzire, volan cu incalzire, MMI (nu stiu ce tip este, ca am vazut ca exista mai multe modele), am vazut si o magazie de cd-uri in torpedou care nu cred c-o voi folosi, soft-close la toate usile, portbagaj cu inchidere din buton, perdele pe spate (ii lipsesc draperiile :) )
    Jantele sunt rotor pe 20 cu anvelope 255/35R20.

    Ce mi-a parut rau prima oara ca nu a avut a fost suspensia adaptiva, dar dupa ce am vazut cam cat se ridica nu prea mi-a mai parut rau. Ma interesa ca s-o pot ridica cand o bag in parcarea subterana. Cu suspensia ei s-line atinge, poate pe viitor ii voi monta air-ride desi nu stiu cat este de sigur si nu vreau sa afecteze celelalte sisteme ale masinii.

    Momentam am doar o poza de la spalatorie si pozele care erau in anunt.

    Va urma o revizie generala + un detailing interior exterior.
     
    Znstefan, mihaicristian, Red_ și alți 5 apreciază asta.
  2. radu20

    radu20 Silver Member

    Înscris:
    15 Oct 2011
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A6 ;2.0 TDI,2009(CAG) 136CP, Multitronic + Audi A3 8P, 2.0 TDI,2007(BMM) 140CP,DSG
    Superbă culoarea. ..și masina!
    Drumuri bune sa ai cu ea.
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  3. MarianMaxx

    MarianMaxx Audi Expert

    Înscris:
    19 Apr 2014
    Locație:
    Italia
    Masina:
    Audi A6 4G "break" 2.0 TDI ultra 190 CP S-tronic (CNHA) 2014 "S-Line de Romania"
    Bine ai venit! Ai ales un motor demn de o asa masina. Sa te poarte sanatos si sa te bucuri de ea. Culoarea este perfecta pe acest model.
    Asteptam mai multe poze cu masina.
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  4. cezar_1985 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0biTDI 384cp
    Multumesc. Sincer culoarea mi-a luat ochii prima oara, desi filtrasem cautarile pe mobile doar pentru tipul asta de motor. Inainte ma uitam dupa bmw 535xd sau CLS350 4matic dar nu gaseam nimic sa ma dea pe spate, la CLS am renuntat din cauza motorului care era doar cu o turbina si avea putere mai mica iar la BMW...nu gaseam ceva sa-mi placa atat exterior cat si interior. Mi-ar fi placut si A7 ca design exterior dar am preferat culoarea si motorul mai puternic caci la A7 biturbo sarea cu mult peste buget.
     
    OviDU apreciază asta.
  5. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Intr-adevar superba culoarea :) s-o stapanesti sanatos ! Soft close la toate usile, iar o dotare foarte rara pe care o ai in configuratie, iar motorul de vis :rock:

    Bun venit si succes in modificarile ce vor veni !
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  6. bet

    bet Gold Member

    Înscris:
    1 Apr 2008
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 4G 2O12
    Superba! O prinde foarte bine culoarea!
    Ai pierdut ceva optiuni pe drum head-up display, parking assist, lane assist, bose.
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  7. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    ai luat ce era mai important si anume motorul :D, e superba masina, pe langa motor si culoarea aceasta e in topul preferintelor mele, sa te bucuri de ea fara probleme!
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  8. apokalypsm

    apokalypsm Silver Member

    Înscris:
    21 Aug 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A8 3.0 TDI ASB Tiptronic quattro 2005
    Super masina, super motor, de culoare nu mai zic si cu optiuni peste medie. Drumuri bune sa ai si fara incidente. La cat mai multe poze si modificari pe care sa le vedem aici.
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  9. dvr

    dvr Silver Member

    Înscris:
    27 Oct 2013
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 C8 Avant quattro, 50 TDI (DDVB), MY 2019
    Foarte tare masina! Sa te bucuri de ea fara niciun fel de probleme!
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  10. cezar_1985 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0biTDI 384cp
    Multumesc tuturor. Si inca o optiune care imi place fooooooarte mult Audi active sound, eu zic ca merita toti banii.
    Aveti idee despre air ride daca se poate monta fara sa apara probleme cu alte sisteme ale masinii?
     
  11. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    N I C E ! Felicitari & Enjoy!
     
    cezar_1985 apreciază asta.
  12. Tudor.r

    Tudor.r 3rd Gear Member

    Înscris:
    23 Feb 2013
    Locație:
    Iași
    Masina:
    ... Loading
    O bestie frumoasa ! :hubbahubba:
    Poate ai timp sa mai pui cateva cadre din interior ! Numai bine !:hi:
     
  13. radu20

    radu20 Silver Member

    Înscris:
    15 Oct 2011
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A6 ;2.0 TDI,2009(CAG) 136CP, Multitronic + Audi A3 8P, 2.0 TDI,2007(BMM) 140CP,DSG
    Acum după ce te au felicitat atâția oameni ...cred ca titlul topicului e nedrept.☺
    Nu-i mai spune...Pubela , chiar nu merita, e prea frumoasa pentru un asemenea nume...☺
     
    sel apreciază asta.
  14. cogdao

    cogdao Platinum Member

    Înscris:
    8 Sep 2011
    Locație:
    București
    Masina:
    A4 B8.5 2.0 TFSI QUATTRO TIPTRONIC
    De acord, desi incerci sa fii modest, nu e nevoie, masina este superba.
    Airride e ok, atata timp cat cumperi ceva calitativ.
     
  15. Z.Bogdan

    Z.Bogdan 4th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0TDI 2005
    Sfatul meu este sa nu`ti montezi Airride...am avut si eu cred ca 6ani cumparat de nou GAS eu zic una din cele mai tari firme de Airride din Germania. este frumos doar ca este joasa masina in rest nu`i vad scopul. Masina este o frumusete! nu o strica cu furtune butoane si alte prostii!
     
  16. cezar_1985 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0biTDI 384cp
    Pubela vine de la culoare :)), culoare care cum v-am spus a avut un rol foarte important în alegerea mașinii. După o revizie completa ii voi face și un detailing complet și posibil o recondiționare a jantelor pentru ca sunt cam atinse cel puțin doua din ele au ceva ciupituri adânci.
    Suspensia s-line mi se pare perfecta din punct de vedere al gărzii la sol și al duritatii.

    @Z.Bogdan de asta imi este urat, fire, furtune, improvizatii. Eu vroiam air-ride ca sa o pot ridica cand am nevoie s-o bag in parcarea subterana de la bloc, oricum cred ca voi renunta la idee.

    Ma interesasem si de montajul suspensiei adaptive originale dar este foarte complicat si nu se baga nimeni la noi, nici la reprezentanta. Si dupa ce am vazut cat se ridica cu suspensia adaptiva nu prea ma ajuta. Avem rampa la parcare foarte abrupta, cu scirocco intram la fix dar era mai inalta si mai scurta masina.
    Si daca va vine sa credeti ca am ales-o pe asta albastra fara suspensie adaptiva si fara faruri cu led in detrimentul uneia albe care avea suspensia adaptiva si faruri led, si culmea era si mai ieftina cea alba :)) cu vreo 1000 euro parca. :))
     
    Ultima editare: 20 Mar 2016
  17. Z.Bogdan

    Z.Bogdan 4th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0TDI 2005
    Da! Eu zic sa alegi o reglabila buna calitate vorbesc. Cand mi-am montat Airride-ul am chelit masina doar pt a trage furtunele bine. Sa nu frece sa faca cute. Si ai in plus butelie,compresor bloc de valve multe nimicuri care ocupa spatiu aiurea
     
  18. cezar_1985 4th Gear Member

    Înscris:
    25 Noi 2011
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A6 3.0biTDI 384cp
    Cred ca renunt la idee momentan.

    Ce culoare ar da mai bine pentru etriere?
     
  19. barladi

    barladi Gold Member

    Înscris:
    10 Dec 2008
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A7 3.0 Tdi (CDUC)- cca 300 CP
    Air ride ceva bun pentru masina respectiva se ridica pe la vreo 6000 Euro. Imi facuse mie o oferta un prieten care se ocupa cu asa ceva. Daca nu ma insel era Accuair
     
  20. Z.Bogdan

    Z.Bogdan 4th Gear Member

    Înscris:
    28 Feb 2016
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 2.0TDI 2005
    Eu am dat acum 6 Ani 3000€ pt o skoda fabia....au ceva preturi baietii.
     
    cezar_1985 și barladi apreciază asta.

Distribuie pagina asta