1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Audi S3 SB

Discuție în 'Masina mea / Prezentarea membrilor' creată de dragosTT, 1 Iun 2017.

  1. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    De astăzi, ziua copilului , sunt posesorul unui Audi S3 SB 2013 , DSG, cu 27.000 km la bord . Ca dotări ii lipsește trapa , navigație ,scaunele au piele parțial, și încălzirea in scaune .

    Deja sunt in căutări de navigație și footrest din aluminiu, in rest ma bucur de prima mea mașina quattro ☺️
     
    LucianP, nrc, MariusSCM și alți 7 apreciază asta.
  2. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Felicitari pentru masinuta si bun venit in club ! :arco:

    In afara de trapa panoramica ( retrofit greu, insa nu imposibil, cunosc cateva cazuri realizate foarte frumos ), poti sa le adaugi pe toate, pe rand ! Banuiesc ca ai de gand sa iti iei navigatia de facelift, nu ?
    Cum de doar 27.000 km ? :) Condus de o batranica ?

    Multa bafta cu masinuta ! :hi:
     
  3. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Da, navigatie facelift acum si in viitor sper sa iau si scaunele recaro de rs3.
    Masina a fost achizitionata din tara de noua, si fostul proprietar o folosea doar ca masina de week-end.
     
  4. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Destul de rare si scumpe scaunele de RS3, n-am avut ocazia sa stau niciodata pe ele, insa par destul de rigide / incomode, datorita umerilor foarte proeminenti. ( http://allegro.pl/fotel-siedzisko-obicie-recaro-audi-rs3-s3-8p0-i6695236525.html#thumb/1 )
    Totodata ai avut "noroc" sa dai peste o masina "ca noua" la propriu. Nu-ti mai ramane decat sa astepti sezonul rece sa vezi cum e quattro la adevarata lui valoare, sau o pastrezi si tu masina de sezon cald ?!
    Poate adaugi totusi niste poze mai detaliate cu masinuta sa ne delectam si noi ! :cool:

    PS. Sa completezi si codul motor la detaliile profilului. ( BHZ sau CDLA )
     
  5. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Nu cred ca voi face mai mult de 10.000 km pe an , mai am un MB A klasse pe care îl folosesc mai mult in oraș .
     
  6. mik15

    mik15 Platinum Member

    Înscris:
    8 Aug 2009
    Locație:
    Sibiu
    Masina:
    VW Touareg 3.0TDi
    pune mai multe poze sa o vedem mai bine :) . Scaunele, desi par incomode, mie mi s-au parut foarte comode la drumuri lungi pe RS6 C6, sunt intr-adevar incomode la intrare si iesire din masina, dar de indata ce te-ai asezat te simti ca intr-un adevarat cockpit de masina de curse, eu aveam si reglaj al aripioarelor sezutului si spatarului si te tineau super bine pe curbe, categoric cele mai bune scaune pentru o asa masina, merita banii mai ales ca probabil o vei duce si tu sa vada ceva sesiuni de track ;)
     
  7. andreitusk

    andreitusk 1st Gear Member

    Înscris:
    3 Feb 2017
    Locație:
    Buzău
    Masina:
    Audi A8 D4, Q7 4M
    Foarte frumoasă mașina, felicitări! Au motoare foarte potente.
     
  8. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Clar vreau sa o duc la Adancata pe circuit ;înainte de S3 am avut un GTI pe care l-am modificat la 350 Cp și un TT stock .
    In afara interiorului , care la TT este puțin mai sportiv , S3 e mult peste la celelalte capitole .
     
    annabudala, cogdao, Sebi Cioată și alți 5 apreciază asta.
  9. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Am făcut și primele modificări :
    - folie Llumar 38 % transparentă pe geamurile spate și luneta; a ieșit exact cum vrut , sa fie o diferența putin sesizabilă între geamurile din fata și cele din spate .
    -Navi RNS-E
     
    annabudala și Glemeanu apreciază asta.
  10. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cu RNS-E-ul s-a schimbat semnificativ interiorul :cool:
    Cam gol acolo sub navigație la opțiuni, sper să le adaugi încet pe toate, in afară de cea cu parcarea automată :) ar trebui schimbată bara și fire + senzori la greu.
     
  11. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Mașina este fabricata înainte sa apăra modelul nou de S3 , a fost cumpărată din stoc , de aceea are dotările standard .
    Le fac încet pe toate :)
     
  12. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Apar ele toate, finante sa fie :) Vad ca ai si "pachet nefumatori" .

    Poate te gandesti si la niste distantiere la jante, vor arata mult mai bine la "linie", iti arat un exemplu cum arata la mine cu ET43, ale tale banuiesc ca sunt ET54.
    IMG_5419.JPG IMG_5468.JPG
     
  13. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Update : pedala repaus Audi TT
     
    mik15 și cogdao apreciază asta.
  14. lucianmarius

    lucianmarius Gold Member

    Înscris:
    6 Mai 2014
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi Q7 2018 3.0 TDI / Ford Mustang Bullitt V8 2020 / ex Audi S5 V8 2007 4.2 FSI (CAUA)
    Faina masina! Suntem vecini de parcare din ce vad in poze :D
     
  15. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Așa este , ți-am văzut și eu azi mașina parcata in rond
     
  16. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Nu am mai scris de ceva vreme.
    Nu am mai facut nici o imbunatatire notabila, sunt in cautari de scaune recaro RS3, dar as vrea sa ma incadrez intr-un buget de maxim 2000 euro IMG_0868.JPG IMG_0949.JPG
     
    ionut1985, Andu333, stefan550 și alți 4 apreciază asta.
  17. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cat te-a ajuns footrest-ul ? Si eu sunt in cautare de asa ceva, dar n-am gasit decat pe la 300-320 lei :( mi se pare exagerat pretul .
    Scaune de RS3 a avut Nelu' in Suedia si au plecat cu 2500 euro spre Germania acum vreo luna de zile...
    Era si la noi pe olx un singur scaun de RS3 pe care vroia 4.000 lei, scaunul soferului, dar e cam aiurea doar cu un singur scaun. Personal le gasesc destul de incomode ( nu vorbesc precum vulpea la struguri ) insa daca ai mai mult de 70 kg pot fi destul de deranjante cel putin la drumuri lungi. Nu mai vorbim de uzura rapida a marginilor - aripa stanga a sezutului si a spatarului.
     
  18. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Frumoasa masina! Treci cumva in fiecare dimineata pe uverturii? O admiram si ma intrebam daca e S3 veritabil sau doar kit exterior
     
  19. Cosmin ZKG

    Cosmin ZKG Moderator Staff Member

    Înscris:
    12 Oct 2015
    Locație:
    Roman
    Masina:
    Audi A3 8P 2004 Coupe 2,0 BKD+
    Cum au alții... :)
     
    Stefan apreciază asta.
  20. dragosTT

    dragosTT 1st Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2013
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi S3 SB 2013
    Am vazut si eu anuntul de pe olx, dar ma cert cu sotia daca iau doar pentru mine scaun Recaro :)
    Am fost intrebat de multe ori daca am doar kit de S3, sunt putine S3 SB in Romania...
     

Distribuie pagina asta