1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Bare plafon pe A6 C5 - instalare / montare ulterioara - portbagaj suplimentar montat pe masina

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de mikyfreestyle, 9 Aug 2011.

  1. box portbagaj pe a6

    Salutari. miine trebuie sa plec in Romania din Italia,si vreau sa imi pun un box pentru bagaje pe masina(A6 2.5 150HP). Pe el scrie ca pot sa incarc 50 Kg,doar ca eu as avea mai mult(cam100KG). Ati incercat vreodata? cum se va comporta masina ca si portbagajul va fi plin.Mersi...
     
  2. CristianM

    CristianM 4th Gear Member

    Înscris:
    14 Sep 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A8, 3.0 TDI S-Line, 2008
    Pai daca spune ca suporta 50kg si tu inghesui 100kg, singura problema ar fi sa cedeze prinderile sau box-ul in sine.

    Masina nu are ce sa aiba. Asta daca nu iei curbe cu 160km/h, ca sa o rastorni, din cauza centrului de greutate modificat.
     
  3. da asa e. am sa merg la sigur. mai las ceva acasa.devine o calatorie mai linistita. ms.
     
  4. Vlad CMV

    Vlad CMV 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Iun 2016
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A6 C5 1,9 TDI AVF 2002
    Va salut dragilor,
    A schimbat cineva barele transversale de pe plafon la A6 C5 avant ? Necesita si demontarea plafonului din interiorul masinii sau se poate fara ? Mulțumesc!:arco:
     
  5. mare_hotz

    mare_hotz Platinum Member

    Înscris:
    3 Noi 2014
    Locație:
    Nurnberg
    Masina:
    A6 2.5tdi Avant AKN
    Necesita stalpii desfacuti si cu o tubulara cu articulatii iti faci loc sa desfaci si sa schimbi.
     
  6. Vlad CMV

    Vlad CMV 2nd Gear Member

    Înscris:
    9 Iun 2016
    Locație:
    Iași
    Masina:
    A6 C5 1,9 TDI AVF 2002
    Fara plafon nu? Mulțumesc mult pentru răspuns! Are un prieten cromate si vroiam sa vad dacă se merită!
     
  7. mare_hotz

    mare_hotz Platinum Member

    Înscris:
    3 Noi 2014
    Locație:
    Nurnberg
    Masina:
    A6 2.5tdi Avant AKN
    Fara a umbla la plafon, bine v-a trebui cracanat un pic sa iti faci loc la suruburi, in principiu cu atentie o rezolvi.
     

Distribuie pagina asta