1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Braking Guard - EBA (Emergency Brake Assist) - BAS (Braking Assistance System) la A6 C7

Discuție în 'Audi A6 C7 (2011 - 2018)' creată de Scorpion, 13 Mar 2017.

  1. boditza

    boditza 3rd Gear Member

    Înscris:
    14 Mai 2012
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi A6 C7 FL BiTdi
    Pentru franare trebuie sa fie diferenta mare de viteza intre a ta si cea din fata. Cel mai bine se observa cand este cineva care face dreapta, relativ oprit sau cu 5-10km/h si tu vii din spate cu 80+km/h. Mie mi-a facut asa de cateva ori si distanta de la care a inceput franarea a fost una mai mult decat acceptabila. De asemenea trebuie sa fii cu acceleratia constanta eventual in decelerare, daca accelerezi va anula functia.
    Destul de periculos sa incercati asemenea teste si nu recomand, o sa vedeti ca daca apare situatia isi va face treaba bine.
     
    Nicolcea apreciază asta.
  2. terrymada 2nd Gear Member

    Înscris:
    30 Iul 2017
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A4 B8 Quattro, CGLC, 2014
    De la ultima postare am mai facut cateva teste in trafic si sistemul functioneaza foarte bine. Intradevar nu am reusit sa il pacalesc cu obiecte stationare asa cum spunea si un coleg mai devreme...Ma gandesc ca in cazul tau Scorpion ai putea masura si alinia cumva parametrii prin comparatie cu sistemul de pe o masina de acelasi tip cu a ta.
     

Distribuie pagina asta