1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Caldura in masina - caloriferul din bord la A8 D3 - probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A8 D3 (2003 - 2010)' creată de Filim0n, 10 Mai 2016.

1. audi66

audi66 Audi Expert

Locație:
    Bucuresti / Italy
    Masina:
    A6 C6 2.7 TDI (BPP) & 3.0 TDI (BMK) 2005
    De ce sa nu se poata curata din moment ce este aproape identic cu cel de A6 ?

2. djxme200

djxme200 Silver Member

Locație:
    Constanta
    Masina:
    A4 B9 avant, 2.0tdi, quattro, 2016 Ex A8, 3.0TDI, 2006, B&O
    Habar nu am, am mai incercat astazi in alta parte si raspunsul a fost acelasi, nu e ca la a6, e "capsulat". E diferenta considerabila si de pret intre ele, nu stiu exact de ce, cert este ca nu am gasit pe nimeni care sa il curete si eu nu ma bag. Problema e ca azi am observat si ca in vasul de expansiune nivelul lichidului de racire era un pic scazut si am zis sa completez, cand am desfacut capacul am observat ceva depuneri pe el si o pelicula galbuie la suprafata lichidului. Posibil din cauza asta sa se fi infundat/blocat grupul de valve. Maine o sa revin in service, dar se pare ca problema e mai complexa, posibil ulei in antigel.

3. Nicu A8

Nicu A8 1st Gear Member

Locație:
    Targu Mures
    Masina:
    A8 d3 4e 3.0tdi
    Va salut,
    La masina din profil Audi A8 D3 (4E) 3.0 tdi cum a venit iarna am observat ca pe partea dreapta fata nu imi baga caldura in masina pe nici o pozitie de ventilatie nici sus, nici mijloc, nici picioare.
    Pe stanga si in spate am caldura. Climatronicul functioneaza perfect baga caldura totul ok.
    Ce ar putea fi ? :(

4. Cristi Staff Member Staff Member

Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Se face diagnzoa pentru flapsuri / voleti / actuatoare / motorasele / clapetele sistemului AC. Fara diagnoza ai scris degeaba. In plus un forum functioneaza in felul urmator: dupa ce ai facut tot ce era de facut (diagnoza, reparatii, demontare, inlocuire piese defecte cu alte noi si originale, curatare senzori si asa mai departe) si ai epuizat toate solutiile, atunci cand ai probleme, citesti si intrebi pe forum. Tu ai procedat exact invers.

Ulterior trebuie sa scrii si sa spui cum ai rezolvat o problema pentru ca un forum asa se construieste, nu pe intrebari ci despre cum am rezolvat o problema. Bafta.

Distribuie pagina asta