1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Capota motor blocata sau cablu capota blocat sau rupt - A4 B6 - cum se poate deschide

Discuție în 'Audi A4 B6 (2001 – 2005)' creată de raulll_78, 19 Mai 2009.

  1. BlackPanther

    BlackPanther 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iun 2016
    Locație:
    Buzau
    Masina:
    Audi A4 B6 1.8T 2002
    Ai avut dreptate,mai întâi trebuie demontată masca de sub volan.apoi mânerul este prins în nişte şuruburi.Cablul iese de pe manerul ala că de acolo s-a rupt.Am luat unul SH.Mulțumesc.
     
  2. Fuiorea catalin ionut 1st Gear Member

    Înscris:
    11 Iul 2016
    Locație:
    Craiova
    Masina:
    Audi a4 1.6 2005
    Va salut. Dintr.o data, manerul de la capota merge in gol. Trag de el si degeaba. Banuiesc ca a scapat firul ala din ce am citit pe aici,ma puteti ajuta va rog? Dau grija cu audi jos,apoi pot deachide capota manual? Ma intereseaza sa rezolv treaba cu clapeta,nu doar sa deschid capota o data.
     
  3. BlackPanther

    BlackPanther 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Iun 2016
    Locație:
    Buzau
    Masina:
    Audi A4 B6 1.8T 2002
    Eu am impresia ca se deschide foarte greu.Am avut manerul de deschidere din interior rupt,am luat altul insa mi-e ca se va rupe si asta.Stie cineva cum se poate pune niste vaselina sau ulei pentru ca acel cablu se duce pe langa farul din stanga sofer,habar nu am cum se scoate putin sau sa iasa din niste cleme...???
     
  4. alecsdani

    alecsdani 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Oct 2013
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    AUDI A4 B6 ,1.9TDI, AWX, 2002
    din pacate dupa schimbarea distributiei si graba am uitat sa pun sarma. Metoda merge si este foarte simplu de facut atat timp cat lucrezinusor si nu tragi ca taranul. De preferat pentru a usura munca cautati o cheie inelara de 10 cu crichet si le desfaceti imediat. Eu in 15 min am terminat
     
    adim880 apreciază asta.
  5. Talnar Mihai 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2016
    Locație:
    Aiud alba iulia
    Masina:
    Audi a 4 b6 2001 1.9 tdi 131 Cp awx
    Salut oare poti sa imi zici cum se actioneaza manual mecanismul mentionez ca am dat grila jos . Mersi anticipat
     
  6. Badic Mircea 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Aug 2016
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    A4 b6 1.9 awx
    Daca se trage greu manerul ce ii putem face sa isi mai dea drumul ? La cat de greu imi merge s-a rupt si manerul din interior. As vrea sa revolv cauza, nu problema :)
     
  7. Talnar Mihai 1st Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2016
    Locație:
    Aiud alba iulia
    Masina:
    Audi a 4 b6 2001 1.9 tdi 131 Cp awx
    Badic Mircea Iti trebuie un alt cablu de deschidere al capotei cred ca cel pe care il ai sa ruginit pe interior din cauza apei si nu mai aluneca de aia merge asa greu .
     
  8. alecsdani

    alecsdani 3rd Gear Member

    Înscris:
    2 Oct 2013
    Locație:
    Giurgiu
    Masina:
    AUDI A4 B6 ,1.9TDI, AWX, 2002
    Ai pe capota 3 suruburi pe care le desfaci ridici capota apoi iti bagi cablul in broasca capotei tragi iar bucata desfacuta de pe capota o sa iasa singura o pui la loc montezi si grila si ai terminat
     
    geanadoru76 apreciază asta.
  9. geanadoru76

    geanadoru76 1st Gear Member

    Înscris:
    25 Sep 2014
    Locație:
    Drăgășani
    Masina:
    audi a4 2,5 tdi 2002
    Am patit acelasi lucru ,cablul rupt de sub incuietoarea capotei,am reolvat problema desfacand cele trei piulite de la incuietoarea capotei cei drept cu putin efort si am reusit .
     
  10. Diaconu vladut 1st Gear Member

    Înscris:
    4 Noi 2019
    Locație:
    Dofteana
    Masina:
    Audi A4
    Scoți grila la mașina și dedesubtul capotei ai 3suruburi care trebuiesc desfăcute.
     
  11. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    O fi rezolvat, de peste 10 ani, de cand a intrebat ? In plus raspusnul este scris chiar deasupra mesajului tau.
     

Distribuie pagina asta