1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Ce este / ce reprezinta aceasta Piesa sau componenta motor si Pozitionare Piesa in/la masina - A6 C5

Discuție în 'Audi A6 C5 (1997 - 2004)' creată de Darius21, 8 Iul 2015.

  1. Darius21

    Darius21 5th Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2015
    Locație:
    Germania - Sibiu / Romania
    Masina:
    Audi a6(c7) 3.0 BiTDI Avant,competition,an fabricatie 09.2017
    Salutari,
    Saptamana trecuta am desfacut consola centrala. Tot ce tine de la schimbator pana in spate. Dupa ce am scos consola si tot ce este pe langa frana de mana am gasit o mufa care nu era conectata la nimic. Aveti idee de la ce ar putea fi ?

    Asta este poza cu mufa respectiva
     
    Ultima editare de un moderator: 8 Iul 2015
  2. Stefan

    Stefan Audi Expert

    Înscris:
    9 Oct 2007
    Locație:
    București
    Masina:
    AUDI A4 B5 Avant, 2001, PD, AJM, 116+ CP by arazvan2002
    Este de la carkit/ telefon, folosibil de obicei pentru Nokia 6310
     
  3. Darius21

    Darius21 5th Gear Member

    Înscris:
    20 Ian 2015
    Locație:
    Germania - Sibiu / Romania
    Masina:
    Audi a6(c7) 3.0 BiTDI Avant,competition,an fabricatie 09.2017
    Am inteles.ms de ajutor.ms ptr topicul creat.
     
  4. bloo 1st Gear Member

    Înscris:
    21 Iul 2017
    Locație:
    mogosoaia
    Masina:
    mini countryman 1.6, 2013.
    Salut,
    Am un a6 (4B) C5 din 2001 cu motor 1,9 TDI AJM. I-am schimbat de curand caseta de directie si când a pus motorul la loc mecanicul a spus ca a gasit o piesa fisurata si trebuie schimbata, nu am primit prea multe detalii, nici nu am avut timp sa vorbesc in amanunt cu el dar din cate am inteles face parte din ambreiaj. Am o poza cu piesa respectiva daca stie cineva cum se numeste sau ce cod are va rog sa-mi spuneti.

    Multumesc anticipat.
     
  5. Corrado 1st Gear Member

    Înscris:
    9 Apr 2020
    Locație:
    Cluj
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI An 2000
    Salut tuturor.
    Masina in cauza este un A6 C5 din anul 2000, 2.5 TDI. In partea dreapta a masinii cum deschizi portbagajul este un compartiment care are un panou negru si nustiu care este rolul sau. Am tot cautat pe internet, forumuri si nu am gasit nimic.
     
  6. h3rodot

    h3rodot 1st Gear Member

    Înscris:
    8 Feb 2010
    Locație:
    Roman
    Masina:
    A6 C5, 1.9 TDI, 2003
    Corrado ce este in poza acolo de vezi ca o cutie neagra, acela este subwooferul care are in acelasi timp rol de amplificator pentru boxele spate.
    Practic la masinile noastre casetofonul / rns, chorus sau ce are fiecare pe masina din fabrica, amplifica boxele fata si subwooferul asta din portbagaj pe cele din spate. Lipeste firele si conecteaza mufa.
     

Distribuie pagina asta