1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Ce este / ce reprezinta aceasta Piesa sau componenta motor si Pozitionare Piesa in/la masina - A6 C6

Discuție în 'Audi A6 C6 (2004 - 2011)' creată de audi66, 24 Noi 2015.

  1. negru laurentiu 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Mar 2018
    Locație:
    petrosani
    Masina:
    audi a6 c6 2006 2.0 tdi
    Ai dreptate am un carkit nokia 616 de ala si acum fac legatura. Probabil ala de pe lampa e microfonu.
     
  2. mariano

    mariano 4th Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI cod motor BRE an 2006
    Astăzi am incheiat inspectia motorului pe dedesubt, dupa schimbarea uleiului. Toate bune si frumoase pana la zona termoflotului. Unde am dat de acest capac. Teribil seamana cu cel de la filtru de ulei. A desfacut cineva acest capac? Exista filtru inauntru? Nu cred.....sau cel mult unul din plasa....eu stiu? Ma nedumereste rolul acestui capac. Nu am mai vazut termofloturi cu capac in genul asta. WP_20180718_13_51_17_Pro.jpg
     
  3. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Asa arat termoflotul. Cu acel capac. Nu umbla acolo si nu se umbla acolo. Nu are nici un filtru la interior de inlocuit. Bafta.
     
    mariano apreciază asta.
  4. mariano

    mariano 4th Gear Member

    Înscris:
    29 Mai 2017
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A6 2.0 TDI cod motor BRE an 2006
    Mulțumesc pentru promptitudine. Ok, nu umblu acolo. Eram doar curios, vis a vis de construtie si de ce este montat acel capac, caci probabil are rolul sau.
     

Distribuie pagina asta