1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Ceasuri si Computer de Bord (Display CB - afisaj martori luminosi) la A6 C5 Allroad

Discuție în 'Audi A6 allroad quattro C5 (1999 - 2005)' creată de cvp, 28 Oct 2007.

  1. cvp 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2007
    Salut,am un audi allroad,luat de curand si am niste probleme cu displayul de la bord(apar si dispar liniile rosii de afisare),apoi cu cd-ul de navi.
    Sunt interesat sa gasesc un electrician competent pentru a rezolva aecte probleme,posesor tester,scule,eventual si mecanic.
    Stima
     
  2. orgonaskaroly

    orgonaskaroly Audi Expert

    Înscris:
    14 Oct 2007
    Locație:
    Timișoara
    Masina:
    A4
    Acum un an si ceva am avut si eu ceva probl. cu displayul meu de la A4. Al meu este color, disparea tot de pe ecran si-mi apareau linii negre verticale. am fost indrumat catre un tip aici in Timisoara si in 30 de minute la facut! De atunci nu am mai avut probleme deloc. Altii imi spuneau ca e dus de tot si ca o sa trebuiasca sa schimb chiar si bordu! Daca esti de prin zona pot sa-ti dau numarul lui. Sa-mi scrii un mesaj privat!:yes:
     
    Nicolae 67 apreciază asta.
  3. cvp 1st Gear Member

    Înscris:
    28 Oct 2007
    Salut,
    Merci pentru raspuns, dar sunt din Bucuresti asa ca trebuie sa gasesc pe cineva de aici.
    Stima
     
  4. d'oro

    d'oro 1st Gear Member

    Înscris:
    31 Oct 2007
    Locație:
    bucuresti
    Masina:
    a4 tdi 2001 ajm 116 hp 285 nm
    am dat de un tip care repara IC-uri ,are si piese de schimb in caz ca e ceva cazut la IC , se pare ca se pricepe la asa ceva , dupa ce voi ajunge la el si imi va rezolva problema cu ecranul voi posta numarul lui de tel (poate va fi de folos celor din buc cu acelasi gen de problema -specifica modelelor din 2000-2002 defel -se pare ca apare in special la cele care au fost "manarite" la kilometraj)
     
  5. l.u.v

    l.u.v Bronze Member

    Înscris:
    19 Oct 2009
    Locație:
    Bucuresti
    Masina:
    Audi A6 2.5 TDI Quattro
    Pentru reparatii display sunati la 0722/424.210 (Lucian). Tipul este in Bucuresti. Un display de bord costa 150 Euro, cu garantie si manopera. Bafta.
     
  6. malvin 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Dec 2012
    Locație:
    baia mare
    Masina:
    a6,2.5,2003
    Buna ziua,
    Am si eu un audi A6 C5 Allroad de 2.5l an fabricatie 2003 si de cateva zile imi apare pe computerul de bord urmatoarele:SW, S, W, NW, N, W, NO, N, O. Toate acestea pe rand dar mai mult SW si computerul nu mai primeste nici o comanda. Imi puteti spune ce problema este ?
     
    Ultima editare de un moderator: 2 Dec 2012
  7. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Daca ai navigatie este activata functia Compas a navigatiei. Daca nu este asta (nu ai navigatie) poate are IC (Instrument Clusterul) tau/ al masinii tale o problema, adica ceasurile prezinta o defectiune sau chiar display-ul dintre ceasuri.

    Inainte sa mai scrii mesaje pe forum fa o diagnoza a masinii pentru ca altfel nu ai sa sti niciodata ce defecte are masina.
     
  8. malvin 1st Gear Member

    Înscris:
    2 Dec 2012
    Locație:
    baia mare
    Masina:
    a6,2.5,2003
    multumesc Cristian
     

Distribuie pagina asta