1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Centurile de siguranta la A3 8P - diverse probleme si rezolvari

Discuție în 'Audi A3 8P (2003 - 2013)' creată de vladrs, 23 Apr 2017.

  1. vladrs 1st Gear Member

    Înscris:
    30 Aug 2016
    Locație:
    Iasi
    Masina:
    A3 8PA, 2007 , 2.0 TDI, BMM
    Salut,
    Nu pot regla înălțimea din suportul centurei de siguranta la masina mea. E blocată sus, ca in poza, iar cand apăs sa o dau in jos nu se misca deloc. Aveti idee ce as putea sa ii fac ?
     
  2. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Demonteaza trimul / plasticul de pe stalp in care intra centura.

    Ca sa stim exact despre ce fel de masina vorbesti te rog, sa modifici/completezi profilul tau cu masina care o detii (in speta Audi), adica: tipul masinii, model, an de fabricatie, tipul motor/capacitate cilindrica si obligatoriu cod motor pentru ca data viitoare, daca mai pui intrebari, sa nu stam sa ghicim despre ce tip de masina si motorizare vorbesti. Uita-te la profilul meu si ai sa intelegi, cum trebuie sa arate si profilul tau. Multumesc.
     
    vladrs apreciază asta.
  3. underc0ver

    underc0ver 3rd Gear Member

    Înscris:
    30 Mai 2015
    Locație:
    Ploieşti
    Masina:
    Audi A3 8P - 2004 - 2.0 TDI ( BKD ) 140 CP
    Salut,
    Mie nu imi apare in bord aprins martorul de centura si nici nu ma atentioneaza acustic daca nu trag centura, stie cineva daca este cumva dezactivata functia sau daca poate fi din alta parte problema?
    Masina: Audi A3 8P 2004
     
  4. Cristi Staff Member Staff Member

    Înscris:
    21 Mar 2009
    Locație:
    București
    Masina:
    Audi A4 B7 - S-line - 2.0 TDI ( BRE ) 140 CP
    Verifici ce ai intrebat cu VCDS-ul. Poate a fost anulata avertizare pentru ca acel cap de langa scaun in care intra centura are probleme. Este o problema destul de comuna la Audi aceasta problema si trebuie inlocuit acel sistem de prindere al centurii cu totul. De aia nu este bine sa utilizam anulatoare de centura la masina. Oricum daca citea forumul ai fi vazut ca s-a mai discutat despre ce ai intrebat in alte arii/topicuri cu acelasi titlu si ce scrie acolo se aplica si la tine chiar daca se refera la alt model de Audi. Ti-am mutat mesajul unde trebuia sa scrii si pe viitor fi mai atent unde postezi pentru ca de obicei mesajele scrise aiurea sunt sterse direct si fara alte explicatii. Acum am facut o exceptie.
     
    underc0ver apreciază asta.

Distribuie pagina asta